قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

آخرین اخبار

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 284640
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ۱۴:۲۰
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل

اجراي مرحله اول كارت بليط الكترونيك شهروندي ويژه اتوبوس و تاكسي‌

معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري قم از اجراي مرحله اول كارت بليط الكترونيك شهروندي ويژه اتوبوس‌ها و تاكسي‌ها در آينده‌اي نزديك خبر داد.به گزارش شهر نيوز، عباس ذاكريان با اشاره به قرارداد کارت شهروندی اظهار كرد: كارت بليط الكترونيك پس از حداقل سه سال كار پیوسته كارشناسان فني و تجربه آغاز و با همه بانك‌هاي خصوصي و دولتي مذاكره شد زيرا پشتوانه قوي به عنوان عامل بانكي در پروژه نياز بود.
وي خاطرنشان كرد: به طور عملي پس از سه سال ، پيش‌نويس قرارداد آماده و در يك سال اخير سه بار مناقصه آن اجرا شد و در نهايت اين بار با مبلغ 4 ميليارد تومان قرارداد منعقد شد و به پيمانكار ابلاغ گردید.
معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري قم با بيان اينكه مشاور سيمرغ تجارت وابسته به بانك تجارت در اين مناقصه برنده شد گفت: در اين پروژه بنا است به عنوان نخستين بار و تخصصي‌تر كار در كشور انجام و كارت شهروندي با محوريت مبحث حمل و نقلي به شهروندان قم ارائه شود.
وي عنوان كرد: اين كارت از نظر امنيتي و كاربري نسبت به كارت پيشين بالاتر است زيرا امكان اضافه شدن مدل‌هاي ديگر مانند پاركينگ‌ها، پاركومترها و خدمات شهري مانند پارك‌ها، سيستم‌ها، مراكز رفاهي و تجاري را دارد البته اكنون با محوريت مباحث حمل و نقلي مي‌خواهد اجرا شود.
ذاكريان با بيان اينكه در مرحله نخست 400 دستگاه اتوبوس به سامانه كارت بليط تجهيز مي‌شود گفت: چهار پاركينگ عمومي با كاربري بالا در عمليات كارت شهروندي به عنوان پايلوت قرار مي‌گيرد و پس از آن تاكسي‌ها و سازمان قطار شهري با مذاكرات وارد پروسه كارت شهروندي مي‌شوند.
وي خاطرنشان كرد: كارت‌هاي كنوني تنها در بحث حمل و نقل عمومي و اتوبوس استفاده مي‌شود و ظرفيت استفاده در پاركينگ را ندارد ولي كارت‌هاي جايگزين ظرفيت استفاده در اتوبوس و پاركينگ را دارند. امكانات تاكسيراني و قطار شهري، خدمات شهري، سينما و تئاتر نيز در مراحل ديگر ملحق مي‌شود.
معاون شهردار قم عنوان كرد: كارت بليط الكترونيك شهروندي پيش‌بيني مي‌شود تا اوايل سه ماهه چهارم به طور عملي عملياتي شود دوره مهاجرت شش ماه تعريف شده كه در اين دوره كارت‌هاي كنوني شارژ نمي‌شود اعتبارات داخل آنها تخليه و به سامانه جديد در بانك عامل منتقل مي‌شود.

 
6

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 1
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top