قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 286987
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۵۰
دسته: دولت
پرینت
ایمیل

بخش قرآن و سلامت وزارت بهداشت امسال با خدمات گسترده‌تر به نمایشگاه قرآن آمد - برگزاری غرفه طب ایرانی و ارایه خدمات رایگان به بازدیدکنندگان

بخش قرآن و سلامت وزارت بهداشت امسال با خدمات گسترده‌تر به نمایشگاه قرآن آمد/برگزاری غرفه طب ایرانی و ارایه خدمات رایگان به بازدیدکنندگان

در نخستین روز از بازدید عمومی بیست و ششمین نمایشگاه قرآن کریم و در ساعات آغازین نمایشگاه، به رغم آماده نبودن برخی از غرفه‌ها، انتظار می‌رفت بازدیدکنندگان اندکی در نمایشگاه حضور یابند اما در ساعات اولیه ، شاهد حضور طیف‌های مختلف مردمی بودیم که به سمت غرفه‌های مختلف از جمله بخش دانشگاهی و قرآن و سلامت وزارت بهداشت سرایز می‌شدند.

به گزارش وبدا ، امسال در بیست و ششمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، وزارت بهداشت علاوه بر بخش قرآن و سلامت، مسئولیت بخش غرفه‌های دستگاه‌های دانشگاهی و مراکز آموزش عالی کشور  را نیز برعهده دارد. مجاورت بخش قرآن و سلامت و بخش دانشگاهی، این امکان را به خوبی برای بازدیدکنندگان فراهم کرده است تا آنها به صورت متمرکز و در کمترین فرصت، از آخرین دستاوردهای علمی، پژوهشی دانشگاه‌ها و مراکز دانشگاهی با موضوع و محوریت قرآن آشنا شوند.

روز گذشته (دوشنبه) در نخستین روز از بازدید عمومی از نمایشگاه قرآن کریم، به رغم آنکه برخی از غرفه‌ها هنوز به دلیل آماده نبودن تجهیزات و دکوراسیون، خالی بودند اما برخی از بخش‌ها و غرفه‌ها از جمله دانشگاه پیام نور، وزارت علوم، دانشگاه هنر، دانشگاه علمی و کاربردی‌ فعال بوده و دستاورهای قرآنی مراکز دانشگاهی وعلمی خود را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دادند.

بخش قرآن و سلامت وزارت بهداشت امسال با چهره‌ای جدید در قالب دکوراسیون زیبا و در فضایی بالغ بر ۲۵۰ متر مربع در قالب غرفه‌های مختلف کودک و سلامت، دانشگاه‌های علوم پزشکی، غرفه طب ایرانی، مشاوره و ویزیت رایگان، غرفه کودک و سلامت در خدمت بازدیدکنندگان است و تا روز ۱۴ خرداد از ساعت ۱۷ تا ۲۴ همه روزه آماده ارایه خدمات مشاوره‌ای و پزشکی به عموم مردم است.

غرفه طب ایرانی و ارایه خدمات رایگان به بازدیدکنندگان

طب ایرانی که سال گذشته با عنوان طب سنتی در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در بخش قرآن و سلامت به بازدیدکنندگان خدمات مشاوره ارایه می‌داد، امسال با حجم گسترده‌تری از فعالیت‌ها به نمایشگاه آمده است. انجام مشاوره‌های پزشکی بر پایه طب ایرانی، ارایه محصولات آموزشی و فرهنگی در زمینه طب ایرانی و توزیع بروشورها و پمفلنت‌های آموزشی باموضوع طب ایرانی و فواید درمانی این طب، از جمله بخش‌های متنوع این غرفه است.

این غرفه از روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه تا دوشنبه ۱۴ خرداد ماه به مدت ۱۶ روز در نمایشگاه قرآن کریم و در بخش قرآن و سلامت وزارت بهداشت آماده خدمت‌رسانی به روزه‌داران است و زهره پاک‌خو و فرشته غندالی از کارشناسان و متخصصان طب ایرانی، به بازدیدکنندگان مشاوره می‌دهند.

مشاوره در سه بخش کودکان و نوجوان، خانواده و سلامت روان

امسال حجم فعالیت‌های مشاوره‌ای در بخش قرآن و سلامت نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته است و ارایه خدمات مشاوره‌ای در سه بخش کودک و نوجوان، خانواده و سلامت روان به صورت مجزا در غرفه بخش مشاوره برای بازدیدکنندگان به خوبی مهیا شده است. ارایه خدمات مشاوره‌ای به کودکان و نوجوانان به مدت ۱۶ روز و همچنین مشاوره خانواده و سلامت روان به تفکیک به مدت ۸ روز برای بازدیدکنندگان از بخش قرآن و سلامت، امسال تدارک دیده شده است.

تغذیه و روزه‌داری به همراه تست قد و وزن

تغذیه و روزه‌داری به همراه تست قد و وزن از جمله بخش‌های غرفه سلامت در نمایشگاه قرآن کریم است که در بخش قرآن و سلامت وزارت بهداشت آماده ارایه خدمات به روزه‌داران و عموم مردم است. در  بخش تغذیه و روزه‌داری غرفه سلامت، از روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه تا یکشنبه ۶ خرداد ماه خدمات غربالگری، تست قد و وزن  به بازدیدکنندگان ارایه می‌شود.

استقبال مردم از این غرفه همانند سال‌های گذشته پرشور است و در نخستین روز از برگزاری این نمایشگاه، روز گذشته طیف مختلفی از مردم با مراجعه به این غرفه، خدمات مشاوره‌ای و پزشکی دریافت کردند.

سلامت عمومی به همراه تست فشار خون

بخش سلامت عمومی که زیرمجموعه غرفه سلامت وزارت بهداشت به شمار می‌رود، امسال در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، به مدت شش روز به بازدیدکنندکنندگان خدمات مشاوره‌ای می‌دهند و تست رایگان فشار خون از جمله خدمات این غرفه است.

گوش، حلق و بینی با تاکید بر معاینه حنجره

امسال همانند سال گذشته وزارت بهداشت با درنظرگرفتن کارشناسان و متخصصان علوم قرآنی و نیز پزشکان متخصص در زمینه گوش، حلق و بینی، علاوه بر اینکه سلامت حنجره بازدیدکنندگان را با انجام معاینات پزشکی وتخصصی، بررسی می‌کنند، به مردم خدمات مشاوره‌ای در زمینه گوش، حلق و بینی، می‌دهند. همچنین غرفه چشم پزشکی نیز از جمله غرفه‌هایی است که در طول برگزاری نمایشگاه قرآن، مردم می‌توانند از خدمات آن بهره‌مند شوند.

دیابت به همراه تست قند خون

یکی از بخش‌های پرطرفدار و پر پر و پاقرص بخش قرآن و سلامت وزارت بهداشت که مخاطبان زیادی در طول برگزاری نمایشگاه به خود جذب می‌کند، مشاوره‌های دیابت و تست قند خون بازدیدکنندگان است که قطعا امسال نیز این بخش همانند سال‌های گذشته، با استقبال زیادی مواجه خواهد شد. در این بخش از عموم مردم به صورت رایگان تست قند خون گرفته می‌شود و مشاوره‌های رایگان در خصوص پیشگیری از بیماری دیابت گرفته می‌شود و در قالب مشاوره وتوزیع بروشور، مردم می‌توانند  با  انواع دیابت و مبارزه با این بیماری و توصیه‌های پزشکی در راستای کنترل این بیماری، آشنا شوند.

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری نمایشگاه قرآن کریم طی روزهای سوم تا ۲۱ ماه مبارک رمضان، اظهار داشت:سال گذشته مسئولیت کمیته دانشگاهی بیست و پنجمین دوره نمایشگاه قرآن کریم برعهده وزارت علوم بود، اما امسال این مسئولیت بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گذاشته شده است. پیش بینی می‌شود امسال ۲۰ نشست تخصصی با موضوع قرآن در طول برگزاری نمایشگاه برای بازدیدکنندگان برگزار شود.

وی با اشاره به دو رویکرد مهم مرکز قرآن وعترت وزارت بهداشت در نمایشگاه قرآن کریم، خاطرنشان کرد: خدمات رسانی و ارایه مشاوره‌های پزشکی و بهداشتی به بازدیدکنندگان و همچنین ارایه خدمات مشاوره‌ای در زمینه تست غربالگری، ویزیت رایگان، مشاوره در خصوص طب ایرانی از جمله رویکردهای اصلی ما در این دوره از نمایشگاه است که امسال به منظور تحقق این برنامه، مذاکراتی با معاونت بهداشت وزارتخانه و دفتر کل طب ایرانی در جهت هماهنگی‌ها برای حضور مشاوران متخصص در زمینه‌های مختلف انجام داده‌ایم.

دکتر بحرالعلوم بخش قرآن و سلامت را از دیگر رویکردهای اصلی مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در نمایشگاه قرآن کریم عنوان کرد و گفت: امسال نیز همانند سال‌های گذشته وزارت بهداشت حتی به صورت گسترده‌تر تلاش دارد در قالب بخش قرآن و سلامت با ایجاد غرفه‌های مختلف، به بازدیدکنندگان خدمات مشاوره‌ای، پزشکی و قرآنی دهد. همچنین برگزاری نشست‌های تخصصی زیر نظر مدرسین و اساتید برجسته در زمینه‌های علوم قرآنی از دیگر فعالیت‌های سال جاری وزارت بهداشت در نمایشگاه قرآن کریم است.

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به حضور ۷ دانشگاه علوم پزشکی در قالب یک غرفه در بخش قرآن و سلامت نمایشگاه، اظهار کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی ارتش، شهرکرد، شیراز، تهران، شهید بهشتی، مازندران و یزد در طول برگزاری این نمایشگاه به طور چرخشی با حضور در غرفه‌ای تحت عنوان دانشگاه‌های علوم پزشکی، به ارایه خدمات پژوهشی، تحقیقاتی در زمینه‌های علوم قرآنی می‌کنند و آخرین دستاوردهای قرآنی و دینی خود را در حوزه‌های مختلف علمی و پژوهشی را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌دهند. همچنین این دانشگاه‌ها محصولات قرآنی دانشجویان و محققان خود را به نمایش در می‌آورند.

وی برگزاری محفل قرآنی جامعه پزشکی در یکی از روزهای ماه مبارک رمضان در مصلای امام خمینی (ره) را از دیگر برنامه‌های مرکز قرآن وعترت وزارت بهداشت در نمایشگاه قرآن کریم عنوان کرد و گفت: هنوز تاریخ دقیق برگزاری این محفل مشخص نشده است.

دکتر بحرالعلوم با اشاره به افزایش غرفه‌های بخش قرآن و سلامت وزارت بهداشت در نمایشگاه امسال، گفت: سال گذشته ۱۰غرفه وزارت بهداشت در قالب بخش قرآن و سلامت در مساحتی حدود ۱۸۰ متر مربع به ارایه خدمات‌رسانی و فعالیت‌های قرآنی پرداخت، اما امسال با رایزنی‌های صورت گرفته تلاش داریم با گسترش غرفه‌های وزارت بهداشت به ۱۲ غرفه، مساحتی بالغ بر ۲۵۰ متر مربع را از مسئولان برگزاری نمایشگاه در اختیار بگیریم.

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، با یادآوری اینکه سال گذشته وزارت علوم، مسئولیت بخش دانشگاهی دستگاه‌های دانشگاهی و مراکز آموزش عالی کشور را در نمایشگاه قرآن کریم برعهده داشت، گفت: امسال این مسئولیت بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و امسال برای بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن، ۱۶ غرفه در مساحتی بالغ بر هزار متر مربع، به بازدیدکنندگان خدمات مختلف مشاوره‌ای، پزشکی، آموزشی، مذهبی، پژوهشی و... می‌دهند.

وی گفت: دانشگاه‌های پیام نور، آزاد اسلامی، وزارت علوم، فنی و حرفه‌ای، دانشگاه علوم ومعارف قرآنی، دانشگاه فرهنگیان، جامع علمی و کاربردی، جهاد دانشگاهی، بسیج دانشجویی، دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها و... در قالب ۱۶ غرفه مختلف در نمایشگاه بیست و ششم قرآن کریم، به ارایه خدمات مختلف به بازدیدکنندگان می‌پردازند./224/205

سه شنبه ١ خرداد ١٣٩٧ - ٠٩:٠١ / شماره خبر: ١٧٧٠١٣ / تعداد نمايش: 183

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم+ 1
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top