قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

آخرین اخبار

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 279137
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۳ دی ۱۳۹۶ ۰۳:۱۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

بدهی 1000 میلیارد تومانی بیمه های تجاری به وزارت بهداشت از محل دریافتی بیمه شخص ثالث

 سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه بیمه های تجاری 1000 میلیارد تومان از محل دریافتی بیمه شخص ثالث به صندوق وزارت بهداشت بدهکار هستند، گفت: سازمان های بیمه گر تجاری مکلف هستند، 10 درصدی که بابت بیمه شخص ثالث از مردم دریافت می کنند، برای درمان رایگان مصدومان ترافیکی مستقیما به حساب وزارت بهداشت واریز کنند.

 

به گزارش وبدا، دکتر ایرج حریرچی درخصوص رسیدگی به مصدومان ترافیکی گفت: تا حدود 13 سال قبل مصدومان تصادفی باید خودشان هزینه ها را پرداخت می‌ کردند و گاهی برسر پرداخت هزینه بین ضارب و مصدوم درگیری ایجاد می شد و مشکلات زیادی به وجود می آمد که این امر موجب می شد، مصدومان گاهی دقایق یا ساعت‌ ها روی زمین بمانند.

 

وی افزود: خوشبختانه طبق ماده ۹۲ قانون برنامه چهارم توسعه، بند ب ماده ۳۷ قانون پنجم توسعه و همچنین ماده ۳۰ قانون الحاق مقررات مالی دولت، بنا شد، قسمتی از هزینه ‌ای که مردم و صاحبان خودروها بابت بیمه شخص ثالث می ‌پردازند، در این زمینه هزینه شود و هیچگونه هزینه ای در بیمارستان ها با تعرفه دولتی برای خدمات و تجهیزات درمانی از هیچ مصدوم ترافیکی اخذ نشود.

 

دکتر حریرچی خاطرنشان کرد: این موضوع یکی از دستاورد های مهم نظام سلامت کشور است که مورد توجه و تقدیر سازمان جهانی بهداشت قرار گرفت.

 

سخنگوی وزارت بهداشت تصریح کرد: درست است که نباید تصادفی رخ دهد و اینگونه حوادث باید به حداقل ممکن برسد، اما درحال حاضر مصدومان ترافیکی بابت پرداخت هزینه های درمانی مشکلی ندارند و هزینه هایشان از طریق بیمه های تجاری که بیمه شخص ثالث صادر می کنند، دریافت می شود.

 

وی اظهارداشت: طبق همان بندها، از جمله ماده ۳۰ قانون الحاق مقررات مالی دولت و بند ب ماده ۳۷ قانون پنجم توسعه، سازمان های بیمه گر تجاری مکلف هستند، 10 درصدی که از مردم بابت این موضوع دریافت می کنند، مستقیما به حساب وزارت بهداشت واریز کنند که متاسفانه در این مورد اخیرا مشکلاتی ایجاد شده است، چراکه درحال حاضر بیش از 1000 میلیارد تومان پولی که بیمه های تجاری از مردم دریافت کرده اند، به صندوق وزارت بهداشت واریز نشده و حتی یکی از بیمه های تجاری اعلام ورشکستگی کرده و حدود 60 میلیارد تومان پول که بابت مصدومان دریافت کرده را پرداخت نکرده و ما را در زمینه رسیدگی به مصدومان دچار مشکل کرده است که امیدواریم زودتر حل شود./207

 

 

شما هم می توانید صاحب پنل رایگان #پیام_صوتی شوید  www.iransot.ir

هم اینک عضو کانال رادیو تلگرامی #آوای_قم شوید : https://t.me/avayeqom+ 1
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top