کد خبر: 242844
تاریخ انتشار: جمعه, ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ۲۳:۳۰
دسته: ورزشی
پرینت
ایمیل

حریفان ۵ تکواندوکار ایران در روز سوم مشخص شدند

تکواندو

فردا شنبه نهم اردیبهشت ماه در سومین روز از رقابتهای تکواندو بین المللی یونان ۵ تکواندوکار کشورمان به دیدار رقبای خود می روند.

به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه جام ریاست فدراسیون جهانی که در سالن «آنولیوسیو المپیک» شهر آتن جریان دارد، فردا شنبه در روز سوم این مسابقات در گروه مردان و رده سنی بزرگسالان تکواندوکاران دو وزن ۵۴- و ۶۸- کیلوگرم به میدان می روند که از تیم ایران کامران مردانی‌پور، آرمین هادی‌پور، سالار وحیدی، ابوالفضل یعقوبی و علیرضا علیاری به مصاف رقبای خود خواهند رفت. 

در وزن ۵۸- کیلوگرم کامران مردانی پور دور نخست به مصاف «حیدر حسن» از انگلستان می رود و در صورت برتری یکی از تکواندوکاران ایرلند، آلمان یا روسیه را پیش رو خواهد داشت. آرمین هادی پور دیگر تکواندوکار کشورمان در این وزن دور نخست استراحت دارد و سپس با برنده ایتالیا و یونان مبارزه خواهد کرد. در این وزن ۴۳ تکواندوکار وزنکشی کرده اند. 

۷۱ تکواندوکار در وزن ۶۸- کیلوگرم حضور دارند که تیم ایران با سه نماینده در جدول حضور دارد. محمد سالار وحیدی دور نخست با «والیلس کریستاس» از یونان پیکار می کند و در صورت کسب پیروزی باید با «الکسی دنیسنکو» تکواندوکار عنوان دار روسیه با مدالهای نقره و برنز المپیک و نقره جهان پیکار کند. 

ابوالفضل یعقوبی در همین وزن دور نخست به مصاف«برگ میکل» از نروژ می رود و در صورت برتری باید با برنده سوئد و ترکیه پیکار کند. علیرضا علیاری هم «میلاوس ساکور» از صربستان را پیش رو دارد در ادامه باید با برنده هلند و اسپانیا مبارزه کند. 

تیم ملی کشورمان در این دوره از مسابقات با ۱۸ تکواندوکار شرکت کرده است که تا کنون توسط محمد کاظمی و میرهاشم حسینی موفق به کسب دو مدال طلا شده است. هادی تیران، فرزان عاشورزاده، سروش احمدی، پوریا عرفانیان، مهدی خدابخش و سعید رجبی هم از دور مسابقات کنار رفتند. عاشورزاده در وزن ۶۳- کیلوگرم بعد از برتری ۲۸ بر ۱۲ مقابل «مهمت پاگلر» از ترکیه، از مبارزه با نماینده رژیم اشغالگر قدس انصراف داد و حذف شد.

این دوره از مسابقات از صبح پنجشنبه هفتم اردیبهشت ماه با حضور ۲۱۶۳ تکواندوکار از ۵۳ کشور در آتن آغاز شده و تا عصر یکشنبه ادامه خواهد داشت. 
+ 3
مخالفم - 1

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top