آخرین اخبار

کد خبر: 277870
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ۲۲:۰۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

متفاوت‌ترین خوابگاه دانشجویی کشور در آستانه بهره‌برداری است - احداث خوابگاه در دانشگاه علوم پزشکی مازندران


معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از پیشرفت ۹۵ درصدی احداث خوابگاه استاندارد دانشجویی این دانشگاه در مجتمع پیامبر اعظم(ص) خزرآباد ساری خبر داد.

به گزارش وبدا، دکتر محمد رضا حق شناس گفت: این خوابگاه دانشجویی اولین خوابگاه احداث شده طبق «طرح احداث خوابگاه‌های استاندارد دانشجویی وزارت بهداشت» است که احداث آن از سال ۱۳۹۴ آغاز شده و هم اکنون در آستانه بهره‌برداری است. این خوابگاه که به صورت سوئیتی طراحی شده ظرفیتی بالغ بر هزار نفر دانشجو را دارد.

وی افزود: امید است با افتتاح و بهره‌برداری از این پروژه بزرگ خوابگاهی بتوان نیاز اسکان دانشجویان دختر این دانشگاه را فراهم کرد. ضمن اینکه در صورت تکمیل و تجهیز این خوابگاه، می‌توان از این پروژه عمرانی در میزبانی مسابقات و جشنواره های مختلف وبرگزاری المپیادهای ورزشی استفاده کنیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: برای تجهیز این خوابگاه استاندارد دانشجویی و راه‌اندازی تاسیسات و همچنین خرید لوازم و تجهیزات لازم، به اعتبارات لازم نیاز داریم که قطعا در صورت تامین بودجه لازم می‌توانیم، در راستای تحقق آنها اقدام کنیم.

وی یادآور شد: این خوابگاه دانشجویی، جزو ۲۱ خوابگاه استانداردی است که با حمایت و مشارکت وزارت بهداشت و در راستای سیاست‌های این وزارتخانه جهت احداث خوابگاه‌های دانشجویی استاندارد در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در حال احداث است.

دکتر حق شناس در خصوص مشخصات فیزیکی این طرح عمرانی گفت: این خوابگاه دارای سه طبقه و با مساحت بیش از ۱۰ هزار مترمربع وسعت دارای امکانات فرهنگی، ورزشی و رفاهی است که در آستانه بهره‌برداری قرار دارد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطرنشان کرد:خوابگاه احداث شده بر اساس طرح و نقشه خوابگاه‌های استاندارد وزارت بهداشت احداث شده است.این خوابگاه به صورت سوئیتی ساخته شده که هر سوئیت حدود ۵۰ متر و شامل دو اتاق، یک آشپزخانه، یک حمام و سرویس بهداشتی ایرانی وفرنگی است.

دکتر حق شناس اظهار کرد:این خوابگاه سوئیتی استاندارد با گنجایش هزار تخت، ۱۲۵ سوئیت و ۲۵۰ اتاق، ویژه دانشجویان دختر دانشگاه علوم پزشکی مازندران است.

وی ادامه داد: این خوابگاه به شکل مستطیل و بر اساس استانداردهای روز در حال تکمیل و ساخت است و تمامی امکانات رفاهی دیگر مانند سلف سرویس، نانوایی، خشکشویی و سوپرمارکت برای این مجموعه در نظر گرفته شده تا دانشجویان بتوانند از امکانات و تسهیلات رفاهی بهره مند شوند و قطعا با بهره‌برداری از این خوابگاه جدید در خزرآباد، نیاز همه دانشجویان متقاضی در بخش خوابگاه رفع خواهد شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه با ساخت این خوابگاه جدید که به صورت کاملا نوین و بر اساس استانداردهای اعلامی وزارت بهداشت ساخته می شود، نیازهای خوابگاهی ما برطرف می‌شود، گفت: این خوابگاه به لحاظ سبک معماری و ساخت، کاملا متفاوت از دیگر خوابگاه‌های کشور است و سعی شده با تامین امکانات رفاهی و ورزشی، در نزدیکی خوابگاه، به تمامی نیازهای دانشجویان پاسخ داده شود.

دکترحق شناس خاطرنشان کرد: برای تکمیل پنج درصد عملیات احداثی باقیمانده و تجهیز این خوابگاه استاندارد دانشجویی نیازمند بالغ بر ۴/۵میلیارد تومان اعتبار هستیم./224/205

شما هم می توانید صاحب پنل رایگان #پیام_صوتی شوید  www.iransot.ir

هم اینک عضو کانال رادیو تلگرامی #آوای_قم شوید : https://t.me/avayeqom+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top