قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 286714
تاریخ انتشار: جمعه, ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۲۰:۱۰

نکبت امروز برخی جوامع اسلامی ناشی از دوری از فرهنگ قرآنی است

حجت الاسلام علی اسلامی -عضو خبرگان رهبری

حجت الاسلام و المسلمین علی اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه با اشاره به بیانات بسیار مهم رهبر معظم انقلاب در روز اول ماه مبارک رمضان در دیدار با قاریان و فعالان عرصه قرآنی اظهار داشت: آنچه مقام معظم رهبری در این فرمایش خویش بیان داشتند، ریشه در یک حقیقت قرآنی دارد و آن هم این که قرآن کریم ، علو مرتبه و بلندآوازگی و اقتدار و اعتزاز را در سایه عمل به قرآن کریم و عمل به معارف اسلامی و مقررات دینی می داند.

وی همچنین با اشاره به قاعده نفی سبیل و آیات قرآنی در این خصوص گفت: در قاعده نفی سبیل بر این مساله تاکید شده که اگر بخواهیم جامعه اسلامی عزیز و بلندمرتبه باشد، نباید بگذاریم دشمنان و کافران بر ما مسلط شوند و این در صورتی است که ما حقیقتاً به معتقدات و باورهای ایمانی عمل کنیم.

این استاد حوزه خاطرنشان کرد: بی شک اگر کسی از قرآن و دستورات آن فاصله حقارت و نکبت و خواری نصیب آن می شود ، کما این که امروز نکبتی که برخی جوامع اسلامی نصیبشان شده به خاطر دوری از قرآن و فرهنگ قرآنی است.

وی افزود: اگر ملتی قرآن را از خود دور کند و آن را مهجور نگه دارد، این ملت ذلیل و خوار خواهد شد ؛ قرآن می فرماید شما وقتی متشخص و بزرگ هستید که به آموزه های قرآن و اسلام عمل کنید.

عضو خبرگان رهبری اضافه کرد: امروز هم واقعاً همین است. این که برخی کشورها و جوامع اسلامی از قرآن کریم دور شده اند، مثل همین عربستان سعودی و این خاندان قبیله ای که کشور حجاز را غصب کرده اند ، این ها چون از قرآن و تعالیم ناب اسلامی دور شده اند امروز در برابر کاخ سفید و انگلیس و دیگر کفار و دشمنان ذلیل و وابسته هستند.

حجت الاسلام و المسلمین اسلامی بیان داشت: واقعا این چه ذلت و خواری است که رییس جمهور احمق و دیوانه آمریکا، برخی از همین سران عرب را تمسخر می کند و به آن ها لقب گاو شیرده می دهد و این ذلت و نکتب به خاطر آن است که حقیقتاً از قرآن فاصله گرفته اند.

وی گفت: ما چنانچه به معنای واقعی کلمه به قرآن پناه ببریم، در برابر کاخ سفید و اسراییل و دیگر ستمگران مقاوم و سربلند خواهیم بود.

وی افزود: هر کسی که می خواهد سعادتمند و بلندمرتبه باشد و با عزت زندگی کند، راز و رمزش این است که باید به قرآن کریم و فرامین خدای متعال و امر و نهی الهی عمل کرده و در برابر آن ها تسلیم باشد و برعکس هر چقدر که از قرآن فاصله گرفته و تسلیم هوای نفس و خواسته های دشمن شود، دچار ذلت و حقارت می گردد.

۳۱۳/۸

 

سفارش آنلاین انواع آگهی ها

 + 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top