قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

آخرین اخبار

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 276113
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ۲۰:۰۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

تشکیل نشست مدیران معاونت اجتماعی وزارت بهداشت برای ساماندهی مشارکت‌ های مردمی در حوزه سلامت به زلزله‌ زدگان - خدمات‌ رسانی سلامت اجتماعی به زلزله ‌زدگان در دستور کار قرار گرفت

از سوی معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نشست اضطراری شورای مدیران این معاونت جهت برنامه‌ ریزی خدمات قابل انجام و سامان‌ دهی مشارکت ‌های مردمی در حوزه سلامت اجتماعی  به زلزله‌ زدگان مناطق غربی کشور، تشکیل شد.

 

به گزارش وبدا، در این نشست ضمن ارائه گزارش ابعاد حادثه و ضرورت اقدامات و اولویت‌ ها در راستای خدمات‌ رسانی سلامت اجتماعی به زلزله‌ زدگان و موانع و آسیب‌ های موجود از سوی دکتر سید محمدهادی ایازی، معاون اجتماعی وزیر بهداشت، مقرر شد، علاوه بر استقرار نماینده مقیم در ستاد بحران وزارت بهداشت، خدماتی در حوزه معاونت اجتماعی وزارت و دانشگاه‌ های علوم پزشکی، در حداقل زمان ممکن صورت پذیرد و گزارش آنها در نشست بعدی که در روز چهارشنبه 24 آبان برگزار می شود، ارایه شود. 

 

یکی از مباحث مطرح شده در این نشست، تسهیل عیادت از مصدومان و آسیب ‌دیدگان از سوی مردم و خیران در بیمارستان‌ های تهران و امکان اسکان همراهان آنها در وضعیت مطلوب است.

 

گفتنی است در این نشست، یکی از خیران، سرپرستی 100 کودک یتیم را برعهده گرفت و کانون هتلداران تهران برای اسکان همراهان در فضاهای تحت اختیار خود اعلام آمادگی کرد.

 

همچنین مهیا کردن ملزومات و وسیله بازگشت آسیب ‌دیدگان به شهر خود و تهیه بسته نیازهای اولیه و پوشاک مناسب برای تحویل به آنها از طریق واحد مددکاری مراکز درمانی نیز در این جلسه مطرح و دستورات لازم برای آن صادر شد.

 

رسیدگی و توجه به اقشار آسیب پذیر همچون کودکان، زنان و سالمندان و مسائل روانی زلزله‌ زدگان از طریق هماهنگی با اداره سلامت روان و برنامه ‌ریزی و تسهیل حضور سازمان های مردم‌ نهاد مرتبط در منطقه و ارائه خدمات در این زمینه نیز مورد تاکید قرار گرفت.

 

همچنین مقرر شد، اداره کل سازمان‌ های مردم ‌نهاد وزارت بهداشت دستورالعملی برای سامان ‌دهی حضور تشکل‌ها در اینگونه مواقع آماده و ارائه کند.

 

در ادامه این جلسه، فهرست مراکز بهداشتی و درمانی آسیب ‌دیده یا ویران ‌شده در مناطق زلزله ‌زده به صورت فوری تهیه شده و مقرر شد تا این واحدها،  با مشارکت خیران هر چه سریع‌ تر ساخته و تجهیز شود.

 

ضمنا یکی از خیران، برای ساخت یکی از بیمارستان‌ های منطقه اعلام آمادگی کرد و در پایان نیز مقرر شد طی بخش‌ نامه ‌ای اقدامات فوری معاونت اجتماعی دانشگاه‌ های علوم پزشکی به آنها  ابلاغ و دستورالعمل خدمات معاونت اجتماعی در شرایط اضطرار و حوادث غیرمترقبه نیز تنظیم و ارسال شود.

 

شما هم می توانید صاحب پنل رایگان #پیام_صوتی شوید  www.iransot.ir

هم اینک عضو کانال رادیو تلگرامی #آوای_قم شوید : https://t.me/avayeqom+ 1
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top