قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

آخرین اخبار

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 284662
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ۲۰:۱۰
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

تشریح وظایف و اقدامات حوزه مدیریت شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان قم

تشریح وظایف و اقدامات حوزه مدیریت شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان قم

دوشنبه 27 فروردين 1397 |

مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان قم گفت: حوزه مدیریت شهرسازی و معماری دارای وظایف ذاتی و فعالیت های مرتبط با آن از جمله برگزاری جلسات، کارگروه ها و کمیسیون های مختلف است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قم حسین صالحی اظهار داشت: این مدیریت از چهار اداره معماری و طراحی شهری، اداره نظارت بر طرح های توسعه و عمران شهری، اداره طرح های کالبدی و دبیرخانه کمیسیون های تخصصی مسکن و شهرسازی تشکیل شده است.
* اهم وظایف حوزه مدیریت شهرسازی و معماری
مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی اعلام کرد: وظایف حوزه مدیریت شهرسازی و معماری در قالب یازده بند تعریف شده است که از جمله می توان به راهبري و نظارت بر امر اجراي ضوابط و مقررات شهرسازي و معماري(مصوبات شورايعالي شهرسازي و معماري ايران)، قوانين مربوطه و طرحهاي شهرسازي و معماري،عمران شهري و طرحهاي شهري، همچنین راهبري و نظارت بر تهيه و اجراي طرحهاي توسعه و عمران(جامع) ناحيه، مجموعه هاي شهري و جامع شهري، طرحهاي تفصيلي، طرحهاي معماري و طراحي شهري،طرحهاي ويژه،شهرك ها و شهرهاي جديد اشاره نمود.
صالحی افزود: راهبري دبيرخانه هاي كميسيونهاي تخصصي مسكن و شهرسازي و كميسيون ماده 5 در استان و
نظارت بر تنظيم قرارداد با مهندسين مشاوربه منظور تهيه طرحهاي توسعه و عمران (جامع) ناحيه، مجموعه هاي شهري و جامع شهر، تفصيلي،طرحهاي ويژه،طراحي شهري و معماري و طرحهاي مطالعاتي و تحقيقاتي از دیگر وظایف این مدیریت است.
*اهم اقدامات و فعالیت های حوزه مدیریت شهرسازی و معماری
مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه وشهرسازی استان قم در خصوص اقدامات و فعالیت ها انجام شده در حوزه مدیریت شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان قم توضیح داد: طرح جامع شهر قم و طرح های جامع و تفصیلی شهرهای کهک، جعفریه، قنوات، دستجرد و سلفچگان تهیه و تصویب شده است.
صالحی در خصوص اقدامات انجام شده در مورد تصویب محدوده الحاقی شهر قم توضیح داد: محدوده الحاقی به بافت فرسوده شهر قم از 1074 هکتار به حدود 1750 هکتار در کمیسیون ماده پنج و شورایعالی شهرسازی و معماری ایران تصویب شده است و هم اکنون در دستور کار ابلاغ دبیرخانه شورایعالی قرار دارد.
مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان قم در مورد خط محدوده شهر قم تشریح کرد: تدقیق خط محدوده شهر با توجه به مغایرت محدوده طرح تفصیلی با محدوده طرح جامع شهر و تصویب در کمیسیون ماده پنج و شورای برنامه ریزی و توسعه استان و تایید نهایی در شورایعالی شهرسازی و معماری انجام شده است و در حال حاضر در دستور کار ابلاغ دبیرخانه شورا قرار دارد.
وی ادامه داد : از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه مدیریت شهرسازی و معماری، تصویب طرح جامع ناحیه ای در کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی و نیز شورای برنامه ریزی و توسعه استان و ارسال به دبیرخانه شورایعالی شهرسازی و معماری برای تصویب نهایی بوده است.
صالحی از تصویب طرح تفصیلی مناطق یک تا هفت شهر قم در کمیسیون ماده پنج استان خبر داد و گفت: در ذیل تصویب طرح تفصیلی شهر، مواردی از قبیل بررسی و تصویب مسیر خطوط A و B قطار شهری و ایستگاه های آن، جانمایی پارکینگ های عمومی در محدوده طرح براساس نیاز و تصویب طرح توسعه جنوبی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) حد فاصل شبستان امام خمینی(ره) تا چهار راه شهدا در کمیسیون ماده پنج انجام شده است.
مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان قم درخصوص فعالیت ها و اقدامات حوزه طراحی این مدیریت توضیح داد: تهیه طرح طراحی شهری خیابان چهارمردان حدفاصل خیابان ارم تا خیابان عمار یاسر، تهیه طرح خیابان آذر حدفاصل پل علیخانی تا عماریاسر در دست انجام بوده و تهیه طرح طراحی شهری حدفاصل ایستگاه مرکزی راه آهن تا حرم مطهر در دستور کار این حوزه قرار دارد.
وی ضمن اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در سفر سال 1389 به شهر مقدس قم مبنی بر رعایت ضوابط و معماری و شهرسازی اسلامی- ایرانی در ساخت و ساز ها بیان کرد: دستورالعمل ضوابط سیما و منظر شهری در کمیسیون ماده پنج استان تهیه و تصویب و برای اجرا به شهرداری و مراجع ذی ربط از جمله سازمان نظام مهندسی ابلاغ شده است.
صالحی ضمن اشاره به برگزاری جشنواره نمای برتر استان خاطرنشان ساخت : با تصویب در کمیسیون ماده پنج استان اجرای هر نوع نماهای رومی و کامپوزیت ممنوع بوده و مجریان و مالکین در زمان اخذ پایان کار با مشکل مواجه خواهند شد.
* برنامه های پیش رو حوزه مدیریت شهرسازی و معماری
مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان قم در خصوص برنامه های پیش رو این حوزه به تهیه بازنگری طرح جامع شهر قم اشاره کرد و افزود: تهیه طراحی شهری برای محورهای اولویت دار شامل خیابان های امام خمینی(ره)، ایستگاه راه آهن تا حرم مطهر حضرت معصومه(س)، نظارت بر اجرای طرح تفصیلی از لحاظ رعایت ضوابط شهرسازی و تهیه طرح تفصیلی موضوعی و موضعی به فراخور نیاز از دیگر برنامه های آتی مدیریت شهرسازی و معماری استان خواهد بود.
صالحی ضمن تاکید بر حفظ خط محدوده شهر و حساسیت شهروندان به این موضوع یادآور شد: قبل از هرگونه ساخت و ساز و تصمیم برای خرید زمین و ملک از مراجع ذی صلاح و ذی ربط استعلامات لازم اخذ شود تا توسط زمین خواران دچار ضرر و زیان مالی نشوند.
مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان قم در پایان از شهروندان درخواست کرد: در راستای رعایت حقوق شهروندی نسبت به هرگونه ساخت وساز، خود-کنترل باشند و نسبت به تعداد طبقات، سطح اشغال، فضای باز و سبز و.... براساس ابلاغ قانونی عمل نمایند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی سازندگان، مراتب را جهت پیگیری و برخورد قانونی به دبیرخانه کمیسیون ماده پنج و حوزه مدیریت شهرسازی و معماری این اداره کل اعلام نمایند.+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top