قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

آخرین اخبار

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 244415
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ۱۲:۲۰
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم مطرح کرد ایجاد 3600 شغل طی سه سال اخیر - 95 درصد پروژه‌های اقتصاد مقاومتی اجرایی شده است رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: طی سه سال اخیر سه هزار و


رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم مطرح کرد
ایجاد 3600 شغل طی سه سال اخیر /95 درصد پروژه‌های اقتصاد مقاومتی اجرایی شده است
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: طی سه سال اخیر سه هزار و 687 مورد اشتغال در بخش کشاورزی داشته‌ایم؛ بیش از هفت هزار هکتار زمین کشاورزی زیر پوشش آبیاری با فشار رفته چرا که 33 میلیارد تومان در بخش آب استان هزینه شده است.

پایگاه خبری تحلیلی قم پرس، محمدرضا طلایی بعد از ظهر امروز در نشست خبری که در سازمان جهاد کشاورزی استان قم برگزار شد، با بیان اینکه خرید گندم در سال گذشته نزدیک به 6.5 میلیون تن افزایش داشته است، اظهار کرد: بخش کشاورزی رشد اقتصادی مثبتی داشته است؛ در استان قم 6 هزار تن خرید به 20 هزار تن افزایش داشته و تا پایان امسال به 30 هزار تن نیز خواهد رسید.

وی با تاکید بر اینکه محصولات و قیمت علوفه نه تنها افزایش نداشته بلکه کاهش یافته است، عنوان کرد:‌ رشد بخش کشاورزی سال گذشته استان قم نزدیک به 3.6 درصد بوده است؛ هر چند سطح کمی را در اختیار داریم اما تا کنون توانسته میزان کشت مطلوبی را رقم بزنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم خاطرنشان کرد: طی سه سال گذشته 7 هزار هکتار باغ‌های استان قم افزایش داشته که بخشی قابل توجهی از این مساحت به محصول پسته اختصاص یافته است.

وی با اشاره به اینکه ارزش کالاهای صادراتی استان قم در سه سال گذشته 1.7 میلیارد تومان بوده است، مطرح کرد: این آمار در سال 95 به 28 میلیون دلار رسیده است. این نشان می‌دهد که ارزش محصولات صادراتی افزایش یافته و صنایع تبدیلی و تکمیلی نیز تقویت قابل توجهی داشته است.

طلایی با بیان اینکه اشتغال بخش کشاورزی باید در حوزه صنایع تبدیلی و تکمیلی دنبال شود، اظهار کرد:‌ طی سه سال اخیر سه هزار و 687 مورد اشتغال در بخش کشاورزی داشته‌ایم؛ بیش از هفت هزار هکتار زمین کشاورزی زیر پوشش آبیاری  پرفشار رفته چرا که 33 میلیارد تومان در بخش آب استان هزینه شده است.

وی استمرار روند آبیاری پرفشار را یکی از علت‌های موفقیت کشاورزی استان قم برشمرد و ادامه داد: در این روش نزدیک به 40 درصد کاهش مصرف آب را رقم می‌زنیم به همین علت امیدواریم این طرح در سال‌های آینده نیز به شیوه مطلوب‌تری دنبال شود.

طلایی از اجرای 110 کیلومتر لوله‌گذاری در بخش کشاورزی یاد کرد و افزود: هزار و 185 هکتار تجهیز و نوسازی را در اراضی سنتی دنبال کرده‌ایم؛ قنات‌ها به عنوان سرمایه‌های ملی مطرح هستند چرا که بسیاری از روستاها بدون قنات هیچ ظرفیت دیگری ندارند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با تاکید بر اینکه 28 کیلومتر کانال در بخش کشاورزی احداث شده است، اظهار کرد: نزدیک به هفت کیلومتر نهر سنتی در روستاها ایجاد شده است. در گذشته ظرفیت تحقیقاتی مطلوبی نداشته اما به لطف خداوند متعال اکنون مجموعه 80 هکتاری مطلوبی را در اختیار داریم که می‌توانیم با استفاده از آن در عرصه‌های مختلف به صورت علمی کارها را دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه گیاهان دارویی مناسب برای هر منطقه از استان شناسایی شده است، اضافه کرد: اعتقاد داریم که استفاده از گیاهان دارویی می‌تواند در رشد اقتصادی مؤثر باشد به همین علت امسال در 200 هکتار گیاه دارویی کاشته شده است.

طلایی با اشاره به مباحث مطالعاتی و زیرساختی در مجموعه کشاورزی استان قم تصریح کرد: گیاهان دارویی یکی از محورهای آینده کشاورزی قم خواهد بود؛ برای راه‌اندازی بخش‌های مختلف نیازمند سرمایه ثابت هستیم به همین علت کارهای زیربنایی در این حوزه دنبال شده است.

وی یادآور شد: شیلات زنجیره تولیدات کشاورزی را کامل می‌کند به همین علت در این حوزه 20 درصد رشد داشته‌ایم و نزدیک به 13 میلیارد تومان آمار جذب اعتبار این بخش بوده است.

طلایی با تاکید بر اینکه در استان قم 95 درصد پروژه‌های اقتصاد مقاومتی به بهره‌برداری رسیده است، اضافه کرد: پنج درصد دیگر این پروژه‌ها تا پایان سال مالی انجام می‌شود؛ کشت دانه‌های روغنی یکی از سخت‌ترین پروژه‌های اقتصاد مقاومتی بوده که توسط سازمان جهاد کشاورزی استان قم دنبال شده است.

انتهای پیام/78023*40


شما هم می توانید صاحب پنل رایگان #پیام_صوتی شوید  www.iransot.ir

هم اینک عضو کانال رادیو تلگرامی #آوای_قم شوید : https://t.me/avayeqom+ 1
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top