قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

آخرین اخبار

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 269809
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ۱۳:۲۰

عدم تفکیک میان قالب ترتیل با تحقیق؛ عمده ایراد مرتلین قمی

احمد ابوالقاسمی، مدیر رادیو قرآن گفت: ترتیل در مجموع بد نبود ولی یکی از ضعف های عمده مرتلین این بود که تفاوتی میان قالب های ترتیل و تحقیق قائل نمی شدند و این مرز را به خوبی مراعات نمی کردند.

وی افزود: اگر در تحقیق برای تغییر از یک مقام به مقام دیگر ۲۰ ثانیه فرصت باشد در ترتیل این فرصت بسیار اندک است لذا انتقال باید با ظرافت و توجه بیشتری صورت گیرد ولی مشاهده می شد این تغییرات به سبک تحقیق صورت گرفته است.

ابوالقاسمی بیان کرد: شرکت کنندگان در صورت اعتراض به داوری از افرادی که تجربه چندانی ندارند مشورت نگیرند و براساس قضاوت افراد غیرمتخصص داوری داوران را قضاوت نکنند زیرا بسیاری از این اعتراضات، علمی نیست و مبنای دقیقی ندارد.

وی با اشاره به رشته حفظ ادامه داد: قم در موضوع حفظ کل قرآن بسیار خوب کار کرده است اما در اجزای پایین تر توقع بیشتری داریم.

ابوالقاسمی افزود: من به عنوان داور انتظار بیشتری در مورد حفظ ۲۰ و ۵ جزء داشتم زیرا هم تعداد افراد شرکت کننده نسبت به حفظ کل و هم کیفیت صوتی و لحنی پایین تر بود.

داور چهلمین دوره مسابقات قرآن اوقاف در مرحله استانی ادامه داد: حافظان در رشته های کمتر از ۳۰ جزء با افت شدیدی نسبت به حفظ کل در بخش های مختلف اعم از حسن حفظ و تجوید و صوت و لحن مواجه هستند که باید برای این مسئله تدبیری اندیشیده شود.

مدیر رادیو قرآن عنوان کرد: در رشته اذان با توجه به وجود بارگاه مطهر حضرت معصومه(س)، موذنین خوبی پرورش یافته اند و از استان های دیگر وضع بهتری دارد.

یادآور می شود مسابقات چهلمین دوره از ۱۷ مرداد با حضور ۳۰۰ زن و مرد در مجتمع امامزاده شاه سیدعلی در حال برگزاری است و عصر امروز با مسابقات تحقیق خاتمه خواهد یافت.+ 1
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید


نشریه اقتصاد آینده


Scroll to Top