کد خبر: 277894
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۵۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

با افتتاح پایگاه سلامت احمدآباد بیش از نیمی از پروژه های بهداشتی دانشکده علوم پزشکی خمین به بهره برداری رسیده اند

پایگاه سلامت احمدآباد در یکی از مناطق حاشیه نشین شهر خمین بعنوان ششمین پروژه بهداشتی دانشکده علوم پزشکی خمین با حضور جمعی از مسئولان اجرایی این شهرستان بهره برداری شد.
به گزارش وبدا، سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی خمین در حاشیه آیین بهره برداری از پایگاه سلامت احمد آباد گفت : با اجرای برنامه تحول نظام سلامت از مجموع یازده پروژه عمرانی بهداشتی شش پروژه در مناطق شهری و روستایی خمین ساخته و به بهره برداری رسیده و سه پروژه دیگر نیز در ایام الله دهه فجر امسال راه اندازی می‌شود.

دکتر جواد جواهری افزود: پایگاه سلامت احمد آباد در زمینی به وسعت 700 مترمربع با زیربنای 250 مترمربع در مدت هشت ماه ساخته شده و زمین آن اهدایی خیران حوزه سلامت است.
وی بیان کرد: برای ساخت و تجهیز این پایگاه سلامت بیش از سه میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
دکتر جواد جواهری افزود:از ابتدای برنامه تحول نظام سلامت اقدامات موثری برای ارتقای سطح بهداشت و درمان خمین شده که امید است این پایگاه نیز موجب ارائه خدمات بهتر و افزایش سطح سلامت در این منطقه کم برخوردار شود.
سرپرست دانشکده علوم پزشکی خمین تصریح کرد: فعالیت خانه بهداشت روستای برفیان از توابع این شهرستان که از سال 87 غیر فعال شده بود از آذر ماه امسال از سرگرفته شده است تا روستاهای اطراف که از شهر فاصله زیادی دارند بتوانند به سهولت از خدمات بهداشتی و مراقبتی بهره مند شوند.
وی بیان کرد: با اجرای برنامه های تحول نظام سلامت در دولت تدبیر و امید نرخ رشد جمعیت دراین شهرستان افزایش یافت.
وی افزود: قبل از دولت تدیبر و امید رشد جمعیت 87 صدم درصد بودکه با بسته های حمایتی ارائه شده در قالب برنامه تحول سلامت این شاخص به یک و هشت صدم درصد افزایش یافته است.
بهره مندی 7 هزار نفر از خدمات پایگاه سلامت احمد آباد
سرپرست معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی خمین نیز در آیین بهره برداری از پایگاه سلامت احمد آباد با اشاره به ابعاد گسترده اقدامات دولت در زمینه افزایش سطح سلامت جامعه، گفت : حدود هفت هزار نفر از خدمات بهداشتی و مراقبت هایی از قبیل مامایی،اطفال، واکسیناسیون، خدمات آموزشی شامل آموزش مادران باردار و سفیران سلامت و انجام خدمات نوین سلامت در سنین میانسالی این پایگاه بهره مند می شوند.

برنامه تحول نظام سلامت شاخص های بهداشتی و درمانی این شهرستان را ارتقا داد

فرماندار خمین نیز در این آیین گفت: برنامه تحول نظام سلامت شاخص های بهداشتی و درمانی این شهرستان را ارتقا داد.
سید مهدی ساداتی افزود: بهترین هدیه دولت تدبیر و امید به زادگاه امام راحل ارتقای دانشکده پرستاری به دانشکده علوم پزشکی بود که تحول اساسی در حوزه بهداشت و درمان این شهرستان ایجاد کرد.
وی بیان کرد: کاهش چالش ها و بهبود کیفیت درمان افتخاری بزرگ برای دولت یازدهم و دوازدهم است به طوری که موجب رضایت مندی مردم شده است.

وی اظهارکرد: ارتقای شاخص های بهداشتی و درمانی و رضایت مندی مردم مرهون زحمات و تلاش های شبانه روزی کادر بهداشتی و درمانی این شهرستان است.
فرماندار خمین با تقدیر از خیران سلامت این شهرستان گفت: کمک های مالی و غیر نقدی خیران در حوزه های مختلف از مجموع اعتبارات دولتی برای این شهرستان پیشی گرفته است.
ساداتی افزود: اعتبارات دولتی به تنهایی پاسخگوی نیازهای آموزشی، بهداشتی، درمانی و عمرانی نیست و می طلبد خیران در بخش های مختلف یاریگر دولت باشند.302/159

شما هم می توانید صاحب پنل رایگان #پیام_صوتی شوید  www.iransot.ir

هم اینک عضو کانال رادیو تلگرامی #آوای_قم شوید : https://t.me/avayeqom+ 1
مخالفم - 1

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top