قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

آخرین اخبار

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 2367
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۰ دی ۱۳۹۶ ۱۰:۳۰
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل

اهدای اعضای بدن کودک 6 ساله قمی

 کارشناس مسئول واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: خانواده قمی اعضای بدن کودک 6 ساله خود را اهدا کردند و به چندین بیمار جانی دوباره بخشیدند.

به گزارش قم پرس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، ولی اله صمدی روز یکشنبه در گفت و گویی با بیان این که این کودک قمی دچار مرگ مغزی شده بود، افزود: خانواده وی پس از تایید مرگ مغزی این کودک توسط تیم تایید کننده مرگ مغزی دانشگاه علوم پزشکی قم، رضایت خود را برای اهدای اعضای بدن فرزند خود اعلام نمودند.
وی با اشاره به این که پیکر این کودک به بیمارستان شریعتی تهران اعزام شد، اضافه کرد: قلب، کبد، ریه، کلیه ها، قرنیه ها، پانکراس و برخی از نسوج این بیمار مرگ مغزی به بیماران نیازمند در لیست انتظار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیوند می شود.
وی با بیان این که امکان برگشت به زندگی دوباره برای بیمار مغزی وجود ندارد، گفت: متاسفانه به دلیل بی اطلاعی خانواده ها با وجود تعداد زیاد بیمار مرگ مغزی در قم، این بیماران فوت می کنند و به مرحله پیوند اعضا نمی رسند.
صمدی ادامه داد: امسال در نخستین مورد اهدای عضو، اعضای بدن یک بیمار مرگ مغزی که جوانی 25 ساله بود و بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود، به نیازمندان اهدا شد.
از ابتدای سال 1396 این بیمار چهاردهمین مورد اهدای عضو از استان قم است؛ سال گذشته نیز با تلاش واحد شناسایی و فراهم آوری اعضا پیوندی دانشگاه علوم پزشکی قم اعضای بدن 20 بیمار مرگ مغزی شده در قم به نیازمندان اهدا شد.
سال 94 و 93 به ترتیب اعضای بدن 16 و 9 بیمار مرگ مغزی از استان قم به نیازمندان اهدا شد؛ در حال حاضر حدود 50 هزار تن در سطح کشور در لیست انتظار برای دریافت عضو هستند.
افرادی که می خواهند جزو اهدا کنندگان عضو باشند می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی www.muq.ac.ir در بخش «ثبت نام از متقاضیان اهدای عضو پس از مرگ» ثبت نام کرده و کارت ویژه اهدای عضو را دریافت کنند.+ 3
مخالفم - 2

 

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top