آخرین اخبار

کد خبر: 286571
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۰۷:۲۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

كاهش هزينه هاي كمرشكن سلامت، توسط وزارت بهداشت، به دقت رصد و پيگيري مي شود

كاهش هزينه هاي كمرشكن سلامت، توسط وزارت بهداشت، به دقت رصد و پيگيري مي شود

سخنگوي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: افراد در زمان دريافت خدمت بنابر شرايط و استطاعت مالي خود، هزينه كنند.

به گزارش وبدا، دکتر ایرج حریرچی در نشست خبری با اشاره به این که با فرارسيدن ماه مبارك رمضان، يكي إز موضوعات مهم، عادات نادرست غذايي است، افزود: برخي از افراد در جامعه در ماه مبارك رمضان و روزه داري، دچار چاقي و اضافه وزن مي شوند.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به این که در ماه رمضان، برنامه افطاري و سحري بايد به گونه اي تنظيم شود كه مقدار مناسب غذا دريافت شده و تركيب غذايي صحيح باشد و همچنين از پرخوري پرهيز شود، افزود: با رژيم غذايي مناسب در ماه مبارك رمضان، افرادي كه دچار چاقي هستند، نه تنها از شدت چاقي خود مي كاهند، بلكه مي توانند از اين فرصت براي بهبود وضعيت سلامتي خود استفاده كنند.

وی همچنین با بیان این که كاهش هزينه هاي كمرشكن سلامت، موضوع مهمي است كه توسط وزارت بهداشت، به دقت رصد و پيگيري مي شود، افزود: برخلاف تصور عام، افرادي كه درآمد بالاتري دارند، به ميزان بيشتري در حوزه سلامت دچار هزينه هاي مشكل زا و كمرشكن مي شوند. مثلا هر خانواري كه ٤٠ درصد هزينه هاي سالانه خود را خرج هزينه هاي سلامت اعم از خدمات سرپايي و بستري و جراحي كند، دچار هزينه هاي كمرشكن سلامت مي شود.

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه با بیان این که  ١٦ ميليون نفري كه در جامعه درآمد نسبتا بالايي دارند، ٤٥.٥ درصد افرادي را كه دچار هزينه هاي كمرشكن مي شوند را تشكيل مي دهند. درحالي كه ٣ گروه ١٦ ميليوني جامعه كه درآمد پايين تر از متوسط دارند، هر ١٦ ميليون، ٩ الي ١٠.٥ درصد هزينه هاي كمرشكن سلامت را شامل مي شوند، افزود: اين موضوع از يك سو، نشان دهنده سياست هاي صحيح دولت و وزارت بهداشت در يكي دو دهه گذشته در حمايت از فقرا و محرومين و از سوی دیگر، مصداق انتخاب هاي نادرست و هزينه كرد خارج از توان افراد با درآمدهاي بالا و متوسط است.

دکتر حریرچی در ادامه گفت: به عبارت ديگر، گروه هاي با درآمد بالا در جامعه كه شامل شهرنشينان با درآمد بالا و روستانشينان متمول است، بيش از توان خود خدمات گران قيمت بستري، سرپايي و زيبايي و دندانپزشكي دريافت مي كنند كه آنها را دچار هزينه هاي كمرشكن سلامت مي كند

وی در پایان گفت: توصيه ما اين است كه افراد در زمان دريافت خدمت بنابر شرايط و استطاعت مالي خود، هزينه كنند. برای مثال، زماني كه داروي ژنريك با پوشش بيمه اي ارائه مي شود، بر خريد داروي خارجي با قيمت گران تر اصرار نکنند.

دوشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١٢:٥٠ / شماره خبر: ١٧٦٦٩٤ / تعداد نمايش: 170

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top