قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 274031
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ۱۶:۰۰
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

مشکلات قراردادی خط A متروی قم مرتفع شده است

شهردار قم با بیان اینکه مشکلات قراردادی خط A مترو قم حل شده است افزود: امیدواریم بتوانیم در سال 97 فاز اول خط A مترو را به بهره‌برداری برسانیم و پیگیر تکمیل عملیات فاینانس و خرید واگن‌ها برای مترو هستیم.به گزارش قم پرس؛ دکتر سقائیان‌نژاد در دیدار با آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، با بیان اینکه در ورود به مجموعه مدیریت شهری قم با مشکلات رو به رو بودیم اظهار کرد: یکی از مشکلات اصلی شهرداری بحث بدهی‌های انباشته شده بود که بالغ بر هزار و 600 میلیارد بدهی به بانک‌ها ثبت شده بود و با بدهی پیمانکاران به حدود 2 هزار میلیارد تومان می‌رسید.
وی با تاکید بر اینکه بدهی‌های شهرداری یکی از بزرگترین دغدغه‌های مدیران شهری بود خاطرنشان کرد: با حمایت همه افراد تاثیرگذار، علما و مراجع تقلید و نمایندگان مجلس بیش از هزار و 100 میلیارد از این بدهی‌ها مستهلک شده است.
شهردار قم با اشاره به برنامه‌ریزی مدیران شهر برای تسویه باقی بدهی‌های شهرداری در سال جاری تصریح کرد: شهرداری طلبی از دولت داشت که با وحدت کلمه تمام مسوولان استان به سمتی رفت که بتوانیم 700 میلیارد از آنها را به صورت اوراق خزانه از دولت بگیریم که ذخیره‌ای برای حرکت های شهرداری در امسال و سال آینده است.
وی با تاکید بر اینکه شهر قم برنامه و نقشه راه نداشت افزود: قم 1400 با کمک حوزه و دانشگاه و برخی افراد موثر در شهر قم تدوین شد و امسال بودجه را بر طبق این برنامه اجرایی کردیم.
سقائیان‌نژاد اذعان کرد: از این پس هر حرکتی در شهرداری در چارچوب برنامه پنج ساله پیش خواهد رفت.
وی به وضعیت پروژه‌های نیمه تمام شهرداری اشاره کرد و گفت: 14 پروژه نیمه تمام کلان در شهر قم داشتیم که با برنامه‌ریزی اکثر این پروژه‌ها به سرانجام رسیده و در اختیار مردم قرار گرفت.
شهردار قم بیان کرد: برخی پروژه‌هایی که هنوز به آنها وارد نشده‌ایم به خاطر مشکلاتی در محل‌های مورد نظر بوده که پروژه عماریاسر و شهید کاظمی از آن جمله است.
وی با بیان اینکه مشکلات قراردادی خط اول مترو قم حل شده است افزود: امیدواریم بتوانیم در سال 97 فاز اول خط A مترو را به بهره‌برداری برسانیم و پیگیر تکمیل عملیات فاینانس و خرید واگن‌ها برای مترو هستیم.
سقائیان‌نژاد گفت: خط دوم مترو نیز به دلیل اجرای منوریل حذف شده بود که آن را برگرداندیم و این پروژه نیز 22 کیلومتر است که 15 کیلومتر مورد موافقت قرار گرفته است.
وی افزود: ما منتظر اورهال شدن تی بی ام هستیم تا بتوانیم شرایط آغاز عملیات عمرانی را فراهم کرده و شرایط بهتر حمل و نقلی ایجاد کنیم.
شهردار قم با تاکید بر اینکه پروژه‌های عمرانی شهرداری به صورت یکساله اجرا خواهد شد تصریح کرد: باقی ماندن پروژه‌ها بار منفی برای شهرداری ایجاد می‌کند و سرعت بخشیدن به پروژه‌ها اعتماد عمومی را افزایش می‌دهد.
وی به تسهیل امور زائرین در شهر قم اشاره کرد و افزود: دو مورد از بوستان‌های شهر به کمپ زائر تبدیل شده است؛ در گذشته زائران برای نصب چادر مشکلات فراوان داشتند و امروز در بوستان غدیر و فدک فضاسازی شده تا اسکان راحت تری در فضاهای شهری قم داشته باشند؛ البته قصد داریم فضاهای جدید دیگر اضافه شود تا مردم با مشکلی مواجه نباشند.
شهردار قم به ایمن‌سازی پارک‌ها اشاره کرد و گفت: چند مشکل در پارک‌ها داشتیم که موجب از دست رفتن چند نفر شده بود و امروز با پروژه‌ای که تعریف کردیم بیش از 90 درصد پارک ها ایمن شده و تجهیزات استاندارد نصب شده است.
وی بیان کرد: همچنین نمازخانه و امکانات مورد لازم نیز برای بوستان‌ها اجرایی کرده‌ایم.
سقائیان‌نژاد از اجرای پروژه‌های فرهنگی، تفریحی در مناطق شهر خبر داد و گفت: به دنبال این هستیم که امکانات به صورت متعادل در مناطق شهر توزیع شود.
وی با بیان اینکه یبش از 10 فضای جدید فرهنگی ورزشی و تفریحی در شهر اجرا خواهد شد افزود: با توجه به کمبودهایی که در شهر قم خصوصا در مناطق محروم وجود دارد اجرای این پروژه‌ها تاثیر بسزایی در پر کردن اوقات فراغت جوانان خواهد داشت.
شهردار قم با اشاره به لزوم افزایش فضاهای اختصاصی بانوان در شهر قم گفت: باغ‌های بانوان را ساماندهی خواهیم کرد و توسعه می دهیم.
وی از ایمن‌سازی پارک بازی کودکان و آبنماهای شهر خبر داد و افزود: 100 ست جدید بازی را به پارک‌های شهر اضافه کرده‌ایم.
سقائیان نژاد با تاکید بر اینکه آتش‌نشانی قم یکی از بهترین سازمان‌های سطح کشور است افزود: ایستگاه‌های جدید اضافه شده و تجهیزات بسیار خوبی خریداری کرده‌ایم.
وی با اشاره به برنامه شهرداری برای اضافه کردن سالیانه سه مترمربع به سرانه فضای سبز قم گفت: طی دو سال گذشته این برنامه را به جدیت دنبال کرده ایم و امسال نیز در صدد این هستیم که برنامه درختکاری را توسعه داده و بخشی از مشکلات زیست محیطی شهر قم را کاهش دهیم.
شهردار قم با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه آسفالت معابر گفت: با توجه به مشکلاتی که در معابر شهر وجود دارد چند سال باید برنامه آسفالت معابر ادامه پیدا کند تا بتوانیم شاهد شرایط خوبی در شهر قم باشیم.
وی ادامه داد: در شهر قم در این قسمت از فقر شدیدی رنج می‌بریم، سال گذشته بیش از 250 هزار تن آسفالت توزیع شد و امسال برنامه داریم بیش از 300 هزار تن توزیع خواهد شد.
سقائیان‌نژاد تعامل شهرداری با ارگان‌های استان را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: با آستان حضرت معصومه(س)، مسجد مقدس جمکران، مدیران استان و ارگان‌های دیگر همکاری و مشارکت خوبی داریم و سعی داریم به سمتی برویم که بتوانیم پر قدرت‌تر از گذشته در شهر قم کار کنیم.
وی تصریح کرد: پروژه‌های بسیار خوبی را در شهر برای امسال پیش‌بینی کردیم و تلاش داریم به صورت شریانی پروژه‌ها را تعریف و پیگیری کنیم.
شهردار قم به بازگشایی پل سه سطحه مدافع حرم اشاره کرد و افزود: این پروژه شریان شهری به سمت پردیسان و از این سمت به طرف کمربندی امام علی (ع) را باز خواهد کرد که در طرف دیگر آن بلوار فردوسی کمربند غرب به شرق است.
وی با اشاره به اتصال عماریاسر به کمربندی امام علی(ع) و بلوار پیامبر اعظم تصریح کرد: این پروژه‌ها تنگه‌های ترافیکی شهر را کاهش خواهد داد و مسیرهای سهل الوصولی را برای دستیابی به مقاصد مد نظر شهروندان و زائرین فراهم می‌کند.
سقائیان‌نژاد به حمایت شهرداری از مساجد شهر اشاره کرد و گفت: در بودجه شهرداری منابعی را برای کمک به مساجد شهر پیش‌بینی کرده‌ایم که مربوط به رفع مشکلات ظاهری و هم زیرساختی مساجد است.
وی افزود: در مرحله اول 50 مسجد را در نظر گرفتیم و اعتبار کلی این بخش حدود 50 میلیارد ریال است.
شهردار قم اقدامات شهرداری در حوزه سرمایه‌گذاری را مورد توجه قرار داد و گفت: سالیانه بیش از 20 میلیون زائر وارد شهر قم می‌شوند و توافق کردیم چند هتل پنج ستاره در بلوار پیامبر اعظم احداث شود.
وی گفت: برای امسال 2 هزار و 200 میلیارد تومان بودجه پیش‌بینی شده که بودجه سال قبل حدود هزار و 300 میلیارد تومان بوده و 103 درصد محقق شده است.
سقائیان‌نژاد گفت: رکود اقتصادی کار را برای ما بسیار مشکل کرده و برخی تعهدات دولت محقق نشده و برخی موارد گذشته از جمله کمک‌ها برای توسعه حمل و نقل عمومی حذف شده است.


 
اداره کل روابط عمومی و بین الملل شهرداری قم
33+ 1
مخالفم - 1

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top