قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

آخرین اخبار

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 276117
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ۲۲:۴۰
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

آیت‌الله سعیدی تأکید کرد:لزوم ترویج وقف برای کمک به آسیب‌دیدگان حوادث غیر مترقبه

قم پرس ؛ آیت‌الله سید محمد سعیدی در جمع مدیرکل و معاونان اوقاف استان قم ضمن تسلیت به مناسبت ایام پایانی ماه صفر و نیز جان باختن تعدادی از هم وطنان در حادثه زلزله غرب کشور اظهار کرد: هفته وقف فرصتی است برای تقدیر و تشکر از کسانی که دغدغه ترویج این سنت حسنه و احیای موقوفات را دارند.

وی افزود: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، سازمان اوقاف مشغول فعالیت چشمگیری بوده و طی سال‌های اخیر شاهد رشد و تقویت سنت وقف و حفاظت از موقوفاتی هستیم که در رژیم گذشته مورد دست درازی واقع شده بودند.

امام جمعه قم با بیان اینکه هدف از وقف، خیررسانی به مردم در راستای رفع نیازها و برآوردن خواسته‌های عموم افراد جامعه در بعد مادی و معنوی است گفت: با توجه به این هدف مهم در باب وقف، باید نسبت به ترویج این سنت حسنه، اقدامات بیشتری صورت بگیرد.

وی ادامه داد: وقف می‌تواند به شکل و جمعی نیز گسترش یابد و در این حوزه چون مردم به مسئولان وقف در نظام اسلامی اعتماد دارند، زمینه توسعه فعالیت‌های مشارکتی وجود دارد و به این ترتیب، شعار «همه واقف باشیم» تحقق می‌یابد.

سعیدی با بیان اینکه وقف‌های جمعی، آثار و برکات زیادی به دنبال دارند و از آسیب‌های مختلفی جلوگیری می‌کنند گفت: وقف به این شکل مخصوص افراد ثروتمند نیست بلکه هر کس با هر توانمندی مالی که دارد می‌تواند وارد میدان شود.

تولیت آستان مقدس فاطمه معصومه(س) عنوان کرد: مردم باید آثار وقف را ببینند تا اعتماد بیشتری به متولیان اوقاف داشته باشند همچنین باید موقوفات قدیمی را که از حالت وقف خارج شده‌اند احیا و به نیات واقفان عمل کرد.

وی با تاکید بر تشویق مردم به مسئله وقف از سوی متولیان سازمان اوقاف گفت: ایجاد موقوفات جدید برای کمک به آسیب دیدگان حوادث غیر مترقبه مانند زلزله اخیر غرب کشور، از جمله نیازهای امروز است و تاثیرات معنوی، مادی و عاطفی بسیاری خواهد داشت.

سعیدی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد وقف و اهمیت آن خاطرنشان کرد: ایشان بارها دغدغه‌های خود را در زمینه‌های مختلف ابراز کرده‌اند که برخی از آنها مربوط به آسیب‌های اجتماعی است بنابراین باید برای عینت‌بخشی به ولایت‌مداری سازمان اوقاف، به این سخنان توجه ویژه‌ای صورت بگیرد چرا که مسئولان این سازمان نشان داده‌اند همیشه در خط ولایت حرکت کرده‌اند.

وی افزود: توجه به دغدغه‌های رهبری در مورد وقف و رفع آسیب‌های اجتماعی با تکیه بر سنت حسنه وقف، ضروری است و در این راستا نیازمند گروه‌های اندیشه‌ورز برای پیگیری امور هستیم تا نیت‌های وقف را در امور مورد نیاز جامعه جهت‌دهی کنند.

امام جمعه قم با بیان اینکه بعضی نیت‌های غیر ضروری، بازتاب منفی در سطح جامعه خواهد داشت گفت: تشخیص اولویت‌های جامعه در حوزه وقف، باید توسط گروه‌های اندیشه‌ورز و در راستای توصیه‌ها و دغدغه‌های رهبری صورت بگیرد.

وی ادامه داد: تهیه سند برای موقوفاتی که قرار است احیا شوند یا بدون سند مانده‌اند هم اقدام خوبی است که سازمان اوقاف نسبت به آن اهتمام دارد و باید با جدیت دنبال شود.+ 1
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top