قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

آخرین اخبار

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 284652
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ۱۷:۳۰
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

نکوداشت صاحب جواهر در قم برگزار می‌شود

دبیر علمی نشست نکوداشت صاحب جواهر از برگزاری این نکوداشت با پیام آیت‌الله صافی گلپایگانی در روز ۳۰ فروردین امسال خبر داد.

به گزارش فجر۲۴ به نقل از فارس از قم، حجت‌الاسلام محمد عشایری پیش از ظهر امروز در نشست مطبوعاتی نکوداشت صاحب جواهر اظهار کرد: مدرسه عالی خاتم الاوصیا از نخستین سال‌های تأسیس از نظر اهتمام به تراث فقهی شیعه به نکوداشت شخصیت‌های فقهی اقدام کرده که در جریان‌سازی فقهی مؤثر هستند.

وی خاطرنشان کرد: پیش از این نکوداشت‌هایی در زمینه شخصیت‌های مهم و جریان‌سازی در تاریخ تطور فقه و اصول مانند شیخ اعظم انصاری، مرحوم آخوند و شیخ عبدالکریم حائری برگزار شده است.

دبیر علمی نشست نکوداشت صاحب جواهر الکلام با اشاره به اهمیت پرداختن به موضوعاتی در زمینه فقیه صاحب جواهر گفت: خصوصیت ناشناخته مکتب وحید بهبهانی اقدام در برابر کسانی است که در برابر اجماع و شهرت سعی می‌کردند ساختارشکنی کنند و دانش فقه را در ابتلا بر شهرت و اجماع به چالش بکشانند که صاحب جواهر بیشتر بین محصولات فقهی مکتب وحید بهبهانی نماینده و شاخص خصوصیت کمتر شناخته این مکتب است.

وی خاطرنشان کرد: در گفتمان امام خمینی(ره)‌ و رهبر معظم انقلاب برای فقهی که در پیدایش و بقای انقلاب مؤثر بوده فقه جواهری به عنوان مدل و روش فقاهی معرفی شده است.

عشایری عنوان کرد: در این نشست بنا است یک بار دیگر نام این عالم به میان آید تا گفتمان به دقت دوباره بررسی و برداشت دقیق و عالمانه از منطق فقه جواهری پیدا شود.

وی با بیان اینکه در نظر داریم انقلاب اسلامی در پیدایش و بقایش مبتنی بر چنین فقاهتی باشد و چنین فقاهتی در آن تأثیر داشته باشد گفت: اگر بخواهیم چالش‌های فکری و فقهی نظام را این دانش فقه حل کند باید پارادایم فقاهتی صاحب جواهر مشخص می‌شد.

دبیر علمی نشست نکوداشت صاحب جواهر با اشاره به مقالات در زمینه روش‌شناسی فقه صاحب جواهر گفت: تعدادی مقالات برگزیده در ویژه نامه همراه همایش منتشر و مقالات دیگر پس از اصلاحات و ارتقا در ویژه‌نامه دوم ارائه می‌شود؛ البته محصولات در سایت مدرسه قابل دسترسی است.

وی به محورهای سخنرانی همایش اشاره کرد و افزود: اخلاق علمی و پژوهشی محقق نجفی و روش‌شناسی فقه صاحب جواهر از جمله محورهای سخنرانی‌ها است.

عشایری از برگزاری نکوداشت صاحب جواهر روز ۳۰ فروردین امسال خبر داد و افزود: این نکوداشت ساعت ۹ در مدرسه آیت‌الله گلپایگانی برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: صاحب جواهر فقیه تحول‌گرا بودند ولی تحولی که پارادایم را رعایت کرده زیرا تحولی که پارادایم فقاهت را به هم بزند تحول نیست.

شما هم می توانید صاحب پنل رایگان #پیام_صوتی شوید  www.iransot.ir

هم اینک عضو کانال رادیو تلگرامی #آوای_قم شوید : https://t.me/avayeqom+ 1
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top