قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

آخرین اخبار

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 238327
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۱ فروردين ۱۳۹۶ ۰۵:۳۲
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

>  درخشش ورزشکاران انجمن‌های ورزشی قم در میادین داخلی و برون‌مرزی


فارس گزارش می‌دهد
درخشش ورزشکاران انجمن‌های ورزشی قم در میادین داخلی و برون‌مرزی
ورزشکاران عضو هیأت‌‌ انجمن‌های ورزشی استان قم سال 1395 را با کسب چندین عنوان و مدال از میادین داخلی و برون‌مرزی به پایان رساندند تا یکی از هیات‌های موفق ورزش قم باشند.

پایگاه خبری تحلیلی قم پرس، یکی از فدراسیون‌های پرکار ورزشی در کشور و هیات‌های موفق در ورزش استان قم، هیأت‌‌ انجمن‌های ورزشی است که رشته‌های مختلف و متنوعی زیر مجموعه خود دارد و در هر دو بخش تیمی و انفرادی عناوین و افتخارات زیادی نصیب ورزش قم می‌کند.

فدراسیون انجمن‌های ورزشی در زیر مجموعه خود انجمن‌هایی با عنوان اسپوکس، اسکی روی آب، بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک، بیس‌بال و سافت‌بال، جت‌ اسکی و جت بُت، جهت‌یابی، دارت، دراگون بوت، راگبی، سپک‌تاکرا، طناب‌کشی، فلوربال، فوتبال روی‌میز، فوتوالی، کریکت، ورزش‌های موج‌سواری و ورزش‌های هوایی را دارد.

در استان قم نیز به جز انجمن‌هایی نظیر اسپوکس، اسکی روی‌ آب، جت اسکی و جت بت و یکی دو رشته دیگر، سایر رشته‌ها و انجمن‌ها فعال هستند و ورزشکاران زیر مجموعه این رشته‌ها و انجمن‌ها در طول سال طبق برنامه‌ریزی فدراسیون به رقابت‌های مختلف کشوری اعزام می‌شوند.

 

* دارت قم و درخشش در مسابقات بانوان ایران

رشته‌هایی نظیر دارت، طناب‌کشی، بیس‌بال، سافت‌بال، سپک‌تاکرا و راگبی جزو رشته‌های موفق زیر مجموعه هیأت‌‌ انجمن‌های ورزشی استان قم هستند و در سال 1395 اکثر این رشته‌ها برای ورزش قم افتخار آفرین بودند و از میادین آسیایی نیز موفقیت کسب کردند.

رشته دارت یکی از ورزش‌های فعال در هیأت‌‌ انجمن‌های ورزشی به شمار می‌رود که هم ورزشکاران خوب و موفقی دارد و هم اینکه در چند سال اخیر توانسته مقام‌های خوبی در سطح کشور کسب کند، در حالی که این موفقیت شامل هر دو بخش بانوان و آقایان می‌شود و یکی از موفقیت‌های اخیر دارت قم با درخشش بانوان جانباز، همسران و دختران شاهد در رقابت‌های قهرمانی کشور رقم خورد و تیم قم توانست در بین تیم‌های شرکت کننده رتبه سوم کشور را کسب کند.

این موفقیت برای تیم اعزامی هیأت‌‌ انجمن‌های ورزشی استان قم در حالی رقم خورد که مسابقات دارت بانوان جانباز، همسران و دختران شاهد کشور به میزبانی مشهد مقدس به انجام رسید، در آن تعداد 23 تیم از 19 استان حضور داشتند و در پایان تیم‌های همدان، قم و مرکزی به ترتیب عناوین اول تا سوم را به دست آوردند.

 

* رتبه سوم راگبی‌بازان قم در مسابقات قهرمانی کشور

تیم راگبی مردان قم با کسب مقام سوم و نشان برنز به کار خود در مسابقات لیگ راگبی 15 نفره مردان ایران پایان داد، در حالی که این پیکارها با حضور تیم‌هایی از استان‌های مختلف به میزبانی زمین شماره چهار مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد و با قهرمانی خراسان رضوی به پایان رسید.

بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده از سوی انجمن راگبی فدراسیون انجمن‌های ورزشی، این رقابتها به شکل دوره‌ای به انجام رسید و در نهایت تیم راگبی مردان خراسان‌رضوی به عنوان نخست و مقام قهرمانی دست یافت، تهران نایب‌قهرمان شد و قم در جایگاه سوم ایستاد.

 

* نایب‌قهرمانی قم در سپک‌تاکرا بانوان ایران

بانوان سپک‌تاکرا قم در رقابت‌های کشوری سال 1395 نیز همانند چند سال قبل که همواره بین تیم‌های برتر کشور قرار می‌گرفتند، با درخشش خود موفقیتی دیگر برای ورزش قم کسب کردند و در پایان پیکارهایی که با عنوان جام فجر به انجام رسید، نایب‌قهرمان ایران شدند.

این در حالی است که مسابقات سپک‌تاکرا قهرمانی بانوان ایران با عنوان جام فجر به میزبانی هیأت‌‌ انجمن‌های ورزشی استان مرکزی به انجام رسید و 12 تیم شرکت کننده در دو گروه سنی و چهار بخش با یکدیگر رقابت کردند که در پایان تیم قم بعد از لرستان بر سکوی نایب‌قهرمانی ایستاد.

 

* انتخاب راگبی‌باز قم برای حضور در رقابت‌های رنکینگ آسیا

راگبی‌باز ملی‌پوش قم در رقابت‌های راگبی رنکینگ قهرمانی آسیا نواب اسدزاده بود، در حالی که هادی بختیاری نیز دیگر ملی‌پوش قم در اردوی آماده سازی تیم ملی راگبی هفت نفره کشورمان در راه اعزام به این پیکارها بود اما اسدزاده در لیست نهایی تیم اعزامی ایران به این رقابت‌ها قرار گرفت.

با برگزاری چهار مرحله اردوی آماده‌سازی، در نهایت 12 بازیکن برای حضور در مسابقات رنکینگ آسیا انتخاب شدند و نواب اسدزاده تنها ملی‌پوش هیأت‌‌ انجمن‌های ورزشی استان قم در این تیم شد و همراه با سایر ملی‌پوشان راهی کشور قطر شد تا با حریفان رقابت کند، در حالی که این پیکارها نیمه دوم اسفند ماه به انجام رسید.

 

* رتبه چهارم بیس‌بالیست‌های قم در لیگ ایران

تیم بیس‌بال قم بعد از ناکامی در مسابقات لیگ 1394 بیس‌بال باشگاه‌های کشور، در رقابت‌های لیگ سال 1395 پرقدرت ظاهر شد و در مجموع دیدارهای رفت و برگشت مرحله مقدماتی با کسب عنوان صدرنشینی مجوز حضور در مرحله نهایی این پیکارها را به دست آورد.

این در حالی است که دیدارهای مرحله نهایی لیگ بیس‌بال کشور با شرکت چهار تیم به میزبانی مجموعه ورزشی قدس بوشهر برگزار شد و بر خلاف انتظار قمی‌ها، این تیم هیأت‌‌ خراسان‌رضوی بود که برای دومین سال متوالی و با اقتدار قهرمان این رقابت‌ها شد.

در این مسابقات تیم خراسان رضوی با کسب سه برد متوالی به عنوان نخست دست یافت، نادری بوشهر در جایگاه دوم ایستاد و نایب‌قهرمان شد، تیم لیان پارسه بوشهر در جایگاه سوم ایستاد و تیم بیس‌بال هیأت‌‌ انجمن‌های ورزشی استان قم در مکان چهارم به کار خود پایان داد، در حالی که دیدارهای نهایی با شکست 12 بر سه قم مقابل نادری بوشهر، باخت 11 بر هفت قم برابر هیأت‌‌ خراسان‌رضوی و شکست 17 بر هشت قم مقابل لیان‌‌پارسه بوشهر همراه بود.

 

* مقام سوم قم در مسابقات طناب‌کشی بانوان کشور

دیگر رشته موفق و پر سابقه در هیأت‌‌ انجمن‌های ورزشی استان قم، رشته طناب‌کشی است و نکته جالب این است که قم همواره در هر دو بخش مردان و بانوان در سال‌های اخیر بین سه تیم برتر کشور قرار داشته است، عنوانی که در پیکارهای طناب‌کشی کشوری کارکنان دولت نیز نصیب قم شد.

این در حالی است که مسابقات طناب‌کشی قهرمانی کشور بین کارکنان دولت به میزبانی قزوین برگزارشد و با قهرمانی گیلان در بخش مردان و آذربایجان شرقی در بخش بانوان به پایان رسید، اما در رده‌بندی نهایی این رقابت‌ها تیم بانوان قم بعد از آذربایجان شرقی و چهار محال و بختیاری رتبه سوم را به خود اختصاص داد.

 

* قهرمانی قم در دارت دانشجویان کشور

دیگر موفقیت ارزنده‌ای که در یکی از رشته‌های زیر مجموعه هیأت‌‌ انجمن‌های ورزشی در سال 1395 نصیب ورزش قم شد، کسب مقام نخست و عنوان قهرمانی پیکارهای دارت دانشجویان دختر دانشگاه‌های آزاد اسلامی سراسر کشور بود که در همدان به قم اختصاص یافت.

در این دوره از رقابت‌ها تعداد 22 تیم حضور داشتند و با حضور چهار بازیکن، یک مربی و یک سرپرست به رقابت پرداختند و سرانجما تیم دانشگاه آزاد اسلامی قم به مقام قهرمانی دست یافت و تیم‌های علوم تحقیقات استان تهران و دانشگاه آزاد اسلامی گیلان به ترتیب بر سکوهای دوم و سوم ایستاند، ضمن اینکه نفیسه عبادی‌فر از تیم دانشگاه آزاد اسلامی قم به عنوان فنی‌ترین بازیکن این دوره انتخاب و تجلیل شد.

 

* قم بین چهار تیم برتر راگبی 7 نفره مردان ایران

بعد از درخشش تیم راگبی 15 نفره مردان قم و کسب مقام سوم کشور در سال 1395، دیگر دستاورد ورزشکاران این رشته کسب مقام چهارم رقابت‌های لیگ دسته اول راگبی هفت نفره مردان ایران بود که در جدال با تیم‌های مطرح کشور در خرم‌آباد لرستان نصیب قم شد.

مسابقات لیگ دسته اول راگبی هفت نفره مردان ایران که جنبه انتخابی تیم ملی را نیز داشت در مرداد ماه سال 1395 با حضور تعداد 6 تیم در خرم‌آباد برگزار شد و با قهرمانی تیم داتیس تهران به پایان رسید، ضمن اینکه پس از انجام 11 مسابقه تیم لرستان نایب‌قهرمان شد و تیم‌های دشتسان بوشهر و هیأت‌‌ قم سوم و چهارم شدند.

 

* اعزام 3 ملی‌پوش قم به فلوربال قهرمانی آسیا

یکی از شاخص‌ترین رشته‌های زیر مجموعه هیأت‌‌ انجمن‌های ورزشی استان قم در سال 1395 رشته فلوربال بود که ورزشکاران آن در سال قبل بین تیم‌های برتر نخستین دوره لیگ جوانان ایران قرار گرفته بودند و همین جوان‌ها نماینده قم در مسابقات آسیایی 2016 شدند.

این در حالی است که پیکارهای آسیایی فلوربال به میزبانی کشور ژاپن و در رده سنی زیر 19 سال به انجام رسید و در حالی که ملی‌پوشانی از استان‌های تهران، زنجان، قم، آذربایجان شرقی و کردستان در اردوی این تیم بودند، محمد نعمتی، حسین عرب‌زاده و محمدامین کرمانی به نمایندگی از قم راهی این رقابت‌ها شدند و از 24 تا 31 شهریور ماه سال 1395 با حریفان آسیایی به رقابت پرداختند.

 

* نشان برنز بیس‌بالیست‌های قم از غرب آسیا

محمد صفدری و مجید پاشوی ملی‌پوشان رشته بیس‌بال نیز به نمایندگی از هیأت‌‌ انجمن‌های ورزشی استان قم در رقابت‌های برون‌مرزی سال 1395 پرفروغ ظاهر شدند، بیس‌بالیست‌هایی که با درخشش در کنار دیگر ملی‌پوشان موفق به کسب مقام سوم و نشان برنز پیکارهای قهرمانی غرب‌ آسیا شدند.

این در حالی است که تیم ملی بیس‌بال به منظور رویارویی با حریفان خود در پیکارهای 2017 قهرمانی غرب قاره کهن متشکل از 18 بازیکن آماده و با انگیزه عازم کشور پاکستان شد، در حالی که این دوره از مسابقات با رقابت تعداد 6 تیم در شهر اسلام آباد به انجام رسید.

تیم ایران بعد از دیدارهای مقدماتی به نیمه نهایی صعود کرد و در این مرحله با شکست 11 بر صفر از تیم قدرتمند پاکستان از رسیدن به مسابقه فینال بازماند و به دیدار رده بندی رسید و برای کسب عنوان سوم برابر نپال قرار گرفت و 10 بر 6 حریف خود را مغلوب کرد تا با ملی‌پوشان قمی خود رتبه یک نشان ارزشمند آسیایی را به دست بیاورد.

==============

گزارش از رضا جعفری

==============

انتهای پیام / 78002*30
+ 1
مخالفم - 1

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top