قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 286606
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۱۹:۳۰
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

برای نخستین بار نمایش - خدا خوب است - در لبنان به روی صحنه رفت


به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم به نقل از ستاد خبری هفته فرهنگی قم در لبنان، یکی از کارگردانان این نمایش، در حاشیه برگزاری نمایشگاه هفته فرهنگی قم در لبنان، در گفت وگویی اظهار کرد: این نمایش یکی از برنامه جنبی این هفته است که شش بار در سالن نمایش مدرسه احمد صباح نبطیه به روی صحنه رفت.

محمدرضا شاهمردی گفت: کارگردانی و نویسندگی این کار به صورت مشترک توسط اینجانب و احمد شریفی انجام شده است و بازیگران آن محمد کدخدازاده، محمدصادق مقدسیان و مرتضی مرتضوی راد هستند.

وی افزود: در این نمایش طراح لباس مهناز رودساز، طراح صحنه احمد شریفی فرد و آهنگساز رحمان اسلامی را بوده اند.  

وی درباره داستان نمایش مذکور گفت: این نمایش، روایتی «بی کلام» از دفاع مظلوم از حق خودش در برابر ستمگر است که در قالب فضای فرم محور، با یک روند داستانی جهان شمول و به عبارتی دیگر پرداختن به پدیده دفاع از حق و جنگ در برابر ظالم می باشد.

شاهمردی با بیان اینکه نمایش خدا خوب است، ویژه نمایش در هفته فرهنگی قم در کشور لبنان تولید شده است، تصریح کرد: این نمایش برای اولین بار در شهر نبطیه به روی صحنه رفته است.

وی با اشاره به اینکه کار تمرین این نمایش از نیمه دوم اسفندماه سال گذشته در خانه نمایش ماه در فرهنگسرای جوان شهر قم شروع شد، گفت: در این مدت حدود 50 جلسه تمرین مفید 5 ساعته با کمک استادانی نظیر سیدحسین فدایی حسین و اصغر نوبخت انجام شده است.

زبان هنر می تواند موجب نزدیکی ملت های مختلف شود 

وی در بخش دیگر سخنان خود، با اشاره به اینکه نمایشنامه مذکور «بدون کلام» برای مخاطبان عرب زبان در کشور لبنان به روی صحنه رفته، گفت: زبان هنر زبان گویایی  است که می تواند موجب نزدیکی بین ملت های مختلف شود و زمینه گفت وگو بین فرهنگ ها و ملل گوناگون را فراهم سازد.

وی اظهار کرد: تئاتر به عنوان یک کالای فرهنگی پیشرو و اثرگذار می تواند در خط مقدم این مساله گام بردارد و طبیعی است برای تاثیرگذاری و جذب مخاطبان بیشتر مساله زبان و پرداختن به آن بسیار مطرح می باشد.

وی گفت: هنرمندان باید تلاش و کوشش کنند با زبان های متعدد هنری مفاهیم عمیق ارزشی را نشر دهند و جهان را با ظرفیت ها و توانمندی های متعدد و متنوع اصحاب فرهنگ و هنر در جمهوری اسلامی ایران فراهم سازند.  

محمدرضا شاهمردی دانشجوی کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی است که تاکنون به عنوان جوان برتر ایران در سال 91 و کارگردان، نویسنده و طراح لباس اول قم در سال 96 انتخاب شده و کارگردان نمایش هایی مانند باطل السحر، بگو حرام و امیرکبیر بوده است.


قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

سفارش آنلاین انواع آگهی ها+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top