قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

آخرین اخبار

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 238341
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۱ فروردين ۱۳۹۶ ۰۸:۳۴
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

>  پناه‌آفرین قم قهرمان سال 1395 لیگ برتر فوتبال


فارس گزارش می‌دهد
پناه‌آفرین قم قهرمان سال 1395 لیگ برتر فوتبال
رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های استان قم در سال 1395 با صدرنشینی و قهرمانی تیم فوتبال پناه‌آفرین به کار خود پایان داد.

پایگاه خبری تحلیلی قم پرس، رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های استان قم که از شانزدهم دی‌ماه رسما آغاز شده بود، در فاصله سه هفته به پایان، سال 1395 را با صدرنشینی تیم پناه‌آفرین به پایان رساند تا جدال مدعیان کسب مقام قهرمانی به سال 1396 موکول شود.

 

* جدال 4 تیم بالای جدول برای کسب سهمیه فوتبال قم در لیگ آزادگان

این در حالی است که فصل 96 – 1395 مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های استان قم با جدال هشت تیم مدعی قهرمانی برگزار می‌شود و مطابق سال‌های گذشته تیمی که عنوان قهرمانی را کسب کند، به سهمیه فوتبال قم در رقابت‌های فصل 97 – 1396 باشگاه‌های کشور جام آزادگان دست خواهد یافت.

با برنامه‌ریزی انجام شده از سوی کمیته مسابقات هیات فوتبال استان قم، بازی‌های این فصل لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های قم از روز پنجشنبه شانزدهم دی‌ماه آغاز شد و در حالی که چهار هفته پایانی آن به سال 96 کشیده شد، پناه‌آفرین بخت اصلی کسب عنوان قهرمانی است و سه تیم دیگر این تیم را به شدت تعقیب می‌کنند.

 

* پناه‌آفرین صدرنشین بی‌رقیب لیگ برتر فوتبال قم

تا پایان هفته سوم از دور برگشت رقابت‌های فصل 96 – 1395 لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های استان قم تیم پناه‌آفرین از 10 مسابقه خود با کسب هفت پیروزی، سه تساوی، بدون باخت، 20 گل زده، چهار گل خورده، تفاضل گل مثبت 16  و24 امتیاز صدرنشین جدول است.

جدی‌ترین تعقیب کننده‌های تیم پناه‌آفرین قم، تیم‌های هما و آبادگران هستند که هر دو 19 امتیاز دارند، آبادگران با پنج پیروزی، چهار تساوی، یک باخت، 16 گل زده، 9 گل خورده، تفاضل گل مثبت هفت در مکان دوم جدول ایستاده و هما با 6 پیروزی، یک تساوی، سه باخت، 19 گل زده، 13 گل خورده، تفاضل گل مثبت 6 و 19 امتیاز در رتبه سوم است.

البته تیم چهارم جدول رده‌بندی یعنی سفیر وحدت نیز در تعقیب سه تیم بالای جدول شرایط خوبی دارد، فوتبالیست‌های سفیر از 10 بازی خود موفق به کسب 6 پیروزی، بدون تساوی،‌چهار باخت، 20 گل زده، 12 گل خورده، تفاضل گل مثبت هشت و 18 امتیاز شده‌اند و با 18 امتیاز در رتبه چهارم جدول هستند.

تیم سپید زاگرس با کسب 12 امتیاز در رده پنجم جای دارد، هنگ که در هفته پایانی سال 1395 شگفتی ساز شد هم اکنون با 9 امتیاز ششم است، افشین با 6 امتیاز رده هفتم را در اختیار گرفته است و تیم پیمان نیز با کسب پنج امتیاز آخرین تیم جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال قم به شمار می‌رود.

 

* توقف صدرنشین در آخرین بازی سال 1395

رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های استان قم با برگزاری دیدارهای هفته سوم از دور برگشت خود در حالی به تعطیلات سال جدید رفت که در این هفته شگفتی‌های جالب توجهی نیز رقم خورد اما تیم پناه‌آفرین همچنان در صدر جدول، حاشیه امنیت قابل قبولی برای قهرمانی دارد.

در واقع دیدارهای هفته دهم رقابت‌های فصل 96 – 1395 لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های استان قم با توقف تیم‌های بالای جدول همراه بود، به طوری که حساس‌ترین دیدار هفته را تیم‌های پناه‌آفرین و آبادگران برگزار کردند و این بازی در پایان 90 دقیقه رقابت با تقسیم امتیازها به پایان رسید.

بازی تیم صدرنشین پناه‌آفرین برابر آبادگران تیم سوم جدول آنقدر حساس بود که کمیته داوران هیات فوتبال استان قم، علی صفایی داور ملی فوتبال قم و از داوران لیگ برتر باشگاه‌های کشور را برای قضاوت این دیدار برگزید و در نهایت تیم صدرنشین پناه‌آفرین برابر دیگر تیم مدعی یعنی آبادگران بدون گل متوقف شد.

بسته ماندن دروازه‌ها در دیدار حساس پناه‌آفرین و آبادگران هم به ضرر این دو تیم بود و هم اینکه دیگر همسایه‌های بالای جدول را خوشحال کرد تا در چهار هفته باقی مانده از فصل جاری لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های استان قم، رقابت مدعیان قهرمانی به اوج حساسیت خود برسد.

 

* پیروزی هما برابر قعرنشین برای رسیدن به صدرنشین

در دیگر بازی‌های برگزار شده این هفته در زمین چمن مصنوعی مجموعه ورزشی شهید حیدریان قم، تیم رده دومی هما که قهرمان سال 1393 لیگ برتر فوتبال قم نیز شناخته می‌شود در جدال با تیم آخر جدول یعنی پیمان کار سختی برای بردن نداشت و با حساب سه بر یک به برتری رسید.

تیم‌های سپید زاگرس و هنگ دیگر دیدار مهم هفته دهم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های استان قم را برگزار کردند، مسابقه‌ای که در آن سه گل به ثمر رسید و زاگرسی‌ها با کسب برتری دو بر یک به سه امتیاز این دیدار دست یافتند تا از سه تیم پائین جدول و کاندیدای سقوط فاصله بگیرند.

تیم فوتبال سفیر وحدت که آرام آرام خود را به تیم‌های بالای جدول نزدیک می‌کند این هفته از غفلت رقبای بالانشین خود نهایت استفاده را برد و با کسب برتری دو بر صفر برابر تیم افشین 18 امتیازی شد تا در مکان چهارم جدول از تیم‌های دوم و سوم تنها یک امتیاز کمتر داشته باشد.

 

* شگفتی‌ آفرینی هنگ در آخرین بازی سال 95

اما پایان بخش مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های استان قم در سال 1395، مسابقه معوقه تیم‌های فوتبال هما و هنگ از هفته دوم دور برگشت این فصل بود، دیداری که در اوج حساسیت برابر دیدگان قمی‌های علاقمند به فوتبال در آخرین ساعات اسفند ماه برگزار شد.

میزبان این دیدار چمن مصنوعی مجموعه ورزشی شهید حیدریان قم بود و هما با آگاهی از اینکه سه امتیاز مسابقه معوقه با هنگ این تیم را به دو امتیازی تیم صدرنشین پناه‌آفرین می‌رساند، با تمام مهره‌های خود برابر تیم انتهای جدولی هنگ قرار گرفت اما دست خالی میدان را ترک کرد.

در واقع تیم فوتبال هنگ در آخرین بازی سال 95 لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های استان قم که دیداری معوقه از هفته نهم بود شگفتی‌ساز شد و تیم رده دومی هما را در روز درخشش مهدی نادرلو و امیرحسین توکلیان با گل دقیقه 66 حسین عرب شکست داد تا موجب خوشحالی تیم پناه‌آفرین و رقبای دیگر هما یعنی آبادگران و سفیر وحدت شود.

 

* بهترین هدیه سال نو به صدرنشین

در واقع این نتیجه بهترین هدیه سال نو برای تیم صدرنشین پناه‌آفرین بود تا آنها با حاشیه امنیت پنج امتیازی نسبت به تیم دوم جدول در صدر لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های استان قم به تعطیلات نوروز 1396 بروند، هدیه با ارزشی که با هدر رفتن پنالتی هما برابر هنگ به آنها رسید تا نا امید کننده‌ترین شکست فصل نیز در کارنامه هما به ثبت برسد.

نکته جالب توجه این است که تیم هنگ در کنار افشین و پیمان جزو سه تیم پائین جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های قم به شمار می‌رود اما با قربانی کردن هما تا حد زیادی از جمع کاندیداهای سقوط فاصله گرفت تا در سال 96 با انگیزه بیشتری سه بازی باقی مانده لیگ برتر را برابر حریفان برگزار کند و به دنبال کسب سهمیه فوتبال قم در مسابقات باشگاه‌های کشور جام آزادگان باشد.

 

* معرفی بهترین‌های لیگ برتر در سال 1395

در شرایطی که سه هفته باقی مانده از لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های استان قم باید در بهار سال 1396 برگزار شود، در پایان سال 1395 تیم صدرنشین پناه‌آفرین با کسب هفت برد در 10 مسابقه قوی‌ترین تیم این فصل محسوب می‌شود، ضمن اینکه پناه‌آفرین تنها تیم بدون شکست سال 1395 لیگ برتر فوتبال قم است که هفت برد و سه تساوی در کارنامه دارد.

تیم صدرنشین پناه‌آفرین در کنار تیم چهارم جدول یعنی سفیر وحدت با 20 گل زده عنوان بهترین خط حمله سال 95 لیگ برتر فوتبال قم را به صورت مشترک در اختیار دارند، اما عنوان بهترین خط دفاع این لیگ با چهار گل خورده به تیم پناه‌آفرین اختصاص پیدا کرده است.

تیم‌های سفیر وحدت و هنگ از 10 بازی خود در هیچ مسابقه‌ای با حریفان مساوی نکرده‌اند، بیشترین باخت با هفت شکست در کارنامه تیم‌های هنگ و پیمان به ثبت رسیده، ضعیف‌ترین خط حمله نیز با 6 گل زده در اختیار تیم‌های افشین و پیمان در دو رتبه پائین جدول قرار دارد.

==============

گزارش از رضا جعفری

==============

انتهای پیام / 78002*30
+ 1
مخالفم - 1

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top