قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 274054
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ۲۲:۰۰
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

همه مسوولان فارغ از مسائل سیاسی به دنبال خدمت به مردم باشند

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با تاکید بر اینکه در ارائه خدمات نباید مسائل سیاسی و... دخیل شود افزود: خدمات شهری نباید مورد تاثیر برخی گرایش‌ها و سلایق قرار گیرد.به گزارش قم پرس؛ آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی در دیدار با دکتر سقائیان‌نژاد شهردار و مدیران شهر قم، با بیان اینکه دکتر سقائیان‌نژاد در این مدت در قم خدمات ذی قیمتی ارائه کرده‌اند اظهار کرد: شهرداری‌ها در تمام دنیا یکی از نهادهایی هستند که مورد توقع بی حد و حصر مردم و البته مبتلا به کمبود امکانات هستند.
وی با تاکید بر اینکه در بسیاری از کشورها شهرداری‌ها از نظر امکانات و اختیارات وضعیت بهتری را دارا هستند خاطرنشان کرد: در برخی کشورها بدلیل مدیریت یکپارچه شهری وظایف بسیار سنگین‌تری را بر عهده دارند اما در کشور ما با سوابقی که وجود دارد همیشه مشکلات وجود داشته است خصوصا مشکلاتی که در اوقات خاصی به وجود می‌آید که توقعات افزایش یافته و امکانات کاهش می‌یابد.
رئیس مرکز آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به مشکلات دوران جنگ تحمیلی تصریح کرد: در این دوران کشور درگیر جنگ بود اما با این حال مردم انتظاراتی داشتند ولی صبر کردند و هیچ گاه بابت کمبودها دچار بحران در کشور نشده‌ایم.
وی با اشاره به برخی مشکلات رکود، گرانی و... بیان کرد: در شرایط فعلی به واسطه تورم، بیکاری و... دوران سختی به مردم می‌گذرد و علی‌رغم تلاش‌های دولت، امکانات در حدی نیست که پاسخگوی تمام نیازهای مردم باشد.
مصباح یزدی با توصیه به صبر برای حل شدن مشکلات فعلی کشور خاطرنشان کرد: البته مردم نیازی به توصیه ندارند و همواره خودشان در راستای رفع مشکلات تلاش می‌کنند.
وی با بیان اینکه برخی موارد به بودجه، امکانات و... ارتباطی نداشته و به نگاه و فکر برمی‌گردد گفت: در این موارد هرکسی که در زمینه‌ای تجربه‌ای داشته باشد می تواند فکری تغذیه کرده و در راستای رفع مسائل راهکار ارائه کند.
رئیس مرکز آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به اقدامات شهرداری قم اظهار کرد: باید جدا از مسائل مادی، به دنبال تقویت مسائل دینی و معنوی در بین شهروندان و نیروهای شهرداری بود؛ هرجا هر شخصی ماموریت شناس باشد، خداشناس باشد و به دنبال احقاق حق مردم و حفظ بیت‌المال باشد مشکلات ما حل خواهد شد.
وی اضافه کرد: اگر مسوولان درجه اول هر نهادی به دنبال رشد شخصیت اخلاقی افراد باشند و بخشی از زمان را به برنامه های اخلاقی اختصاص دهند بسیاری از معضلات کاهش خواهد یافت.
آیت الله مصباح یزدی تلاش در راستای دین‌دار شدن تمام افراد جامعه را امری ضروری خواند و اذعان کرد: در فضاهای عمومی شهر اعم از بوستان‌ها نیز فضاهایی به این امر اختصاص پیدا کند و به روش‌های مختلف مبانی و ارزش‌های دینی به مردم ارائه شود.
وی با بیان اینکه باید به دنبال بهره‌وری بیشتر با تکیه بر ارزش‌های اخلاقی و دینی بود گفت: همه افراد باید باور کنند بابت لحظه لحظه کاری خود روزی جوابگو خواهند بود و باید به وظیفه خود به درستی عمل کنند، که در این صورت بسیاری از هزینه‌ها در شهرها کاهش خواهد یافت.
رئیس مرکز آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با تاکید بر اینکه خدماتی که به مردم ارائه می‌شود اختصاص به گروه یا حزب خاصی ندارد گفت: بیت‌المال برای تمام مردم است و اختصاص به هیچ فرد، گروه و حزبی ندارد، حتی این اموال باید برای چه مسلمان چه ادیان دیگر و در یک کلام تمام مردم هزینه شود.
وی با بیان اینکه همه ما مسلمانیم و ایرانی هستیم خاطرنشان کرد: اختلاف سلایق سیاسی نباید منجر به این شود که نوع نگاه تغییر کند و هزینه‌ها به شکل دیگری اختصاص یابد.
وی بیان کرد: مردم زمانی که ببیند روش کار درست است و عدالت رعایت می‌شود اعتماد بیشتری خواهند داشت.

 
اداره کل روابط عمومی و بین الملل شهرداری قم
26+ 1
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top