قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 286551
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۲۱:۵۰
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل

توان بخش خصوصي در كشتارگاه جاهد قم به كار گرفته شود

معاون شهردار قم گفت: كشتارگاه جاهد به هر ميزان توليد داشته باشند از اين طرف توليد را كاهش مي‌دهيم به شرطي كه از نيروي انساني پيرامون كشتارگاه شهرداري و توان بخش خصوصي استفاده شود.به گزارش شهرنيوز، سید امير سامع با اشاره به وضعيت كشتارگاه صنعتي در برخي شهرها، اظهار كرد: در برخي از شهرها و كلانشهرها اين كار را سازمان كشتارگاه انجام نمي‌دهد يعني بخش خصوصي يا بخش‌هاي مربوطه در حوزه دامپزشكي و جهاد كشاورزي كار را به عهده گرفتند ولي در شهر قم چنين كشتارگاهي وجود دارد و كار با فرآيند مناسبي جلو مي‌رود.
معاون خدمات شهری و امور اجتماعي شهرداري قم عنوان كرد: هر ساله دستگاه‌ها به روز و لوازم و تجهيزات بهتر خريداري مي‌شود و مباحث مربوط به فرآيند كشتار، شرايط ايمني افراد و كارواش خودروها از جمله  امور در دستور كار است.
سامع با اشاره به احداث كشتارگاه صنعتي جاهد، گفت: اگر اين كشتارگاه راه‌اندازي شود مانند بسياري از شهرهاي ديگر مي‌توانيم در مجموعه شهرداري سازمان كشتارگاه نداشته باشيم و اين سازمان، فضا و امكاناتش به ظرفيت ديگري براي خدمت‌رساني به شهر تبديل شود، اكنون به دليل نياز مردم و اعتماد صنف قصاب، سلاخ و دامداران به كشتارگاه شهرداري اين وظيفه را ادامه مي‌دهيم.
وي با بيان اينكه مشاغلي پيرامون اين بخش شكل گرفته است از افراد متولي درخواست كرد كه از توان و تجربه كساني كه در اين زمينه كار كردند و از زنجيره خدمت‌رساني در حوزه كشتار و توزيع گوشت استفاده كنند.
معاون خدمات شهری و امور اجتماعي شهرداري قم با اشاره به مباحث زيست محيطي، گفت: كشتارگاه به دليل ماهيت فعاليت ممكن است بوهاي نامطبوع داشته باشد ولي به هيچ وجه خون‌آبه و بحث‌هاي شست‌وشوي اين كشتارگاه وارد فاضلاب نمي‌شود به صورت مجزا در سپتيك‌هاي رو بسته نگهداري و به صورت روزانه در قالب تانكرها به محل ديگري منتقل مي‌شود بنابراين آلوده كردن فاضلاب و هواي شهر در كشتارگاه صورت نمي‌گيرد.
سامع خاطرنشان كرد: به طور دائم در زمينه شست‌و‌شوي سپتيك‌ها، محوطه و به روزكردن تجهيزات فعاليت مي‌شود تا ميزان بو به حداقل برسد.
وی عنوان كرد: در دو يا سه سال گذشته در حوزه تجهيزات، فرآيندها و نيروي انساني بهداشتي و ايمني كارهاي خوبي انجام شده و امسال نيز در اين بخش پروژه‌هاي داريم كه اصلاح نور سالن‌هاي توليد، فن‌ها و سيستم تهويه، تعويض ظروف از جمله اقدامات است.
معاون شهردار قم با بيان اينكه همه افراد ملزم به دارا بودن كارت بهداشت هستند و بايد روپوش مناسب بپوشند، گفت: ورود و خروج‌ها با نظارت انجام مي‌شود و نمايندگان بخش‌هاي ذي ربط حضور دارند تا بهداشت گوشت رعايت شود.
سامع با اشاره به احتمال بهره‌برداري از كشتارگاه جاهد طي دو تا سه ماه آينده، گفت: اين كشتارگاه به هر ميزان توليد داشته باشند از اين طرف توليد را كاهش مي‌دهيم البته به شرطي كه از نيروي انساني پيرامون اين بخش و توان بخش خصوصي استفاده شود.


 
اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم
20

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

سفارش آنلاین انواع آگهی ها+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top