قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

آخرین اخبار

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 279131
تاریخ انتشار: جمعه, ۲۲ دی ۱۳۹۶ ۲۱:۵۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

اذعان نماینده سازمان جهانی بهداشت به موفقیت ایران به عنوان تنها کشور در اجرای نشانگر های رنگی تغذیه ای

 

 

سرپرست امور بین الملل سازمان غذا و دارو گفت: نماینده سازمان جهانی بهداشت اذعان کرد که ایران تنها کشوری است که برچسب گذاری نشانگرهای رنگی تغذیه ای را اجرا کرده و شاید در کشور های دیگر نتوان این برنامه را به راحتی اجرا کرد.

 

 

به گزارش وبدا، دکتر مجید داوری با اعلام این خبر گفت: جلسه ای با نماینده سازمان جهانی بهداشت(who) داشتیم که هدف از این جلسه این بود که با فعالیت های سازمان غذا و دارو در حوزه بیماری های غیرواگیر(NCD) آشنا شود.

 

وی افزود: در این جلسه دو موضوع در حضور نماینده سازمان جهانی بهداشت ارائه شد؛ " مراقبت در مصرف فرآورده های غذایی در جهت کاهش بیماری های غیرواگیر" یکی از این موضوعات بود که برنامه های بسیار موثری درسازمان غذا و دارو انجام شده که این موضوع توسط کارشناسان اداره غذا توسط خانم دکتر مسلمی و مهندس کریمیان ارائه شد که نماینده سازمان جهانی بهداشت به خصوص در زمینه نشانگر های رنگی تغذیه ای تحت تاثیر قرار گرفت.

 

دکتر داوری گفت: نماینده سازمان جهانی بهداشت اذعان کرد که ایران تنها کشوری است که برچسب گذاری نشانگرهای رنگی تغذیه ای را اجرا کرده و شاید در کشور های دیگر نتوان این برنامه را به راحتی اجرا کرد.

 

وی اظهار داشت: معرفی داروها برای بیماران غیرواگیر(NCD) موضوع دیگر مورد بحث در این جلسه بود که " برنامه های خود را در این حوزه تشریح کردیم؛ پوشش بیمه ای این داروها، افزایش پوشش بیمه ای داروهای سرطانی، پایین بودن قیمت داروهای دیابت و قلبی و عروقی در مقایسه با قیمت های جهانی از برنامه هایی بوده که ما در سازمان غذا و دارو انجام داده ایم.

 

سرپرست امور بین الملل سازمان غذا و دارو گفت: سازمان غذا و دارو در پیشگیری از بیماری های غیرواگیر و هم در مدیریت این بیماری ها برنامه های فعالی داشته است که به صورت مشروح به نماینده سازمان جهانی بهداشت ارائه دادیم.

 

دکتر داوری در پایان گفت: برنامه های اجرا شده در حوزه نشانگر های رنگی تغذیه ای توسط دکتر بهروز جنت، مدیر کل سابق فراورده های خوراکی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو از چند سال پیش شروع شده است و هم اکنون نیز ادامه دارد.

گفتنی است در پایان این جلسه پائول گاروود، نماینده سازمان جهانی بهداشت از یک شرکت غذایی که به صورت موفقیت آمیز نشانگر های رنگی تغذیه ای را در راستای سیاست های سازمان غذا و دارو در جهت آگاهی بخشی به مصرف کننده اجرا کرده بازدید و با مدیران این شرکت گفتگو کرد.

 

همچنین از یکی از فروشگاه های تهران نیز بازدید و با مردم که در حال خرید بودند گفتگو و تاثیر نشانگر های رنگی تغذیه ای را از زبان مردم شنید./225/205

 

شما هم می توانید صاحب پنل رایگان #پیام_صوتی شوید  www.iransot.ir

هم اینک عضو کانال رادیو تلگرامی #آوای_قم شوید : https://t.me/avayeqom+ 1
مخالفم - 1

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top