قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 277259
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۵ آذر ۱۳۹۶ ۲۰:۲۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

به ثمر رسیدن پروژه های دانشگاه علوم پزشکی مشهد حاصل یک کار تیمی است

 

 وزیر بهداشت با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در چهار سال گذشته بدون حاشیه فعالیت داشته است، افزود: شهر مشهد که یک شهر زیارتی و سیاحتی است و دانشگاه علوم پزشکی مشهد بدون ورود به مباحث سیاسی، ارائه خدمت در حوزه سلامت به مجاورین، زائرین و تامین حقوق مردم را سر لوحه فعالیت های خود قرار داد و باید همین مسیر را دنبال کند و از همه ظرفیت های موجود نیز استفاده کند.

 

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در مراسم افتتاح ۱۶۰ پروژه عمرانی، خدماتی، بهداشتی، درمانی، آموزشی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ضمن تبریک ولادت پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) گفت: امیدوارم همه ما در مسیری که رسول گرامی اسلام نشان داده است حرکت کنیم و اخلاق و رفتارمان نزدیک به این بزرگواران باشد.

 

وزیر بهداشت با اشاره به این که پیامبر اسلام با اخلاق نیکو، راستگویی، امانت داری و درستکاری توانستند در کمتر از یک ربع قرن مردم دوران جاهلیت را با کلام خدا آشنا کنند و آنها را هدایت کنند، افزود: امیدواریم مسیر جمهوری اسلامی و تمامی مدیران، مسئولان و مردم با تاسی به آموزه های قرآن و عترت، این گونه باشد.

دکتر هاشمی ضمن اشاره به افتتاح 160 پروژه بهداشتی، درمانی و آموزشی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: بخش عمده ای از این پروژه ها در حوزه بهداشت و تعدادی هم در حوزه درمان و آموزش است.

 

وی یکی از پروژه های افتتاح شده را، راه اندازی دانشکده طب سنتی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد و افزود: امیدواریم در مشهد بتوانیم با کمک طبیبان سنتی و حکمای قدیمی حرکتی را در راستای ترویج صحیح طب سنتی داشته باشیم تا بتوانیم مانع کج رفتاری ها و بدرفتاری ها و سوء استفاده ها از این میراث ملی شویم.

 

دکتر هاشمی افزود: در حوزه طب سنتی متاسفانه در برخی موارد شاهد عوارض زیادی از دخالت های بی مورد برخی از افراد هستیم که امید است این مشکل حل شود.

 

وزیر بهداشت با تاکید بر ضرورت ورود مراجع قضایی و دستگاه های مسئول در این حوزه گفت:  امیدوارم در حوزه طب سنتی اگر تخلفاتی صورت می گیرد این تخلفات پیگیری شود و بیش از همه افرادی که دلسوز طب سنتی هستند خودشان واکنش نشان دهند.

 

دکتر هاشمی به ثمر رسیدن پروژه های دانشگاه علوم پزشکی مشهد را حاصل یک کار تیمی دانست و گفت: از همه کسانی که در بهره برداری از پروژه های بهداشتی، درمانی و آموزشی این دانشگاه همکاری کردند تشکر می کنم.

 

وزیر بهداشت با اشاره به افتتاح مجتع بزرگ سپید تاکید کرد: امیدواریم این مکان، منحصرا برای توسعه علم، آموزش و بهداشت مورد استفاده قرار گیرد.

 

دکتر هاشمی با تاکید بر این که وضعیت دانشگاه های علوم پزشکی کشور در حال ارتقاء است، افزود: جوانان ما در آغاز دولت یازدهم خوب شروع کردند و امیدواریم در این دولت هم دانشجویان این دانشگاه بتوانند در رقابت با سایر دانشگاه ها حرف اول را بزنند.

 

وزیر بهداشت در ادامه گفت: برخی از افراد به جان، مال و تعلقات دنیایی عشق می ورزند اما افرادی همچون شما که فعالیت های مهم عمرانی می کنید و به دنبال ارتقا دانش، بهداشت و درمان هستید دلی دریایی دارید و به ملت و کشور و انقلاب عشق می ورزید.

 

دکتر هاشمی ضمن ابراز امیدواری به این که در این دوره همانند دوره گذشته بتوانیم به آرمان ها و اهداف خود دست یابیم، افزود: قطعا هر فردی که در یک دوره مدیریتی قرار میگیرد می خواهد همه مشکلات را برطرف کند اما این مسئله شدنی نیست و باید تعیین اولویت کرد و به حاشیه ها نیز توجهی نکرد.

 

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در چهار سال گذشته بدون حاشیه فعالیت داشته است، افزود: شهر مشهد که یک شهر زیارتی و سیاحتی است، دانشگاه علوم پزشکی مشهد بدون ورود به مباحث سیاسی، ارائه خدمت در حوزه سلامت به مجاورین، زائرین و تامین حقوق مردم را سر لوحه فعالیت های خود قرار داد و باید همین مسیر را دنبال کند و از همه ظرفیت های موجود نیز استفاده کند.

 

وزیر بهداشت در ادامه با تاکید بر این که سلامت یکی از اولویت های مهم دولت دکتر روحانی است، گفت: یکی از اولویت های دولت دوازدهم تداوم طرح تحول سلامت است و امیدوارم مشکلات مالی طرح تحول سلامت و مشکلات مردم در این حوزه سامان یابد.

 

وی افزود: این روزها که روزهای حساس و تدوین بودجه سالانه کشور است، امیدواریم به نحوی کار پیش برود که دغدغه حوزه سلامت کمتر شود.

 

دکتر هاشمی در ادامه با تاکید بر این که یکی از وظایف اصلی ما در این دوره ایجاد رضایتمندی بیشتر ارائه کنندگان خدمت و مردم است، افزود: در دوره گذشته بی توجهی نسبت به ارائه کنندگان خدمات سلامت صورت نگرفت اما برخی از افراد ناراضی بودند که باید همین مسئله نیز وجود نداشته باشد و همین تعدادی ناراضی هم برای ما قابل قبول نیست و باید سعی کرد که علاوه بر افزایش رضایت مردم از طرح تحول سلامت، میزان رضایتمندی ارائه کنندگان خدمت را هم افزایش دهیم.

 

وی همچنین، تاسیس دانشکده داروسازی در دانشگاه علوم پزشکی را در کشور بی نظیر بیان کرد و گفت: این دانشکده با هزینه کم و در کمترین زمان ممکن به بهره برداری رسید.

 

دکتر هاشمی همچنین بر لزوم فراهم سازی حضور بخش خصوصی در حوزه سلامت تاکید کرد و افزود: باید زمینه را برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه سلامت فراهم کرد و اجازه ورود به آنها داد چرا که در این حالت سرانه افزایش می یابد و به دنبال آن رقابت ایجاد می شود و کیفیت خدمات ارتقا یافته و مردم از خدمات بهتری بهره مند می شوند./203

 

شما هم می توانید صاحب پنل رایگان #پیام_صوتی شوید  www.iransot.ir

هم اینک عضو کانال رادیو تلگرامی #آوای_قم شوید : https://t.me/avayeqom+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top