آخرین اخبار

کد خبر: 286700
تاریخ انتشار: جمعه, ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۱۳:۰۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

تشریح فعالیتهای جمهوری اسلامی ایران در زمینه توسعه پرستاری و مامائی و بهداشت مادر و نوزاد - گفتگو در زمینه فجایع فلسطین

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون پرستاری وزارت بهداشت در دیدار با رئیس شورای بین المللی پرستاران و مدیر ارشد پرستاری سازمان بهداشت جهانی در ژنو عنوان کرد:

تشریح فعالیتهای جمهوری اسلامی ایران در زمینه توسعه پرستاری و مامائی و بهداشت مادر و نوزاد/ گفتگو در زمینه فجایع فلسطین

 

 

دکتر مریم حضرتی که در راس یک هیات پرستاری و مامایی برای شرکت در نشست مدیران ارشد پرستاری و مامائی کشورهای جهان به ژنو سفر کرده است در دیدار های جداگانه با رئیس شورای بین المللی پرستاران و مدیر ارشد پرستاری سازمان بهداشت جهانی خواستار اعلام موضع این نهادها در قبال کشتار مردم بی دفاع و کودکان در فلسطین شد.

به گزارش وبدا، معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این دیدارها با اشاره به فلسفه پرستاری مبنی بر حمایت از حق سلامتی همه مردم فارغ از دین، مذهب و ملیت با ابراز نگرانی از فجایع اخیر، نقش پرستاران در محکومیت این قبیل رفتارها را مهم ارزیابی کرد .

بر اساس این گزارش، دکتر حضرتی معاون پرستاری و فرح بابائی رئیس اداره مامائی وزارت بهداشت در کارگروههای تخصصی برگزار شده به تشریح فعالیتهای جمهوری اسلامی ایران در زمینه توسعه حرفه های پرستاری و مامائی و خدمات آنها در جهت ارتقای سلامت پرداختند .

برپایه این گزارش، نجاتیان مدیر کل دفتر ارتقای سلامت معاونت پرستاری نیز که در نشست تخصصی سازمانهای تنظیم مقررات پرستاری شرکت کرده بود، خواستار ایجاد شبکه جهانی سازمانهای تنظیم مقررات پرستاری برای تبادل تجارب و ارتقای استانداردهای حرفه ای شد./205

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٧ - ٠٩:٥٤ / شماره خبر: ١٧٦٨٣٠ / تعداد نمايش: 89

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top