قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

آخرین اخبار

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 238315
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۱ فروردين ۱۳۹۶ ۰۲:۰۰
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل

آغاز تحقیقات اف بی آی از ارتباطات احتمالی ستاد انتخاباتی ترامپ و روسیه

ترامپ ادعای ارتباطات پنهانی کمپین انتخاباتی خود با روسیه را رد کرده و آن را فرافکنی حزب دموکرات آمریکا برای سرپوش گذاشتن روی شکست انتخاباتی اخیر این حزب دانسته است.

رییس پلیس فدرال آمریکا اعلام کرد سازمان تحت مدیریت او از ارتباطات احتمالی اعضای ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ با دولت روسیه تحقیقات می کند.

به گزارش عصر ایران به نقل از سی ان ان " جیمز کومی" رییس پلیس فدرال آمریکا در جلسه روز دوشنبه کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا با اعلام این مطلب گفت پلیس فدرال و وزارت دادگستری آمریکا مدرکی نیافته‌اند که نشان دهنده شنود دونالد ترامپ به دستور باراک اوباما باشد. او همچنین تاکید کرد رییس جمهور آمریکا این اختیار را ندارد که راسا دستور شنود کسی را صادر کند.

ترامپ دو هفته پیش باراک اوباما رییس جمهور پیشین آمریکا را به صدور دستور شنود مکالمات برج ترامپ در نیویورک در هفته های پایانی دوران انتخابات ریاست جمهوری نوامبر 2016 آمریکا متهم کرده است.

کومی در جلسه روز دوشنبه کمیته کنگره با اشاره به اینکه ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه آشکارا مایل به پیروزی هیلاری کلینتون رقیب انتخاباتی ترامپ در انتخابات اخیر آمریکا نبوده، گفت:" پوتین ترجیح خود را در این زمینه آشکار کرده بود و مایل نبود هیلاری کلینتون به کاخ سفید راه یابد."

جیمز کومی


آغاز تحقیقات اف بی آی از ارتباطات احتمالی کمپین انتخاباتی ترامپ و روسیه
او در جریان شهادت روز دوشنبه خود در کنگره برای نخستین بار به طور صریح اذعان کرد که مجموعه اف بی آی در حال تحقیق روی موضوع ارتباطات احتمالی بین اعضای ارشد ستاد انتخاباتی ترامپ با دولت روسیه است.

در هفته های گذشته بسیاری از نمایندگان دموکرات و جمهوریخواه کنگره خواستار تحقیقات مستقل و جامعی درباره اتهام ارتباطات احتمالی کمپین ترامپ با دولت روسیه شده اند.

این درخواست ها در پی افشای ارتباطات مشاور مستعفی امنیت ملی کابینه ترامپ و نیز "جف سشنز" وزیر دادگستری کابینه ترامپ با سفیر روسیه در آمریکا شدت یافته است.

به گفته رییس پلیس فدرال آمریکا تحقیقات متمرکز بر بررسی ماهیت هر گونه رابطه میان افراد مرتبط با ستاد ترامپ و دولت روسیه و نیز احتمال هر گونه هماهنگی و همکاری احتمالی بین تلاش های کمپین انتخاباتی ترامپ و دولت روسیه در جریان انتخابات اخیر آمریکا خواهد بود.

کومی همچنین گفت دولت روسیه با مداخله در جریان انتخابات اخیر آمریکا می خواسته به دموکراسی آمریکا صدمه زده و با ضربه زدن به یک نامزد انتخاباتی موقعیت دیگر نامزد را تقویت کند و این مساله  برای نهادهای اطلاعاتی آمریکا در ماه دسامبر گذشته محرز شده است.

ترامپ ادعای ارتباطات پنهانی کمپین انتخاباتی خود با روسیه را رد کرده و آن را فرافکنی حزب دموکرات آمریکا برای سرپوش گذاشتن روی شکست انتخاباتی اخیر این حزب دانسته است.

در جلسه دوشنبه کنگره، رییس جمهوریخواه کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا نیز تاکید کرد که شواهدی مبنی بر شنود دفتر کار ترامپ در نیویورک در دست نیست ولی او هنوز از عدم اعمال دیگر روش های مراقبت و نظارت دستگاه های اطلاعاتی روی کمپین انتخاباتی ترامپ در هفته های پایانی کارزار انتخاباتی مطمئن نیست.+ 1
مخالفم - 1

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top