کد خبر: 242404
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۲۰

حضور بانوان قاری و حافظ ۲۲ کشور در سی و چهارمین مسابقات قرآن

دیدار حجت الاسلام علی محمدی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با مراجع عظام قم

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه مسابقات بین المللی آغاز راه شکوفایی استعدادهای قرآنی بانوان است، از حضور بانوان قرآنی ۲۲ کشور اسلامی در ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین علی محمدی، در خصوص برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان که برای نخستین بار در ایران برگزار می شود، اظهار داشت: این اقدام سبب می شود که بانوان شوق و انگیزه بیشتری پیدا کنند زیرا در دوره های گذشته معمولا هدف نهایی آن ها مسابقات کشوری قرآن کریم بود و امسال زمینه برای آنان فراهم شده که در عرصه های بین المللی قرآنی نیز حضور پیدا کنند.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان این که این امر تشویق خوبی برای بانوان فعال قرآنی محسوب می شود، تصریح کرد: این امر باعث می شود که مجموعه خانواده ها و بانوان که نقش محوری در خانواده ها دارند تاثیر بیشتر و جدی تر از آیات قرآن کریم بگیرند و شکوفایی استعدادهای قرآنی بانوان هم با تلاش بیشتر آنها در این دوره از مسابقات همراه خواهد بود.

وی در ادامه افزود: حضور بانوان قرآنی از ۲۲ کشور اسلامی در ایران و برگزاری مسابقات بین المللی قران کریم بانوان فرصتی است تا بانوان و نمایندگان جمهوری اسلامی ایران از نزدیک توانمندی بانوان کشورهای دیگر را مشاهده کرده و سطح توانایی خود را نیز افزایش دهند همچنین این مسابقات فرصت خوبی برای جامعه قرآنی بانوان ایران به منظور ارتباط و تعامل با جامعه بانوان قرآنی دیگر کشورها است.

 حجت الاسلام محمدی در ادامه خاطرنشان کرد: همچنین بین المللی شدن مسابقات قرآن کریم بانوان این فرصت را هم فراهم می کند تا خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران به بانوان بیش از گذشته معرفی شود و این موضوع تازه آغاز راه شکوفا شدن استعدادهای قرآنی بانوان است و ان شاء الله عرصه جدید و مبارکی در این زمینه فراهم می شود.

گفتنی است، اولین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان از سوم تا پنجم اردیبهشت ماه با حضورنمایندگانی از ۲۲ کشور جهان در مصلای امام خمینی(ره) برگزار می شود.


شما هم می توانید صاحب پنل رایگان #پیام_صوتی شوید  www.iransot.ir

هم اینک عضو کانال رادیو تلگرامی #آوای_قم شوید : https://t.me/avayeqom+ 1
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top