قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۷۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۱۹۹,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۷۱,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۳,۰۰۰

آخرین اخبار

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۵۲
یورو
۴,۱۱۲
پوند
۴,۷۷۶
درهم
۱,۰۵۸
دلار کانادا
۲,۹۶۲
دلار استرالیا
۲,۹۶۵
ریال سعودی
۱,۰۱۰
لير ترکيه
۱,۰۸۱
کرون سوئد
۴۲۵
رینگیت مالزی
۹۰۶
بات تایلند
۱۱۷
یوان چین
۵۹۲
فرانک سوییس
۳,۸۶۴
کد خبر: 238337
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۱ فروردين ۱۳۹۶ ۰۸:۰۰

تظاهرات ضد اسلام‌هراسی در شهر لندن برگزار شد

گروه بین الملل: میدان پارلمان شهر "لندن"، روز شنبه هفته جاری شاهد تجمع هزاران نفری معترضین به نژادپرستی و اشاعه اسلام هراسی بود.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی، هزاران تن از شهروندان لندنی، با حضور در خیابان های این شهر، حمایت خد را از پناهجویان و مسلمانان اعلام و خواستار توقف نژادپرستی و اسلام هراسی در سراسر جهان شدند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات، پلاکاردهایی را در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود: «وحدت در مقابل اسلام هراسی» «پناهجویان! خوش آمدید» و «بر ضد ترامپ قیام کنید».

این تظاهرات به همت «کمپین مقابله با نژادپرستی» انگلستان برگزار شد و علاوه بر شهر لندن، شهر های دیگر اروپایی همچون "آتن"، "گلاسکو"، "وین" و "برلین" نیز شاهد برگزار این تظاهرات بودند.

«زکریا کوچران» از مسئولین برگزاری این تظاهرات در این باره اظهار داشت: اکنون چهار سال است که تظاهرات ضد نژادپرستی در لندن برگزار می شود ولی با توجه به فضای ایجاد شده در جهان بر ضد پناهجویان و مسلمانان، تظاهرات امسال از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی افزود: موضوعاتی همچون «کودکان پناهجو» «حمایت از پناهجویان و آوارگان» «سیاست های تفرقه انگیز دونالد ترامپ و ترزا می» بر اهمیت راهپیمایی امسال افزوده است.

همچنین «هریش پاتل» یکی از اعضای برجسته سازمان ملل متحد که در این تظاهرات شرکت داشت، در سخنانی خاطرنشان کرد: طبق آمار های معتبر، یک نفر از هر سه آسیایی و پناهجویی که در انگلیس حضور دارند، قربانی و یا شاهد اقدامات وحشیانه نژادپرستانه بوده اند که این آمار تکان دهنده ای است.

شایان ذکر است، تظاهر کنندگان همچنین اظهارات نخست وزیر انگلستان، ترزا می را که حضور پناهجویان را باعث بروز مشکلات بی شمار برای کشورش برشمرده بود، به باد انتقاد گرفته و عامل اصلی این گرفتاری ها را، سیاست های غلط ریاضت اقتصادی حاکم بر انگلیس برشمردند.+ 1
مخالفم - 1

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدیدScroll to Top