قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 285948
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۰۴:۴۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

توسعه همکاری های دوجانبه در حوزه سلامت، یکی از اولویتهای مهم امور بین الملل

قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل از راه اندازی اتاق مشترک علمی و آموزشی در حوزه سلامت با کشورهای مختلف خبر داد و گفت: تاکنون اتاق های مشترک علمی و آموزشی با دانشگاه فرانسه، آلمان و اتریش شکل گرفته است و دانشگاه های علوم پزشکی می توانند از این فرصت استفاده کنند.

به گزارش وبدا، دکتر محسن اسدی لاری، در نخستین سمینار مدیریت و سیاستگذاری آموزش علوم پزشکی، درخصوص بین‌المللی سازی دانشگاه ها و تعاملات جهانی از منظر بین الملل، گفت: تشکیل شورای بین المللی سازی دانشگاه ها موجب پیشگیری از موازی کاری در حوزه بین الملل می شود.

وی گفت: در این سال ها جهت گیری های اساسی در زمینه امور بین الملل رخ داده که از مهم ترین آنها می توان به توسعه همکاری های دوجانبه در حوزه سلامت با تمرکز بر کشورهای پیرامونی و توسعه صادرات و خدمات و تعاملات بین المللی بلند مدت پایدار اشاره کرد.

دکتر اسدی لاری با بیان اینکه در زمینه همکاری های بین المللی، اتفاقات بسیار خوبی ایجاد شده است، یادآور شد: با مصوبه سال 95 برنامه آمایش بین المللی دانشگاه ها تدوین شد که بر اساس آن آمایش بین المللی آموزش پزشکی نیز رخ داد. در این راستا، همچنین می توان به برنامه های دیگر در دست اجرا مانند تقویت سامانه اجوکیشن ایران با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران اشاره کرد.

وی بر ضرورت تمرکز بر اطلاع رسانی از طریق نمایندگی های غیر رسمی و خصوصی تاکید کرد و گفت: همچنین بحث شعب دانشگاهی خارج از کشور و دوره های آموزشی خارج از کشور از اهمیت ویژه ای برای وزارت بهداشت برخوردار است.

قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل از راه اندازی اتاق مشترک علمی و آموزشی در حوزه سلامت با کشورهای مختلف خبر داد و تصریح کرد: تاکنون اتاق های مشترکی با دانشگاه فرانسه، آلمان و اتریش شکل گرفته است و دانشگاه ها می توانند از این فرصت استفاده کنند، همچنین امیدواریم که اتاق های مشترک با کشورهای دیگر نیز شکل گیرد.

وی مهم ترین هدف در راه اندازی اتاق های علمی و آموزشی مشترک را شکل گیری ارتباط دوسویه و استاد به استاد خواند و گفت: خوشبختانه بستر همکاری های علمی و فناوری در حوزه بین الملل با تلاش های وزارت امور خارجه و دکتر ظریف شکل گرفته است، به نحوی که توانسته ایم از میان کشورهای مختلف در مجموع، 40 کشور را برای فعالیت های حوزه آموزش علوم پزشکی اولویت بندی نماییم که البته از این تعداد نیز در حدود20 کشور به صورت فعال با آنها در ارتباط هستیم و لیست آنها در اختیار دانشگاه ها قرار خواهد گرفت.

دکتر اسدی لاری، برگزاری دوره های مشترک را فرصت بسیار خوبی برای ایجاد ارتباط و کسب تجربه خواند و افزود: برنامه پزشک خانواده تایلند از برنامه های بسیار خوب انجام شده در این زمینه است، همچنین همکاری با کشورهای محور مقاومت شکل گرفته و لازم است که فعالیت های بهتر و بیشتری در این زمینه شکل گیرد.

قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل، با بیان اینکه قرار نیست همکاری دانشگاه ها صرفا در حد همان اتاق ها باقی بماند، خاطرنشان کرد: اتاق ها باید صرفا تسهیل گر باشند تا از پراکنده کاری در این حوزه ممانعت شود. از سوی دیگر بایستی از فرصت ها استفاده بهینه شود. باید در جهت ارتقای رتبه علمی دانشگاه ها تلاش کنیم.

وی در پایان، تشکیل شورای بین المللی سازی دانشگاه ها را موجب پیشگیری از موازی کاری فعالیت های حوزه بین الملل خواند و گفت: در تلاشیم تا تمامی تفاهم نامه ها به پروژه منجر شود.

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 1
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top