آخرین اخبار

کد خبر: 286704
تاریخ انتشار: جمعه, ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۱۴:۵۰

دولت در مذاکره با اروپایی‌ها مسیر قبلی را طی نکند - کشور به انقلاب اداری نیاز دارد

حجت الاسلام والمسلمسن صدیقی-امام جمعه موقت تهران

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از تهران، حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در خطبه های امروز ( 28 اردیبهشت) نماز جمعه تهران، ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، با اشاره به انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس تصریح کرد: انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی مهمترین فاجعه ای است که در این روزها رخ داده است.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: اصل تولد نامشروع رژیم صهیونیستی از مصیبت های بزرگ جهان اسلام است، اما در این روزها شاهدیم آمریکا برخلاف قوانین بین المللی سفارت خود را به قدس شریف که متعلق به فلسطینیان است انتقال می‌دهد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: رئیس جمهور آمریکا که این روزها خود را به کم عقلی و دیوانگی زده، تصمیم به انتقال سفارت این کشور به قدس اشغالی گرفته که روسای جمهور قبلی آمریکا هم این کار را انجام ندادند. این اقدام یک برگ دیگر از جنایات آمریکا و رژیم صهیونیستی است و ثابت کرد که آنها پایبند به هیچ اصلی نیستند.

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی با اشاره به واکنش های جهانی به جنایات چند روز گذشته صهیونیست ها و کشتار مردم مظلوم فلسطین گفت: متاسفانه برخی سران کشورهای اسلامی و عربی در موضوع فلسطین دچار خفگی شده اند و هیچ واکنشی به جنایات صهیونیست‌ها ندادند. مجامع بین المللی نیز سکوت اختیار کرده اند.

تولیت حوزه علمیه امام خمینی(ره) تهران با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص نابودی رژیم صهیونیستی قبل از ۲۵ سال، اظهار داشت: با جنایات چند روز گذشته صهیونیست‌ها، زمانی که رهبر معظم انقلاب برای نابودی این رژیم تعیین کرده، کوتاه‌تر شده است.

خطیب نماز جمعه تهران در ادامه با اشاره به تصمیم ترامپ برای خروج آمریکا از برجام افزود: رهبر انقلاب بارها فرمودند که آمریکا قابل اعتماد نیست و مذاکره با آنها نتیجه‌ای در بر ندارد، اما با اصرار مسئولین، این مذاکرات برای م ها انجام شد اما در عین حال رئیس‌جمهور دیوانه‌نمای آمریکا همه بافته‌های برجام را رشته کرد.

حجت الاسلام و المسلمین  صدیقی ادامه داد: نقض عهد آمریکا یک عبرت است تا در مراحل بعدی همه بدانند باید بر اساس قانون اساسی، سیاست های کلی نظام را طبق نظر رهبری طراحی و اجرا کنند.

امام جمعه موقت تهران گفت: مذاکره مجدد با اروپایی‌ها نیز نتیجه ای در بر ندارد. اروپایی ها در جنگ تحمیلی با تمام امکانات از صدام حمایت کردند و قابل اعتماد نیستند.

وی با بیان اینکه در مذاکره با اروپایی‌ها باید تضمین‌های لازم را بگیریم و راه قبلی در مذاکره با آمریکایی‌ها را طی نکنیم، تاکید کرد: دولت در مذاکره با اروپایی‌ها نباید زیر بار ننگ برود.

وی تصریح کرد: خواست مردم عزیز ما این است که راه قبلی را طی نکنند و زیر بار مذاکره ای که ننگ آور است، نروند. باید تضمین های اساسی برای اجرای برجام از اروپایی‌ها گرفته شود در غیر این صورت آنها به عهد خود پایبند نیستند.

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی در ادامه سخنان خود با اشاره به طرح و لوایحی که اخیرا در مجلس در حال تصویب است، گفت: با دست خودمان اطلاعات مالی را به دشمنان ندهیم. از دولت و مجلس می خواهم که برخلاف عزت ملی قدم برندارند.

امام جمعه موقت تهران در ادامه خاطرنشان کرد: مسئله دیگری که باید مردم به آن توجه داشته باشند بحث افزایش جمعیت است، زیرا افزایش جمعیت موجب عزت جامعه است و همانطور که امام خمینی(ره) در اوایل انقلاب فرمودند کشور ایران ظرفیت ۱۵۰ میلیون جمعیت را دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به شعار سال اشاره کرد و گفت: دولت باید از خرید کالاهای خارجی پرهیز کند و بداند که اقتصاد مقاومتی تنها راه برون رفت از مشکلات است و اگر مانند سالهای گذشته منتظر مذاکره با اروپایی‌ها بماند نتیجه‌ای را بدست نخواهد آورد.

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی به مسئله طلاق و مشکلات جامعه در این حوزه اشاره کرد و گفت: بحث طلاق مشکلی اساسی در جامعه است و نشان می‌دهد که دادگاه ها و مسئولان فرهنگی کار خود را به خوبی انجام نمی دهند. متاسفانه در برخی مواقع دادگاه ها خودشان طلاق را تشویق می کنند.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: در ۴۰ سالگی انقلاب وقت آن رسیده که یک انقلاب اداری که در شان مردم شریف ایران باشد، به وجود بیاید و مشکلات موجود در این حوزه از پیش پای مردم برداشته شود.

تولیت حوزه علمیه امام خمینی(ره) تهران در پایان بر ضرورت بهره گیری معنوی از فرصت طلایی ماه مبارک رمضان تاکید کرد.

انتهای پیام   313/17

سفارش آنلاین انواع آگهی ها

 + 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top