قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 278254
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۵ دی ۱۳۹۶ ۰۲:۲۰
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

برگزاری نخستین همایش ملی “تصوف، شاخصه‌ها و نقدها” در قم

رئیس قطب تعمیق ایمان و باورهای دینی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از برگزاری نخستین همایش ملی “تصوف، شاخصه‌ها و نقدها” خبر داد.

به گزارش فجر۲۴ ، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدتقی سبحانی در نشست خبری اعلام فراخوان همایش ملی “تصوف، شاخصه‌ها و نقدها” با بیان علل لزوم توجه به تصوف و عرفان اظهار داشت: گرایش و جذابیت جامعه به تصوف به‌صورت عام عرفان ریشه در تاریخ داشته و تصوف از دین مسیحیت به اسلام آمده است.

وی شروع جریان تصوف در اسلام را از قرن دوم دانست و افزود: این حرکت عرفانی و اسلامی از زمان تولد تا امروز شاخه‌های مختلفی پیداکرده و مانند همه جریان‌های دینی فرهنگی – معنوی دچار انحرافاتی شده که امروز وقت آن رسیده به آسیب‌شناسی این حوزه دینی بپردازیم.

رئیس قطب تعمیق ایمان باورهای دینی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه‌های علمیه قم تصریح کرد: علمای دینی تسنن و الازهر توانسته‌اند بسیاری از انحرافات حوزه تصوف را اصلاح‌کرده و امروز تصوف را افتخار دینی دانسته و با مدیریت آن، این حرکت دینی – معنوی را در مسیر درستی هدایت کنند.

وی نقد و آسیب‌شناسی فرقی که خود را شاخه‌ای از تصوف اسلامی معرفی می‌کنند، نخستین هدف این همایش ملی عنوان کرد و گفت: باید نقد و بررسی این فرق و حلقه‌های منسوب به تصوف علمی و فراتر از نام و شخص انجام شود و کسانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند باید خود پیش‌قدم اصلاح انحرافات آن باشند.

سبحانی اصل تصوف را حوزه‌ای مورد تأیید علما دانست و خاطرنشان کرد: متأسفانه امروز انحرافات و خرافات منصوب به تصوف از طریق موسیقی، ادبیات ملی و دینی در حال گسترش در بین مردم بوده و باید هرچه سریع‌تر با آسیب‌شناسی علمی مانع گسترش آن در شکل و قالب اشعار ملی و مذهبی و همچنین در کتب درسی و دینی شویم.

وی سیاست‌های تبیین شده در همایش ملی “تصوف، شاخصه‌ها و نقدها” را برخواست از نیاز به اصلاح این فرق عنوان و تأکید کرد: توجه اصلی ما در این همایش به تصوف فرقه‌ای بوده و قصد روشنگری معرفتی و علمی داشته و افراد و اشخاص را در این همایش نقد نخواهیم کرد.

رئیس قطب تعمیق ایمان باورهای دینی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه‌های علمیه قم نگاه قالب در همایش را نگاهی اعتدال‌گرانه خواند و خاطرنشان کرد: فرهنگ معنوی اسلامی باید اصلاح و تکمیل شود و در این راه از همه اساتید دانشگاه‌ها، حوزه و محققانی که در این حوزه فعالیت کرده‌اند دعوت به همکاری می‌شود.

وی آخرین فرصت برای ارسال چکیده مقالات را تا اول بهمن ماه اعلام و بیان کرد: محققان و صاحبان اثر می‌توانند تا ۵ اسفندماه مقالات خود را به دبیرخانه همایش ارسال کرده و مقالاتی که نگاه تأییدکننده و حمایتی نیز به این فرق دارند درصورتی‌که چارچوب‌های علمی – پژوهشی درآن رعایت شده باشد موردبررسی قرار می‌گیرند.

سبحانی برنامه‌های جانبی این همایش را نیز اعلام کرد و گفت: برگزاری نمایشگاهی از تحقیقات انجام‌شده در این حوزه و برپایی نمایشگاه عکس و تصویر از فعالیت‌های جانبی در کنار برگزاری این همایش خواهد بود.

وی برگزاری این همایش را قبل از اتمام سال تحصیلی اعلام و تصریح کرد: همایش ملی ” تصوف، شاخصه‌ها و نقدها” قبل از پایان سال تحصیلی و در اواخر بهار ۱۳۹۷ برگزار می‌شود و همایش دیگری با همین عنوان و با حضور اندیشمندان جهان اسلام نیز در بیروت برگزار خواهد شد./تسنیم قم

شما هم می توانید صاحب پنل رایگان #پیام_صوتی شوید  www.iransot.ir

هم اینک عضو کانال رادیو تلگرامی #آوای_قم شوید : https://t.me/avayeqom+ 1
مخالفم - 1

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top