قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 227121
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۳ دی ۱۳۹۵ ۰۰:۰۰
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

آیت الله مکارم شیرازی: مشکل مهم جامعه ما پراکنده کاری نهادهاست - هدایت افکار جامعه از وظایف طلاب می

  • : 714166
  • منبع : ابنا
خلاصه

«آیت الله مکارم شیرازی» در درس خارج امروز خود با انقاد از تعلل در رسیدگی به حقوق های نجومی، بیان کردند: متأسفانه نهادهای کشوری، جدا جدا کار کرده و مسائل به جایی نمی رسد.

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ «آیت الله العظمی مکارم شیرازی» امروز - چهارشنبه 22 دی - در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با انقاد از تعلل در رسیدگی به حقوق های نجومی، بیان کردند: متأسفانه نهادهای کشوری، جدا جدا کار کرده و مسائل به جایی نمی رسد.

معظم له با اشاره به روایتی از پیامبر گرامی اسلام(صلی الله علیه و آله) فرمودند: کسی که دنیا را برای آخرت ترک می‌کند و کسی که آخرت را برای دنیا ترک می‌کند، انسان خوبی نیست، بنابراین فرد باید هر دو جنبه را رعایت کند.

ایشان خاطرنشان کردند: اسلام دین اعتدال است و اعتدال به معنای ترک دنیا نیست و نبی مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله) نیز تارکان دنیا را بر حذر داشته و فرمودند که در جامعه حضور داشته باشید.

مرجع عالیقدر خاطرنشان ساختند: مرد خدایی کسی است که به دنیا نگاه ابزار و به آخرت نگاه هدف داشته باشد و جامعه با عمل به این حدیث می تواند اصلاح شود.

معظم له بیان کردند:‌ اگر فرد دنیا را مستقل مشاهده کند، هدف جمع‌آوری ثروت می‌شود، اگر به عنوان ابزار مشاهده کند، باید فکر کند کجا اموال مصرف می‌شود و مصارف خیر را آماده می‌کند چنین فردی دنبال حلال و حرام است.

«آیت‌الله مکارم‌ شیرازی» اضافه کردند:‌ کسی که مستقل فکر می‌کند کاری به حلال و حرام ندارد، اگر خودمان و ملت به این حدیث عمل کنیم، برای اصلاح جامعه کافی است.

ایشان با بیان اینکه برخی افراد هستند که تنبلی کرده و کار نمی‌ کنند، فرمودند: بر اساس این حدیث افراد دنیاپرست کنار می‌روند و تنها کسانی می‌مانند که دنیا را برای رسیدن به آخرت می‌خواهند، باید در نظر داشت دنیا پل، مزرعه و مرکب است.

مرجع عالیقدر یادآور شدند: هر کسی به اندازه توان باید در جامعه کار کند، کسانی که سربار جامعه می‌شوند، افراد مناسبی نیستند، جوانان بدانند کار عار نیست، البته مسؤولان نیز باید کار تولید کنند.

معظم له با بیان اینکه هر فرد باید هر کاری که برای جامعه مفید است انجام دهد، فرمودند: امر به معروف و نهی از منکر هدایت افکار جامعه و مبارزه با افکار و مفاسد از وظایف طلاب است، باید در نظر داشت کار معنوی مهم‌تر است، اینکه فرد طلبه درس و تبلیغ نمی‌رود و تنها از شهریه استفاده می‌کند، درست نیست.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه خاطرنشان کردند:‌ اینکه برخی جوانان می‌توانند کاری انجام دهند ولی خودداری می کنند و وابسته به پدر و مادر خود هستند، امری ‌ناپسند است.

«آیت‌الله العظمی مکارم ‌شیرازی» یادآور شدند:‌ هر روز تعداد زیادی نامه می‌آید که تبدیل به پرونده‌های چند ساله می‌شود و در جلسه استفتاء به آن رسیدگی می‌شود.

مرجع عالیقدر ابراز داشتند: پشت میز نشینی فقط کار نیست و هر کار مفید و مثبت برای جامعه می تواند کار باشد و جوانان کار را عار ندانند.

ایشان در ادامه یکی از مشکلات جامعه را پراکنده کاری عنوان کردند و گفتند: متأسفانه نهادهای کشوری، جدا جدا کار کرده و مسائل به جایی نمی رسد؛ مثل موضوع حقوق های نجومی که دولت جداگانه کار می کند؛ دستگاه های اطلاعاتی جداگانه؛ دادگستری جداگانه و...؛ لذا مشاهده می کنیم مسئله ای که وجدان جامعه را جریحه دار کرده، هنوز به جایی نرسیده است؛ اما اگر نماینده ای از هر دستگاه دور هم نشسته و تصمیم بگیرند، مسئله تمام خواهد شد.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه اظهار داشتند: مسئله سوء استفاده های مالی کلان و قاچاق نیز نمونه دیگری از این مشکلات موجود است که نماینده نهادهای اطلاعاتی، دولت، دستگاه قضا و ... باید در یک جلسه نشسته و تکلیف این موضوع را مشخص نمایند.

معظم له ابراز داشتند: بررسی مشکلات فضای مجازی نیز از دیگر معضلات امروز جامعه است که باید با همکاری و تعامل دستگاه های مربوطه مرتفع گردد.


313+ 1
مخالفم - 1

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top