قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۷۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۱۹۹,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۷۱,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۳,۰۰۰

آخرین اخبار

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۵۲
یورو
۴,۱۱۲
پوند
۴,۷۷۶
درهم
۱,۰۵۸
دلار کانادا
۲,۹۶۲
دلار استرالیا
۲,۹۶۵
ریال سعودی
۱,۰۱۰
لير ترکيه
۱,۰۸۱
کرون سوئد
۴۲۵
رینگیت مالزی
۹۰۶
بات تایلند
۱۱۷
یوان چین
۵۹۲
فرانک سوییس
۳,۸۶۴
کد خبر: 227115
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۳ دی ۱۳۹۵ ۰۰:۰۰
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

توهین روزنامه سعودی الحیات به کارگران خارجی در عربستان

  • : 714174
  • منبع : ابنا
خلاصه

روزنامه سعودی «الحیات» در حرکتی نژادپرستانه اقدام انتشار کاریکاتوری کرد که در آن، کارگران خارجی مشغول به کار در عربستان، به حیوان تشبیه شده اند.

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ روزنامه سعودی «الحیات» چاپ "لندن"، کاریکاتوری منتشر کرد که در آن یک کارمند سعودی در حالی که یک وزنه سنگین را بلند کرده است بر روی یک طناب راه می رود. وزنه طراحی شده در این کاریکاتور دو صفحه دارد که روی یکی از آنها دستمزد کم وبر روی دیگری نبود فرصت های شغلی نوشته شده است.

کارمند سعودی که با یک چرخ روی طناب راه می رود با تعجب به موش سیاهی نگاه می کند که روی آن نوشته شده کارگران خارجی. این موش در حال جویدن طناب در حال پاره شدن است. این کاریکاتور با واکنش شدید کارگران خارجی مقیم عربستان و شهروندان سعودی مواجه شد و بسیاری از این افراد، این کاریکاتور را توهین آمیز و نژادپرستانه توصیف کردند.

«غسان یاسین» روزنامه نگار سوری این کاریکاتور را پلید و ناشایست توصیف کرد و روزنامه الحیات را به عذرخواهی فراخواند.

"وائل کردی" فعال رسانه ای عربستانی نیز از طریق حساب کاربری خود در تویتر، درخصوص این کاریکاتور پرسید:" آیا به کار بردن چنین توصیفی سزاوار است؟"

سازمان ملی حقوق بشر عربستان نیز با ابراز تاسف درباره انتشار این کاریکاتور آن را توهین به کرامت انسانی واصول و ارزش های ذکر شده در پیمان‌نامه‌ها و توافق های بین المللی و حقوق بشری دانست و از روزنامه الحیات خواست این کاریکاتور توهین آمیز را حذف کند.

"ناصر خمیس" طراح این کاریکاتور ضمن خودداری از عذرخواهی از کارگران خارجی، با توجیه این اقدام خود گفت: خواننده ها، کاریکاتور وی را اشتباه برداشت کرده اند ومنظور او تنها بخش خاصی از کارگران خارجی بوده است.

………..……
۲۹۷+ 1
مخالفم - 1

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدیدScroll to Top