قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

آخرین اخبار

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 226896
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۲ دی ۱۳۹۵ ۰۹:۵۰
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل

آیت الله هاشمی رفسنجانی؛ شخصیتی وحدت آفرین- فرزاد نویدی**

موضع گیری های آیت الله هاشمی در سمت های مختلف پس از دوران انقلاب اسلامی و در برهه های مختلف زمانی و مکانی این مهم را می رساند که آن مرحوم با هوشیاری و تیزبینی خود، رمز بقا و تداوم انقلاب را در حفظ وحدت میان همه ملت ایران از اقوام و مذاهب مختلف می دید.
دیدارهای مستمر و منظم آیت الله هاشمی رفسنجانی با علما و روحانیون اهل سنت و پیروان دیگر ادیان کشور و نمایندگان اقوام و گوش سپردن به دردها و مشکلات از او، شخصیتی وحدت بخش آفریده بود که هر زمان در میان این اقشار مشکلی پیش می آمد برای پیگیری مسئیل خود به مرحوم هاشمی مراجعه می کردند.
علاوه بر تلاش های آن مرحوم برای حفظ وحدت و انسجام در داخل کشور، آیت الله هاشمی رفسنجانی با ارتباطات گسترده ای که در سطح بین المللی داشت توانست برخی از روابط شکننده و رو به وخامت ایران با برخی کشورها از جمله کشورهای حاشیه خلیج فارس را ترمیم کند و نزد سران آن کشورها نیز از محبوبیت و جایگاه خاصی برخوردار بود.
آیت الله هاشمی رفسنجانی در سفر 24 آبان ماه سال 74 و در جریان افتتاح ساختمان جدید مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در جمع علما و روحانیون اهل تشیع و تسنن کردستان در سخنانی گفت: اتحاد و صمیمیت شیعه و سنی در کردستان و حضور یکپارچه آنان در عرصه سازندگی یک بار دیگر به کسانی که در داخل و خارج با این انقلاب ناسازگاری می کنند ثابت کرد که مشت بر آهن سرد می کوبند.
نقش روحانیت تشیع و تسنن برای حفظ و تثبیت و آرامش و امنیت منطقه بسیار موثر و برجسته است و حمایت بی شائبه مردم کردستان از انفلاب اسلامی مرهون آگاهی و حضور فعال و همه جانبه روحانیت است.
آن مرحوم همچنین در بیانات دیگری در همین سفر گفته بودند؛ اصل و محور عمده تمامی فعالیت های تشیع و تسنن اسلام و قرآن است و تا زمانی که اسلام محور قرار دارد، دلیلی برای تفرقه و اختلاف وجود ندارد و روحانیت اهل تسنن و تشیع در ایران نمونه و الگوی خوبی از وحدت را به جهان ارائه داده اند و سربازان خوبی برای اسلام و قرآن هستند.
از دیگر نکات کلیدی سخنان مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی به کردستان این بود که تاریخ اسلام و ایران از نقش مسلمانان غیور کُرد برای حفظ کیان اسلامی و مجاهدت و شهادت آنان در راه آرمان های مقدس اسلامی به نیکی یاد خواهد کرد و ما هیچ گاه مظلومیت مردم کُرد و قساوت و شقاوت ضد انقلاب علیه آنان را فراموش نخواهیم کرد.
رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در جریان سفر 23 مهر ماه سال 92 به استان کرمانشاه به مناسبت سالگرد شهادت آیت‌الله اشرفی‌ اصفهانی در جمع علمای اهل تسنن و تشییع این استان از برخی افراطی گری ها انتقاد کرد و گفت: آنها بدنبال آن هستند که به هر شکل ممکن وحدت بین شیعه، سنی و سایر مذاهب در ایران را به هم بزنند، اما نباید کارهای این افراد را به حساب انقلاب گذاشت، آنها در همه جا وجود دارند و امروز امت یک میلیارد و 600 میلیون نفری اسلام را دچار تفرقه و حاشیه کرده اند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی در این سخنرانی همچنین افزود: در امت اسلامی باید روح تسامح همیشه وجود داشته باشد و کسانی که تفرقه ایجاد می کنند بزرگترین گناه را مرتکب می شوند.
با مروری به این سخنرانی و موارد متعدد دیگری از سخنرانی ها و موضع گیری های آن مرحوم، تاکید بر حفظ وحدت و انسجام بین مسلمانان و امت اسلامی و حفظ انقلاب به وضوح آشکار است و ایت الله هاشمی هیچگاه بر طبل تفرقه نکوبید و همواره تلاش می کرد آرامش، وحدت و انسجام در کشور حاکم باشد و تداوم انقلاب و پیشرفت کشور را در این مولفه ها می دید.
امروز که آن مرحوم در میان ما نیست ادامه راه و آرمان های والای ایشان که حفظ وحدت و انسجام در کشور است باید سرلوحه و الگو قرار گیرد و همه گروه های سیاسی و احزاب و مسولان با تاسی از منش آن مرحوم در راه حفظ وحدت و یکپارچگی تلاش نمایند.
باید از ملت ایران هم برای حضور گسترده در آیین تشییع و خاکسپاری آن مرحوم قدردانی کرد که با این حضور خود میزان دلبستگی خود به خدمتگزاران صدیق ملت را ثابت کردند و نشان دادند که هاشمی در میان این ملت از جایگاه رفیعی برخوردار است و این پیام را نیز مخابره کردند که آنانی که مانند هاشمی بیاندیشند و رفتار کنند در قلب ملت جاویدان خواهد ماند.
زنده بودن هاشمی را ملت ایران در آیین تشییع و خاکسپاری فریاد زدند و این پیام به معنای جاری و ساری بودن افکار و اندیشه های مرحوم هاشمی در کشور است که می تواند رمز بقای انقلاب و حفظ وحدت و انسجام و توسعه و پیشرفت کشور باشد.
**خبرنگار ایرنا در کرمانشاه
3033/1042
**انتشار دهنده: فاطمه نوری جهانگرد

انتهای پیام /*


+ 2
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top