قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 286878
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

استقبال از بیش از 70 هزار زائر اربعین در مرز سیستان و بلوچستان - ارائه 32000 مورد خدمات واکسیناسیون در سال گذشته

در جلسه ارزیابی برنامه های دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای اربعین حسینی عنوان شد:

استقبال از بیش از 70 هزار زائر اربعین در مرز سیستان و بلوچستان/ ارائه 32000 مورد خدمات واکسیناسیون در سال گذشته

 

 

ستاد دانشگاهی اربعین با توجه به ورود بیش از 70 هزار نفر زائر در اربعین سال گذشته از طریق مرز میرجاوه به استان سیستان و بلوچستان، ضمن تشریح برنامه های دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای استقبال از زائرین حسینی در اربعین سال جاری، بر آمادگی واحدهای تابعه و ضرورت هماهنگی با سازمان های ذیربط و خیرین تاکید کرد.

به گزارش وبدا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در اولین نشست ستاد دانشگاهی اربعین از آمادگی تیم های سلامت دانشگاه زاهدان برای ارائه خدمات مطلوب به زائرین پاکستانی خبر داد و افزود: ارائه مطلوب خدمات و میهمان نوازی شایسته از زوار حسینی علاوه بر آمادگی حوزه سلامت نیازمند همکاری های بین بخشی و هماهنگی با تمام نهادها و سازمان هایی است که به نحوی در روند ارائه خدمات به این عزیزان نقش دارند.

دکتر سید محمد هاشمی شهری با اشاره به فعال بودن بیمارستان شهرستان مرزی میرجاوه گفت: این مرکز درمانی ظرفیت مناسبی را در زمینه ارائه به موقع خدمات درمانی به مسافران ورودی از مرز میرجاوه ایجاد کرده است.

وی تجارب قبلی نظام سلامت در ارائه خدمات به جمعیت های انبوه و حضور در حوادث غیر مترقبه را از جمله مهمترین نیازهای مدیریتی برای ارتقای مستمر کیفیت خدمات دانست و بر ضرورت مستندسازی برنامه ها، خدمات و تدوین درس آموخته های مدیریتی تاکید کرد.

همچنین دکتر سید مهدی طباطبائی معاون بهداشتی دانشگاه نیز در این جلسه بیماریابی، واکسیناسیون، سم پاشی، گند زدایی محل‌های اسکان، نظارت بر کلر زنی آب و مواد غذایی توزیع شده و نظارت بر جمع آوری و دفع صحیح پسماندها را از جمله اقدامات بهداشتی برشمرد که در محل توقف و اسکان زوار اربعین انجام می‌شود.

دکتر طباطبائی افزود: شناسایی موارد ابتلا به بیماری هایی مثل مالاریا و التور از دیگر اقداماتی است که در بدو ورود برای زائرین عزیز انجام می‌شود و در صورت نیاز به ارجاع خدمات سلامت در بیمارستان ها بلافاصله زائرین به بیمارستان منتقل خواهند شد.

وی با اشاره به ارائه 32000 مورد خدمات واکسیناسیون در سال گذشته خاطر نشان کرد: با توجه به افزایش هر ساله ورود زائرین به استان، امسال هم پیش بینی می کنیم که بیش از 70 هزار نفر از طریق مرز میر جاوه وارد استان شوند. بر همین اساس، لازم است علاوه بر استقرار تیم های بهداشتی و درمانی در

پایگاه های مرزی، تیم های سیار واکنش سریع را برای ارائه خدمات مطلوب در اختیار داشته باشیم. لذا برای تحقق این هدف، از توان همه شبکه های بهداشت و درمان تابعه در استان استفاده می کنیم.

معاون بهداشتی دانشگاه با بیان این مطلب که استفاده از ظرفیت داوطلبان سلامت در زمینه تسهیل ارائه خدمات سلامت تاثیر بسزایی دارد خاطر نشان کرد: در سال گذشته برای اولین بار از بین زائرین پاکستانی افرادی را به عنوان داوطلب سلامت جذب کردیم که در زمینه جمع آوری پسماندها و ارتباط بین بیماران و تیم های سلامت خدمات مطلوبی ارائه کردند .

همچنین در ادامه جلسه هریک از اعضای ستاد به بیان تجارب و نظریات کارشناسی خود پرداختند و در نهایت مقرر شد تا دبیرخانه ستاد دانشگاهی اربعین در مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه فعال شود.

گفتنی است نشست دانشگاهی ستاد اربعین 30 اردیبهشت ماه با حضور اعضای هیات رییسه دانشگاه در دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد.

دوشنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١١:٢٤ / شماره خبر: ١٧٦٩٧٥ / تعداد نمايش: 128

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 0
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top