آخرین اخبار

کد خبر: 286178
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۵۰

بزرگداشت روز معلم در مرکز آموزش عالی المصطفی در دهلی نو

   

  بزرگداشت روز معلم در مرکز آموزش عالی المصطفی در دهلی نو

  تاريخ  انتشار خبر: چهارشنبه ١٩ ارديبهشت ١٣٩٧

  ساعت انتشار خبر: ١٠:٠٦

  شماره خبر: ٩٣٢٨١

گروه گزارش: مراسم بزرگداشت روز معلم و تقدیر از مقام شامخ استاد در سالن اجتماعات مرکز آموزش عالی المصطفی در دهلی نو  برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی، در ابتدای این مراسم که با شرکت اساتید، کارکنان نمایندگی و طلاب همراه بود؛ قاری برجسته و بین المللی جمهوری اسلامی ایران جناب اقای جعفر فردی به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید پرداخت . 

سپس نماینده جامعه المصطفی ضمن تبریک روز معلم و تقدیر از تلاش های خالصانه اساتید جامعه المصطفی ونقش آنان در تعلیم وتربیت طلاب گفت براساس منابع دینی و آموزه های اسلامی همه افراد جامعه به مجالست و ارتباط با علما واساتید ترغیب وتشویق شده اند و دوری از علما از عوامل سقوط انسان شمرده شده است و این حاکی از اهمیت ونقش جایگاه علما و اساتید در رشد جامعه دارد . 

وی در ادامه با استاد به  روایتی از امیرالمومنین حضرت علی(ع)، به آداب حضور در محضر استاد اشاره کرد و گفت: امام علی(ع) به بیان سه وظیفه مهم شاگرد در محضر استاد فرموده است. «إِذا جَلَسْتَ إِلَى الْعالِمِ فَكُنْ عَلى أَنْ تَسْمَعَ أَحْرَصَ مِنْكَ عَلى أَنْ تَقُولَ وَ تَعَلَّمْ حُسْنَ الاْسْتِماعِ كَما تَعَلَّمُ حُسْنَ الْقَوْلِ وَ لاتَقْطَعْ عَلى أَحَد ٍ حَديثَهُ»؛ وقتى نزد دانشورى حضور پیدا کردی بر شنيدن حريص تر باش تا سخن گفتن؛ و خوب شنيدن را بياموز همانطور كه خوب سخن گفتن را می آموزى و هرگز سخن كسى را قطع مكن! 

نماینده المصطفی در پایان با بیان برخی از ویژگی های شخصیتی و معنوی استاد شهید مرتضی مطهری ابراز داشت: در بیان عظمت وجودی این مرد بزرگ همین مقدار کافی است که شخصیت برجسته ای مانند حضرت امام خمینی(ره)  فرمودند« مطهری حاصل عمر من بود»  و او را پاره تن خود دانست . 

در ادامه این برنامه حجت الاسلام والمسلمین زادهوش ، رییس جامعه المرتضی طی سخنانی ضمن بیان اهمیت کار تعلیم وتربیت طلاب علوم دینی به آسیب شناسی و بیان افات این موضوع پرداخت .

وی مهمترین وظیف یک معلم یا مبلغ علوم دینی را در درجه اول خود سازی و تهذیب نفس دانست و با استناد به آیات سوره ضحی گفت: خداوند در این سوره مبارکه با قسم های متعدد که در تمامی قران بی سابقه است؛ تنها عامل فلاح و رستگاری انسان را تزکیه نفس و خود سازی دانسته است .

رییس جامعه المرتضی ابراز داشت: اگر تمام همت ما ابتدا برخودسازی و تقویت ایمان و درونی کردن تقوی در خودمان متمرکز شود، این موج ونورانیت خود به خود به جامعه و مخاطبان هم منتقل می شود . ولی گاهی مشاهده می شود که آنقدر برخی از ما غرق ساختن دیگران و تبلیغ و تعلیم تربیت دیگران می شویم که خود را کاملا فراموش می کنیم و به جایی می رسیم که آنچه برای دیگران بیان می کنیم، خود عامل به آن نیستیم و این ضربه بزرگی به فرایند تعلیم وتربیت وارد می کند . 

یادآور می شود در این مراسم یکی از اساتید به نمایندگی از سایر اساتید مرکز طی سخنانی نسبت به وظایف معلم در مقابل شاگردان و الگوی رفتاری و اندیشه ای شهید مطهری برای نسل حاضر مطالبی بیان کرد و پس از آن یکی از طلاب نیز به نمایندگی از سایر طلاب مقاله ای به زبان فارسی در مقام شامخ معلم ارائه کرد .

در پایان این مراسم، به تمامی اساتید لوح سپاس تقدیم شد و همچنین از طلاب نمونه در مراسم اعتکاف ماه رجب تجلیل شد و هدایایی اهدا گردید.

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 1
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top