آخرین اخبار

کد خبر: 277948
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۵۰
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

لزوم تغییر نگرش در همسان‌سازی پژوهش با نیازهای جامعه

رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: طرح های پژوهشی باید به سمت کاربردی شدن و یک حرکت موثر در رفع نیازهای جامعه سوق داده شود.به گزارش قم پرس؛ عبدالله جلالی در بیست و یکمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر قم ، با تاکید بر اینکه پژوهش و تحقیق یک ضرورت برای توسعه و تعالی هر جامعه‌ای است، اظهار کرد: نیاز است در این حوزه سرمایه‌گذاری بیشتری صورت گیرد.
وی با تاکید بر اینکه پژوهش و تحقیق در تمام زمینه‌ها کاربرد دارد، افزود:  در حوزه شهری و مسئولیت‌های مدیریت شهری پژوهش نقش اساسی دارد و می‌تواند در کاهش هزینه‌ها تاثیرگذار باشد و باید تغییر نگرشی در تحقیق و پژوهش در کشور صورت گیرد.
جلالی با اشاره به نامگذاری 26 آذر به عنوان روز ملی حمل و نقل، گفت: این روز را به تمام تلاش‌گران این عرصه تبریک عرض می‌کنیم.
وی با اشاره به شهادت دکتر مفتح در روز 27 آذرماه و نامگذاری آن به عنوان روز وحدت حوزه و دانشگاه، تصریح کرد: نظام اسلامی محصول وحدت است و حفظ آن نیز در گرو وحدت و همدلی و وفاق آحاد جامعه مخصوصاً دو مرکز علمی و آگاهی‌بخش حوزه و دانشگاه است که در حقیقت نخبگان اجتماعی هستند و نقش پیشرو هستند.
رئیس شورای اسلامی شهر قم با تاکید بر وحدت در هدف، اظهار کرد: وحدت در هدف می‌تواند شرایط مطلوب را برای جامعه اسلامی بیش از این فراهم کند.
جلالی با اشاره به ویژگی‌های چشم‌گیر شهر قم از نظر ظرفیت‌های مذهبی و معنوی، اظهار کرد: شهر قم به لحاظ ویژگی‌هایی که دارد سالانه پذیرای تعداد زیادی زائر و گردشگر است و برخورد رانندگان و خادمان مردم می‌تواند سفر ماندگاری را برای مسافران ایجاد کند.
وی تصریح کرد: به همین خاطر باید رانندگان در شهر قم به گونه‌ای با زائرین برخورد کنند که آنها خاطره خوشی را از این شهر به یادگار برده و شاهد افزایش زائرین در این شهر باشیم.
20+ 1
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top