آخرین اخبار

کد خبر: 278266
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۵ دی ۱۳۹۶ ۰۹:۰۰

نشست علمی بررسی مرجعیت علمی ائمه اطهار(علیهم السلام)

   

  نشست علمی بررسی مرجعیت علمی ائمه اطهار(علیهم السلام)

  تاريخ  انتشار خبر: دوشنبه ٤ دی ١٣٩٦

  ساعت انتشار خبر: ٠٩:٤٨

  شماره خبر: ٩٠٢٦٩

گروه گزارش: نشست علمی بررسی مرجعیت علمی ائمه اطهار(علیهم السلام)، با سخنرانی حجت الاسلام دکتر عبدالمحمدی، عضو هیات علمی جامعه المصطفی، به همت معاونت پژوهش واحد آشتیان در مجتمع امین قم برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی، در این نشست که به مناسبت هفته پژوهش در محل نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی المصطفی برگزار شد؛  حجت الاسلام عبدالمحمدی اظهار داشت: مرجعیت علمی در اصل مختص پیامبر اعظم(ص) است و بحث در این است که پس از ایشان این مرجعیت علمی به چه کسی واگذار شده است؟

وی ادامه داد: با بررسی احادیث مختلف از جمله حدیث ثقلین و حدیث انا مدینه العلم و علی بابها و... به این نکته میرسیم که پیامبر اکرم(ص) این مرجعیت را به امیرالمومنین علی(ع) و پس از ایشان به ائمه دیگر واگذار نمود.

عضو هیئت علمی المصطفی در پایان ابراز داشت: با بررسی زندگی علمی امیرالمومنین(ع) و سایر ائمه(علیهم السلام) متوجه خواهیم شد که این واگذاری به حق و الهی بوده است.

شایان ذکر است پس از این نشست، طلاب مرکز علمی تربیتی المصطفی واحد آشتیان  از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی المصطفی بازدید نموده و با دستاوردهای پژوهشی واحدهای مختلف المصطفی آشنا شدند.

شما هم می توانید صاحب پنل رایگان #پیام_صوتی شوید  www.iransot.ir

هم اینک عضو کانال رادیو تلگرامی #آوای_قم شوید : https://t.me/avayeqom+ 1
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top