قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 189305
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۰۷ مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۰

کتاب - گونه شناسی جریان‌های فکری حوزه - منتشر شد

کتاب" گونه شناسی جریان‌های فکری حوزه و نسبت آنها با انقلاب اسلامی"

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، در بخشی از این کتاب آمده است: سخن از جریان‌های فکری و آثار سازنده یا مخرب آن در فضای اندیشه و عمل ایرانیان، چند صباحی است رونق یافته است. تنفس هر یک از اندیشمندان در فضای ناشی از جریان‌های خاص و ارجاع استنادات خود به برخی متون و نادیده انگاشتن دیگر متن‌ها، گویای جدی بودن حیات و حرکت جریان‌های فکری است. این نگره، متفکران را ذیل جریانات و نماینده‌ای از آن طرز تلقی و سلوک قلمداد می‌کند. در این صورت نقطۀ اتکا و بررسی اندیشه‌ها، نه شخص متفکر، بلکه نحلۀ فکری او است.
این نوشتار در مقام توصیف وضعیت فکری حوزۀ معاصر قم و درصدد پاسخ به پرسش‌های زیر است.
پرسش از چیستی جریان‌های فکری حوزۀ قم و بررسی اینکه جریان فکری چیست؟ ویژگی‌های جریان‌های فکری در حوزه چیست؟ چارچوب نظری و آبشخور فکری هر یک از این جریانات کدام است؟ آثار هر یک از این جریانات، چگونه در حوزه بروز و ظهور پیدا می‌کنند؟ مؤسس یا مهم‌ترین نمایندگان فعال جریان کدام اند؟
پس از شناخت نقشۀ جریانات فکری و نشانه‌گذاری آن‌ها برای فهم مرزبندی‌های درون گفتمانی، ضروری است به این پرسش بپردازیم که نسبت هر یک از این جریانات با دیگری چیست؟ چگونه جریانات از یکدیگر کمک می‌گیرند؟ هر یک از این جریان‌ها چگونه درصدد حل بحران زمانۀ خودند؟ نسبت این جریانات با اندیشۀ انقلاب اسلامی چیست؟
کتاب حاضر در قالب پنج بخش تحت عناوین: چارچوب نظری، جریان‌های اجتهادی، جریان‌های نص گرا، جریان‌های عقل محور و جمع‌بندی و برخی نتایج تدوین شده است.
این کتاب در هزار نسخه و با قیمت سی‌وپنج هزار تومان توسط نشر مکث اندیشه منتشر شده است.

انتهای پیام/313/30+ 2
مخالفم - 2

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top