آخرین اخبار

کد خبر: 286230
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۱۰
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل

لزوم تسریع در انتقال صنوف و مشاغل مرتبط به خدمات خودرو به شهرک خودرویی قم

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان قم بر لزوم تسریع در انتقال صنوف و مشاغل مرتبط به خدمات خودرو به شهرک خودرویی قم با هماهنگی اتاق اصناف و اتحادیه‌های مرتبط تاکید کرد.به گزارش قم پرس؛ سید حسن رضوی در بازدید از شهرک صنوف با اعلام رضایت مندی از فعالیت های عمرانی در این پروژه ، گفت: مقرر شده تا با همکاری و مساعدت همه متولیان استان مشکلات انتقال آهن فروشان و آهنگران به شهرک صنوف مرتفع گردد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان قم افزود: شهرداریها و دستگاه های اجرایی ذیربط موظفند به منظور استفاده از ابزارهای تشویقی از جمله تعیین محل جدید استقرار و تامین زیرساخت های لازم برای تسهیل در انتقال مشاغل و صنوف برنامه ریزی و اقدام نمایند.
رضوی با اشاره به ضرورت انتقال سریع مشاغل مذکور به شهرک صنوف، اظهار داشت: انتقال واحدهای خدماتی که فعالیت آن ها منجر به آلودگی صوتی و ترافیکی در مناطق شهری می‌شود براساس اصلاحیه قانون نظام صنفی به خارج از شهر ضروری است.
وی افزود: انتقال اصناف بویژه صنوف آلاینده به داخل شهرک‌های ویژه می‌تواند مزایایی مانند کاهش صنوف آلاینده در شهرها، کاهش ناهنجاری های سمعی و بصری و کاهش ترافیک درون شهری را نیز در پی داشته باشد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان قم در ادامه بر لزوم تسریع در انتقال صنوف و مشاغل مرتبط به خدمات خودرو به شهرک خودرویی قم با هماهنگی اتاق اصناف و اتحادیه‌های مرتبط تاکید کرد و افزود: در صورت برقراری این هماهنگی انتقال واحدهای مذکور با سرعت بیشتری انجام می‌شود.
رضوی اظهار داشت: احداث پروژه هایی نظیر پروژه شهرک خودرویی دسترسی مردم را به خدمات آسان کرده و سبب کاهش معضلات ترافیکی و زیست محیطی خواهد شد.
وی به استقرار و پراکندگی نامناسب این مشاغل در سطح شهر اشاره داشت و افزود: وضعیت موجود به خصوص ورودی های شهر و هسته مرکزی موجب آن شده که آلودگی‌های صوتی، زیست محیطی و ترافیکی ثمره این مشاغل باشد؛ از این رو، لازم است که اتاق اصناف و اتحادیه های  اصناف خدمات خودرویی علی الخصوص اتحادیه نمایشگاه داران، تمهیدات لازم را در خصوص انتقال مشاغل انجام دهند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان قم بر گسترش همکارى های سازمان میادین شهرداری و اتاق اصناف تاکید کرد و افزود: سازمان میادین در راستاى وظایف محوله و قانونى خود در ارتباط با ساماندهى مشاغل اقدامات مناسب و قابل قبولی انجام داده و یا در دست مطالعه و اجرا دارد که در این راستا هماهنگی سایر ادارات و دستگاه های خدمات رسان ضروری به نظر می رسد.
رضوی به اطلاع رسانی در زمینه شناخت هر چه بیشتر نسبت به ساماندهى مشاغل و تاثیرات آن بر جامعه، هماهنگى هاى لازم با مجموعه هاى مرتبط در جهت بسترسازى مناسب اشاره و اظهار داشت: این امر همت، عزم و تلاش همگانى را مى‌طلبد تا در سایه تعامل با تمام اصناف و اتحادیه‌ها و تمامى ارگان هاى ذینفع و ذی نفوذ و همچنین شهروندان آگاه و مسئولیت‌پذیر در این زمینه، دستیابی به اهداف مورد نظر حاصل شود.


 
اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم
35

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

سفارش آنلاین انواع آگهی ها+ 1
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top