آخرین اخبار

کد خبر: 286581
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۵۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

آموزش و فرهنگ سازی با همراهی و همگامی مردم، راهبردی مطمئن و اثربخش در پیشگیری از سرقت

آموزش و فرهنگ سازی با همراهی و همگامی مردم، راهبردی مطمئن و اثربخش در پیشگیری از سرقت

گروه استان‌ها- مرکزی- جانشین فرماندهی انتظامی استان با تاكيد بر ضرورت برنامه ريزي در حوزه آموزش همگانی در برنامه ريزي هاي امنيت بخش پليس استان، گفت: آموزش و فرهنگ سازی با همراهی و همگامی مردم، راهبردی مطمئن و اثربخش در پیشگیری از سرقت است.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "یوسف سپهوند" در جلسه تخصصی پیشگیری از سرقت با اشاره به مسئولیت و ضرورت پاسخگویی پلیس در حوزه نظم و امنیت اجتماعی، بیان داشت: موفقیت نیروی پلیس در برقراری ثبات امنیت عمومی و پایدار، مستلزم داشتن پلیسی مقتدر،‌ توانا و با کفایت است.

وی برنامه ریزی، سازماندهی، رهبری و نظارت کارآمد را از مؤلفه‌های خدمات رسانی مطلوب و تحول ساز در نیروی پلیس عنوان کرد و اظهار داشت: آشنايي و اشرافيت كامل در حوزه هاي مسئوليتي و شناخت نسبت به عوامل تهدیدکننده امنیت اعم از آسیب‌ها و جرایم و نیز عوامل تاثيرگذار در تضعيف و تقويت ارزش‌ها و هنجارهاي اجتماعي و برنامه ريزي برمبناي آن، از ضروريات يك پليس موفق است.

جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی از پديده سرقت به عنوان یکی از مؤلفه‌های مهم در کاهش احساس امنیت اجتماعی نام برد و با تاكيد بر پیشگیری اجتماعی به عنوان رویکردی اثربخش در مبارزه با سرقت، افزود: در جرایمی چون سرقت که بازخورد بسیار منفی در امنیت و ثبات اجتماعی به همراه دارد، رویکرد پلیس در برابر سارقان، قاطع است.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: با تشکیل جلسات متعدد کارشناسی پيرامون سرقت، بازخوردهای بسیار مهمی در مهار و کاهش این مهم در استان ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: آموزش همگانی در بستر مدیریت علمی، مهم‌ترین اصل در پیشگیری محسوب شده و این بدان معناست که فرماندهان و مدیران ابتدا باید سنجش و ارزیابی مطلوبی از تمام توان و امکانات و شرایط موجود داشته و سپس در بستر ارزیابی‌های صورت گرفته، مأموریت‌های پیش رو را به مرحله اجرا درآورند.

وی با بیان این که نوع عملكرد پليس تاثير بسياري در كاهش سرقت خواهد داشت، تاکید کرد: حضور به هنگام پلیس به همراه گشت‌های مستمر و هدفمند، می‌تواند زمینه وقوع بسیاری از جرایم و سرقت‌ها را در سطح جامعه از بین ببرد و در كنار آن بايد فرهنگ خودمراقبتي را به ويژه در جرايمي چون سرقت احشام، بيش از پيش در بين شهروندان نهادينه کرد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی، ارتقاء سطح آگاهی‌های انتظامی و اجتماعی شهروندان را به ويژه در سرقت احشام، بسیار مهم و مؤثر دانست و بیان داشت: بی تردید آموزش و فرهنگ سازی با همراهی و همگامی مردم در حوزه امنیت اجتماعی، راهبردی مطمئن و اثربخش در پیشگیری از سرقت است.

سرهنگ سپهوند با اشاره به نقش آموزش مستمر در ارتقاء امنیت و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و نیز سطح کیفی اقدامات پیشگیرانه پلیس، یادآور شد: فرماندهان همواره باید سعی کنند تا کارکنان پلیس در انجام مأموریت‌های مختلف پلیسی، با تعامل هدفمند، حسن خلق، صداقت در رفتار و انجام عمل صالح، اعتماد مردم را جلب و با آموزش همگانی، آنان را به توسعه فرهنگ خودمراقبتی و پیشگیرانه دعوت کنند.

وی در پایان با تاکید بر برنامه ریزی قاطع به منظور برخورد با سارقان، یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های اثربخش در پیشگیری از سرقت را افزایش مشارکت‌های اجتماعی و نهادینه سازی فرهنگ پیشگیری در جامعه دانست و ادامه داد: امنیت همگانی مستلزم مشارکت و حضور مردمی در عرصه‌های مختلف اجتماعی و تعامل آنها با نهادهای انتظامی- امنیتی است؛ تصور امنیت بدون در نظر گرفتن عامل‌های انسانی، در یک بستر اجتماعی ممکن نبوده و نیازمند پیوند مردم و دستگاه‌های متولی نظم و امنیت است./


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعد

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top