آخرین اخبار

کد خبر: 286534
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۱۵:۳۰
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

امیر حاتمی: با وجود تحریم‌ها نیازهای دفاعی‌مان را تأمین می‌کنیم

العالم-ایران/سیاسی

 امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دیدار با دریابد «جمیل بوردا سوسا»  فرمانده نیروهای مسلح بولیوی با بیان اینکه آمریکای لاتین در سیاست خارجی و دفاعی دولت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، اهمیت ویژه‌ای دارد، اظهار داشت: برهمین اساس، برای توسعه مناسبات دفاعی نظامی با کشور بولیوی ارزش قائل هستیم.

وی با اشاره به اینکه دولت بولیوی سال‌هاست پیام استقلال و مقابله با سیاست‌های یک‌­جانبه‌گرایانه سرداده است، افزود: یقین دارم همانطور که امروز ملت­‌های آزادی‌خواه از سیمون بولیوار به نیکی یاد می‌کنند، از دولت و ملت شما هم به عنوان تداوم‌بخش راه آنان به عظمت یاد خواهند کرد.

وزیر دفاع با انتقاد از عدم پایبندی و خروج منفعت‌طلبانه آمریکا از توافق‌نامه بین‌المللی معتبر و چندجانبه از جمله برجام، خاطرنشان کرد: طی 40 سال گذشته ملت ایران بارها شاهد بدعهدی و نیات بدخواهانه آمریکا بوده است، اما جمهوری اسلامی ایران، مقتدر و استوار مسیر تعالی و پیشرفت خود را ادامه خواهد داد.

امیر حاتمی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در همین مدت با انواع تحریم‌های ظالمانه دشمن مواجه بوده و همچنان این تهدیدات ادامه دارد و با وجود این تحریم و تهدیدات، ملت ایران همچنان با قدرت روی پای خود ایستاده و خودکفایی و خوداتکایی کشورمان در حوزه‌های دفاعی و نظامی مؤید این موضوع است و به‌حمداللّه تمام نیازهای دفاعی نیروهای مسلح کشورمان را از تولیدات بومی تأمین می‌کنیم.

وی با بیان اینکه از حمایت دولت بولیوی از مواضع به حق جمهوری اسلامی ایران از جمله در موضوع هسته‌ای ایران در مجامع بین‌المللی و قطعنامه‌های ادعایی حقوق بشری سازمان ملل تشکر می‌کنم، افزود: معتقدم حضور کشورهای مستقل همچون بولیوی در شورای امنیت می‌تواند به تحکیم ثبات و امنیت جهان کمک شایانی کند.

وزیر دفاع با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از سیاست‌های مستقلانه آقای «مورالس» در موضوعات بین‌الملل استقبال و از آن حمایت می‌کند، گفت: معتقدیم کشورهای مستقل باید سیاست‌­های دفاعی مستقل داشته باشند و در این راستا جمهوری اسلامی ایران با افتخار اعلام می‌دارد که آماده همه‌گونه همکاری با کشورهای دوست و مستقل و انتقال تجارب خود در زمینه‌های دفاعی، نظامی و فنی است.

** روحیه ایستادگی ملت ایران ناشی از ایمان به خداوند است

همچنین دریابد «جمیل بورداسوسا» فرمانده نیروهای مسلح بولیوی نیز در این دیدار با اشاره به ملاقات‌های خود با مقامات سیاسی، دفاعی و نظامی کشورمان، اظهار داشت: روحیه ایستادگی، مقاومت و استکبارستیزی ملت و دولت ایران اسلامی قابل تقدیر است و این ناشی از ایمان ملت ایران به خداوند است.

وی با اشاره به روحیه ضداستکباری و امپریالیستی دو ملت ایران و بولیوی، افزود: بسیار علاقه‌مندیم روابط دو کشور را در حوزه‌های فناوری، علمی، صنعتی و ارائه تجارب ارزنده‌ای که به دست آورده‌اید گسترش دهیم.

 فرمانده نیروهای مسلح بولیوی  مبارزه با قدرت‌مداری و زورگویی نظام استکباری را از اهداف ملت بولیوی دانست و ادامه داد: نظام استکباری طی سالیان گذشته تلاش داشته تا کشور ما را تابع سیاست‌ها و مطامع خود کند اما مردم بولیوی در مقابل این زورگویی کشورهای استکباری مقاومت کرده و بر این اساس بر خود می‌بالند.

دریابد «جمیل بورداسوسا» با اشاره به تحریم‌های ظالمانه غرب علیه ایران طی سالیان گذشته خاطرنشان کرد: با وجود این تحریم‌ها جمهوری اسلامی ایران به توسعه چشمگیری در حوزه‌های نظامی و دفاعی دست یافته که معتقدیم این توانمندی و افتخارات با عقیده، ایمان راسخ، انگیزه والا و هویت ملی ایرانیان به دست آمده است که ما هم در کشور بولیوی به دنبال این سیاست هستیم.

تسنیم

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top