آخرین اخبار

کد خبر: 286900
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۴۰

ارائه دستاوردهای قرآنی جامعه المصطفی در نمایشگاه بین المللی قرآن

گروه گزارش: دستاوردهای قرآنی و حدیثی نمایندگی ها، مراکز، گروه های علمی و تشکل های قرآنی جامعه المصطفی در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم ارائه می شود.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی، آیین افتتاحیه بیست و ششمین نمایشگاه قرآن کریم با حضور ‏شماری از شخصیت‌های کشوری و نخبگان قرآنی در سالن یاس مصلای تهران برگزار می شود. ‏‏بیست و ششمین نمایشگاه قرآن با شعار «قرآن؛ چلچراغ هدایت» با همکاری ۲۹ کمیته تخصصی در ‏زمینه‌های مختلف علمی، محتوایی، هنری، کودکان، زنان و بخش بین‌الملل برپا می شود.‏

در این دوره از نمایشگاه، غرفه جامعه المصطفی العالمیه در بخش حوزوی، به ارائه دستاوردهای قرآنی و حدیثی نمایندگی ها، مراکز، گروه های علمی و تشکل های قرآنی خود در داخل و خارج از کشور می پردازد.

گفتنی است کارنامه 40 ساله فعالیت های قرآنی المصطفی در نیمه ماه مبارک رمضان، همزمان با میلاد امام حسن مجتبی(علیه السلام) در این غرفه رونمایی خواهد شد.

بخش حوزوی نمایشگاه نیز با حدود 19 نوع برنامه در این دوره از نمایشگاه قرآن حضور دارد. از جمله این برنامه‌ها، ارائه مشاوره‌های تخصصی رایگان در زمینه‌هایی مانند فِرق، سبک زندگی اسلامی، احکام شرعی، خانواده، کودک و پاسخ به شبهات بوده که با حضور حدود 20 کارشناس نام‌آشنای حوزه و دانشگاه انجام می‌شود.

از دیگر برنامه‌ای این بخش، پیش‌بینی برگزاری 20 میزگرد تخصصی در زمینه‌های علوم قرآنی و حدیثی در روزهای برپایی نمایشگاه خواهد بود.

در این بخش حدود 250 اثر و دستاورد قرآنی فاخر که در یک سال اخیر از سوی حدود 40 موسسه بزرگ حوزوی کشور در قالب کتاب، نرم‌افزر و سایت تولید شده نیز در نمایشگاه قرآن معرفی و عرضه خواهد شد.

قابل ذکر است؛ ‏این نمایشگاه در فضایی بالغ بر ۵۰ هزار متر مربع شامل ۳۳ هزار متر در شبستان، ۷ هزار متر در نیم طبقه و ۱۰ هزار متر ‏در دو رواق شرقی و غربی مصلی در تاریخ ۱۴خرداد ماه در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) برپا می‌شود.


قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

سفارش آنلاین انواع آگهی ها+ 2
مخالفم - 2

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top