آخرین اخبار

کد خبر: 285919
تاریخ انتشار: جمعه, ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۱۳:۱۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

برگزاری جشن صدمین سال تربیت آکادمیک ماما در سال آینده

برگزاری جشن صدمین سال تربیت آکادمیک ماما در سال آینده


عضو شورای شهر تهران گفت: اگر مادران و زنان نباشند، مامایی به درد نمی خورد و باید توجه کنیم که مردم، منشا تربیت نیروی انسانی در رشته های علوم پزشکی هستند.

به گزارش وبدا، ناهید خداکرمی در مراسم بزرگداشت روز جهانی مامایی اظهار داشت: حاکمیت و دولت مسئول تامین سلامت مردم هستند و برای این کار باید ابزارهایی مانند نیروی انسانی داشته باشند و ماماها نیز تابع سیاست های حاکمیت و دولت برای تامین سلامت زنان هستند.

وی تصریح کرد: ماماها مراقبت می کنند که به سلامت زنان جامعه آسیب وارد نشود در سال 80 که میزان سزارین 36 درصد بود، اعتراضاتی برای اصلاح این میزان سزارین به مسئولان وزارت بهداشت کردیم اما آن زمان بسیاری از مدیران وقت وزارت بهداشت، برآشفته شدند.

رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران تاکید کرد: خوشحالیم که رویکرد سیاسگذاران و وزارت بهداشت، استفاده صحیح از پتانسیل های نیروی انسانی است و ماماها همواره در راستای اجرای این سیاست ها، تلاش می کنند.

وی با اشاره به برگزاری جشن صدمین سال تربیت آکادمیک ماما در سال آینده، اظهار داشت: سومین فرزند ملکه انگلستان به دست ماماها به دنیا آمد و 6 ساعت پس از زایمان به خانه رفت و اعلام کرد که ماماها از وی و فرزندش، مراقبت بسیار خوبی داشته اند.

خداکرمی در پایان یادآور شد: تلاش ماماها این است تا همگام با سیاست های وزارت بهداشت حرکت کنند تا علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها، سلامت زنان نسل آینده را تامین کنند و به خاطر سلامت مردم، در مقابل حاکمیت، سر تعظیم فرو می آوریم./206

سه شنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١١:٤٣ / شماره خبر: ١٧٦٢٤٦ / تعداد نمايش: 202

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 2
مخالفم - 1

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top