آخرین اخبار

کد خبر: 285894
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۲۳:۳۰

تحول در آموزش و پرورش منوط به نقش آفرینی معلمان دغدغه مند است

حجت الاسلام علی ذوعلم

حجت‌الاسلام و المسلمین علی ذوعلم در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه ضمن گرامیداشت سالروز شهادت استاد مطهری وهفته معلم و تبریک این روز به همه معلمان فداکار و تلاشگر ایران اسلامی ابراز داشت: اهمیت نظام آموزش و پرورش در هر جامعه ای مساله ای نیست که بر کسی پوشیده باشد به خصوص در جامعه اسلامی که از اصلی ترین مباحث به شمار می رود و در این بین ، نقش معلمان بسیار مهم و کلیدی است.

وی افزود: چنانچه حقیقتاً بخواهیم نظام آموزش و پرورش ما در مسیر اصلی خود با قوت هر چه بیشتر گام برداشته و دستاوردهای مطلوب ارایه دهد، بی شک یکی از مهم ترین بایسته هایش این است که در تامین حداقل های رفاهی معلمان بکوشیم و مسئولان به حل مشکلات معیشتی آن ها همت بگمارند.

این محقق و پژوهشگر حوزوی همچنین با بیان این که معلمان جزو مهم ترین و تاثیرگذارترین اقشار جامعه به شمار می روند، گفت: رهبر معظم انقلاب بارها و بارها در بیانات راهگشای خویش بر لزوم توجه به این قشر تاکید کرده و تحقق اهداف تحولی در آموزش و پرورش را در سایه پویایی و نشاط فکری و عملی معلمان دانسته اند.

وی خاطرنشان کرد ما اگر می خواهیم که اوضاع تعلیم و تربیت کشور سامان مطلوبی پیدا کند می بایست برای آموزش و پرورش توجه و سرمایه گذاری لازم صورت گیرد، چرا که قطعاً بدون توجه به این مهم نمی توان به اهداف از پیش تعیین شده دست یافت.

۳۱۳/۸

شما هم می توانید صاحب پنل رایگان #پیام_صوتی شوید  www.iransot.ir

هم اینک عضو کانال رادیو تلگرامی #آوای_قم شوید : https://t.me/avayeqom+ 1
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top