قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

آخرین اخبار

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 282319
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ۲۳:۰۰

چهارمین اجلاس انجمن های علمی و پژوهشگران فعال مجتمع بنت الهدی

    با معرفی انجمن ها و پژوهشگران برتر برگزار شد؛

  چهارمین اجلاس انجمن های علمی و پژوهشگران فعال مجتمع بنت الهدی

  تاريخ  انتشار خبر: سه شنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٦

  ساعت انتشار خبر: ١٠:٣٢

  شماره خبر: ٩٢٦٦٧

چهارمین اجلاس سالانه انجمن های علمی و پژوهشگران فعال مجتمع آموزش عالی بنت الهدی با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین زارعان، رئیس مجتمع آموزش عالی امام خمینی(رع) برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی، حجت الاسلام والمسلمین زارعان در این مراسم گفت: باید با تواضع و خضوع خود را بر خاک بندگی بساییم و ضمن عشق ورزی به کسب معارف الهی، راهنمای دیگران بوده، نور هدایت را در انسان ها فروزان تر نماییم.

رئیس مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) با اشاره به این که باید به موازات آموزش، مسیر تعمیق و تفقه را در حوزه طی نماییم، افزود: قلم فرسایی در حوزه پژوهش یکی از مهمترین راه های رسیدن به تفقه در مبانی تعلیمی است.

حجت الاسلام والمسلمین زارعان ورزیدگی تعالیم با ابزارهای پژوهشی را عنصری تأثیرگذار در فعال سازی خلاقیت های درونی عنوان کرد و یادآور شد: اکثر بزرگان دین، قبل از معرفی آثار ارزشمند خود، به عنصر پژوهش بیش از پیش توجه نموده، آثار مقدماتی مبتدی را به رشته تحریر در آورده بودند.

وی با تأکید بر این که باید خود را برای قلم زدن در عرصه پژوهش های دینی عادت دهیم، تصریح کرد: جامعه زنان ما در جهان اسلام، به دلایل مختلف، به نوعی عقب ماندگی در کسب و تحلیل معارف اسلامی دچار شده است؛ در حالی که برای پاسخ به نیازهای بخش مهمی از جامعه نیازمند حضور زنان در حوزه پژوهش های دینی هستیم.

رئیس مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) با اشاره به این که استکبار جهانی، همواره به دنبال دشمنی، استکبار ورزی، معنویت زدایی و هجمه علیه فرهنگ های دینی است، خاطرنشان کرد: استکبار جهانی در مواجهه فرهنگی، به صورت تدریجی و آرام زمینه ها را برای استحاله تفکرات دینی جوامع فراهم می نماید؛ مبارزه با این اقدامات نیازمند پیگیری فعالیت های عمیق و هدفمند پژوهشی است.

حجت الاسلام والمسلمین زارعان در پایان ضمن تأکید بر جایگاه اخلاق در پژوهش ها، خاطرنشان کرد: پژوهش را باید برای رضای الهی دنبال نماییم، اگر پژوهش ها به صورت خالص برای یاری دین خدا و کسب رضای الهی صورت گیرد، تأثیرات عمیق و پایداری را در جامعه هدف ایجاد خواهد نمود.

 

گفتنی است، گفتگو با خانم رکسانا الیزابت اسعد پاز، دانش پژوه آرژانتینی مجتمع آموزش عالی بنت الهدی در رشته فقه و اصول، یکی دیگر از برنامه های ارائه شده در این مراسم بود.

این دانش پژوه جامعه المصطفی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های پژوهشی، به فعالیت های آموزش، پژوهشی و فرهنگی خود در کشور آرژانتین اشاره نمود و خاطرنشان کرد: قلم زنی در حوزه معارف دینی و شروع فعالیت های پژوهشی ام پس از حضور در جامعه المصطفی آغاز شد.

شایان ذکر است؛ ارائه چشم انداز فعالیت های پژوهش مجتمع آموزش عالی بنت الهدی و اقدامات صورت گرفته در این راستا از دیگر برنامه های این مراسم بود.

انجمن مطالعات مهدویت به عنوان فعالترین انجمن انتخاب و از انجمن های علمی فقه و اصول، مطالعات زنان و انجمن علوم قرآن و حدیث تقدیر به عمل آمد.

 

شما هم می توانید صاحب پنل رایگان #پیام_صوتی شوید  www.iransot.ir

هم اینک عضو کانال رادیو تلگرامی #آوای_قم شوید : https://t.me/avayeqom+ 1
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top