قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

آخرین اخبار

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 282279
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۴۰
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

باید از بافت تاریخی قم حفظ و حراست شود

شهردار قم در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان قم گفت: بافت تاریخی شهر سرمایه‌ای است که باید از آن حفظ و حراست شود.به گزارش قم پرس؛دکتر سقائیان نژاد با تأکید بر اینکه بافت تاریخی سرمایه‌ای است که باید از آن حفظ و حراست شود، تصریح کرد: این شیوه‌ای که در شهر قم برای حفظ و حراست از بافت تاریخی در پیش گرفته شده است کاملاً غیر حرفه‌ای و غیر کارشناسی است.
شهردار قم با بیان اینکه در مورد بازسازی و احیای وضعیت بافت‌های فرسوده تا به امروز شعار داده شده است، اظهار کرد: احیا و بازسازی ۲ هزار هکتار بافت فرسوده شهر قم اعتبارات و هزینه‌های بسیار کلانی می‌طلبد.
وی افزود: باید با برنامه زمان بندی شده و جامع و دیدن همه ابعاد از جمله مسائل اقتصادی و فرهنگی اهالی محلات نسبت به بازسازی و احیا بافت فرسوده و تاریخی تصمیم گیری شود.
سقائیان نژاد ادامه داد: 300 هکتار از شهر قم در بافت تاریخی قرار گرفته است و این مساله محدودیت‌هایی را به وجود آورده که موجب عدم تمایل بخش خصوصی برای ورود به این بافت شده است.
وی افزود: 20 میلیارد تومان برای اجرای پروژه احداث پارکینگ در منطقه چهل اختران کنار گذاشته بودیم، اما به دلیل عدم مشارکت بقیه نهادها این پروژه را عقب انداختیم.
شهردار قم بافت تاریخی شهر قم را دارای ظرفیت زیادی دانست و تصریح کرد: باید با یک برنامه جامع و توجه به همه ابعاد در خصوص این بافت تصمیم گرفته شود.


 
اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری قم
0+ 1
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top