قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 169471
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۰۱ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۰۷
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

ثبت نام دهمین دوره مسابقات قرآنی دارالقرآن امام علی(ع) آغاز شد

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی دارالقرآن امام علی(ع)، مرتضی نجفی قدسی اظهار کرد: این مسابقات قرآنی در هفت رشته حفظ کل، حفظ 20 جزء، حفظ 10 جزء ، حفظ پنج جزء، حفظ دو جزء ، قرائت و ترتیل‌خوانی قرآن کریم در دو مقطع سنی زیر 16 سال و بالای آن ویژه خواهران برگزار خواهد شد.

وی گفت: این مسابقات از تاریخ سی ام شهریور ماه مصادف با عید سعید غدیر الی دوم مهر ماه 95 ویژه خواهران در مرکز فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی واقع در بهارستان، چهارراه سرچشمه، یادمان شهدای هفتم تیر برگزار خواهد شد.

مسؤول دارالقرآن امام علی(ع) افزود: داوطلبان باید برای شرکت در این مسابقات، ابتدا به سایت دارالقرآن علامه طباطبایی www.dqat.ir مراجعه کرده و فرم‌‌های ثبت‌نام را تکمیل کنند. این ثبت نام از اول شهریور ماه آغاز شده و تا روز چهاردهم شهریور ماه ادامه خواهد داشت. ضمنا تاکید شده است که داوطلبان باید در زمان تعیین شده ثبت نام کنند و بدیهی است که پس از پایان مهلت ثبت نام، به هیچ عنوان زمان ثبت نام تمدید نخواهد شد.

نجفی‌قدسی تصریح کرد: در این دوره از مسابقات حافظان کل قرآن کریم که حدنصاب 90 امتیاز را در صحت حفظ از 100 امتیاز بیاورند، مبلغ 600 هزار تومان به عنوان هدیه دریافت خواهند کرد. همچنین حافظان 20 جزء، 10جزء، پنج جزء و دو جزء در صورت اخذ حدنصاب 90 امتیاز از 100 امتیاز در صحت حفظ، به ترتیب مبالغ 400 هزار تومان، 300 هزار تومان، 200 هزار تومان و 100 هزار تومان دریافت خواهند کرد.

وی افزود: داوطلبان رشته‌های قرائت و ترتیل قرآن نیز در صورت اخذ حدنصاب 80 امتیاز از 100 امتیاز به ترتیب مبالغ 400 هزار تومان و 300 هزار تومان دریافت خواهند کرد.

مسؤول دارالقرآن امام علی(ع) اضافه کرد: حافظان قرآن در همه رشته‌ها در صورتی که حد نصاب حسن حفظ آنها بین 85 تا 90 باشد نیز نصف جوایز اعلام شده فوق را دریافت می‌کنند. همچنین قاریان و مرتلان قرآن، که حد نصاب امتیاز آنها از 75 تا 80 باشد نیز نصف جوایز اعلام شده را دریافت می‌کنند.

نجفی قدسی تاکید کرد: داوطلبان شرکت کننده از استان‌های تهران و البرز لازم است در مراسم اختتامیه که در ظهر روز جمعه دوم مهر ماه در همان محل برگزار خواهد شد حضور داشته باشند و جوایز حد نصابی آنها به‌صورت نقدی در همان جلسه تقدیم خواهد شد.

وی در خصوص جوایز نفرات برتر این مسابقات اظهار کرد: نفرات اول رشته حفظ کل مبلغ سه میلیون تومان، نفرات دوم مبلغ دو میلیون و 500 هزار تومان و نفرات سوم مبلغ دو میلیون تومان جایزه نقدی دریافت خواهند کرد. در رشته حفظ 20 جزء قرآن نیز، نفرات اول مبلغ دو میلیون تومان، نفرات دوم 1.5 میلیون تومان و نفرات سوم یک میلیون و 250 هزار تومان دریافت خواهند کرد.

مسؤول دارالقرآن امام علی(ع) خاطرنشان کرد:‌ در رشته حفظ 10 جزء نیز، نفرات نخست تا سوم به ترتیب مبالغ یک میلیون و 500 هزار تومان، یک میلیون و 250 هزار تومان و یک میلیون تومان دریافت خواهند کرد. در رشته حفظ پنج جزء نفرات اول تا سوم مبالغ 750 هزار تومان، 500 هزار تومان و 400 هزار تومان دریافت خواهند کرد.

وی ادامه داد: همچنین در رشته حفظ دو جزء نفرات اول تا سوم به ترتیب مبالغ 400 هزار تومان، 300 هزار تومان و 200 هزار تومان دریافت خواهند کرد.

نجفی قدسی افزود: در رشته قرائت قرآن کریم نیز نفرات اول تا سوم به ترتیب مبالغ دو میلیون تومان، یک میلیون و 750 هزار تومان و یک میلیون و 500 هزار تومان دریافت خواهند کرد. همچنین در رشته ترتیل‌خوانی هم نفرات برگزیده اول تا سوم به ترتیب مبالغ یک میلیون و 500 هزار تومان، یک میلیون و 250 هزار تومان و یک میلیون تومان به عنوان جایزه دریافت می‌کنند.

وی اضافه کرد: نفرات اول مسابقات سال‌های قبل تا دو سال در همان رشته نمی‌توانند شرکت کنند، مگر اینکه در رشته دیگری ثبت‌نام کنند.

وی تاکید کرد: شرکت‌کنندگان در رشته‌های حفظ قرآن، تنها در یک رشته آن می‌توانند شرکت کنند. حافظان قرآن می‌توانند در رشته قرائت قرآن (تحقیق) داوطلب شوند ولی قاریان صرفا باید یکی از رشته‌های قرائت و یا ترتیل‌خوانی را انتخاب کنند. شرکت‌کنندگان در رشته ترتیل‌خوانی نمی‌توانند در رشته‌های حفظ شرکت کنند چرا که یک حافظ عملا در هنگام آزمون، ترتیل‌خوانی می‌کند و همان مواد امتحانی را دارا است.

مسئول دارالقرآن امام علی(ع) در پایان گفت: در مدت حضور داوطلبان در ایام مسابقات، پذیرایی کامل صبحانه ، ناهار و شام به‌عمل خواهد آمد ولیکن در خصوص اسکان داوطلبان، این دارالقرآن تعهدی نخواهد داشت.

2258
+ 2
مخالفم - 1

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top