قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 287098
تاریخ انتشار: شنبه, ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ ۱۷:۰۰
دسته: سیاسی
پرینت
ایمیل

توسعه شهری بدون مشارکت شهروندان محقق نمی‌شود

شهردار قم با بیان اینکه اگر مشارکت شهروندان محقق شود طرح‌های جامع‌ شهری، توسعه مکان‌های تفریحی، تقویت حمل و نقل عمومی و… محقق خواهد شد، گفت: به همین خاطر در مجموعه مدیریت شهری تاکید ما بر این است که اعتماد عمومی جلب شود.
به گزارش فجر۲۴ به نقل از شهرنیوز، دکتر سقائیان‌نژاد با اشاره به شرایط اقتصادی جامعه، اظهار کرد: اولویت شهرداری با پروژه هایی است که اولویت داشته باشند تا بتوانیم خدمات بهتری به شهروندان ارائه دهیم.
شهردار قم با تاکید بر اینکه شهرداری‌ها مستقیما با شهروندان در ارتباط هستند، گفت: مدیریت هزینه و درآمد به طور مستقیم در خود شهرداری اتفاق می‌افتد و به همین خاطر باید حساسیت بالایی در هزینه‌ها داشت.
سقائیان‌نژاد با بیان اینکه شهرداری در سال جاری باید روزانه ۶ میلیارد تومان از شهروندان دریافت کند، تصریح کرد: باید این درآمد کسب شود تا شهر قم مدیریت شود و با وجود اینکه کشور در تحریم و شرایط سخت اقتصادی است شهرداری‌ها به دلیل ارتباط مستقیم با شهروندان با مشکل کمتری مواجه بوده‌اند.
شهردار قم با تاکید بر ضرورت شکل‌گیری مدیریت یکپارچه شهری، خاطرنشان کرد: تا زمانی که مدیریت یکپارچه شهری شکل نگیرد شهرداری نمی‌تواند برنامه‌های خود را پیش ببرد.
سقائیان‌نژاد اضافه کرد: به عنوان مثال زمانی که ما می‌خواهیم معبری را آسفالت کنیم اگرچه هزینه زیادی می‌شود اما شاهدیم بعد از مدت کمی شرکت‌های خدمات‌رسان حفار شامل آب، برق و گاز اقدام به حفاری می‌کنند و لباسی که بر تن شهر است تکه تکه می‌شود.
وی گفت: هرچند که آسفالت معابر پس از این کارها ترمیم شود فایده‌ای ندارد و شهروندان همه این مسائل را از چشم شهرداری می‌بینند.
شهردار قم با بیان اینکه شهرداری همچون یک خانواده بزرگ است، افزود: اگر تک تک اعضای این خانواده دست به دست هم ندهند این خانواده موفق نخواهند بود و ما از شهروندان همین انتظار را داریم.
سقائیان‌نژاد با اشاره به اقدامات شهرداری در راستای ساماندهی دست فروشان، اظهار کرد: شهرداری اقدامات زیادی انجام داده تا هم این افراد بتوانند امرار معاش کنند و هم نظم شهری بر هم نخورد که از آن جمله ایجاد فضاهایی در اطراف حرم مطهر برای استقرار این افراد است؛ البته در ساعاتی از شبانه روز که تردد کمتر است اجازه فعالیت به این افراد داده می‌شود.
وی اضافه کرد: برای برخی از این افراد نیز که زندگی آنها وابسته به دست‌فروشی است دکه‌هایی را مشخص کرده‌ایم تا بتوانند از این طریق زندگی خود را اداره کنند.
وی با تاکید بر اهمیت اعتماد عمومی، گفت: ما اگر اعتماد عمومی را داشته باشیم می‌توانیم هزینه‌های شهر را تامین کرده و توسعه شهری را محقق کنیم.
شهردار قم با بیان اینکه اگر مشارکت مردم محقق شود طرح‌های جامع‌ شهری، توسعه مکان‌های تفریحی، تقویت حمل و نقل عمومی و… محقق خواهد شد، اظهار کرد: به همین خاطر در مجموعه مدیریت شهری تاکید ما بر این است که اعتماد عمومی جلب شود.

شما هم می توانید صاحب پنل رایگان #پیام_صوتی شوید  www.iransot.ir

هم اینک عضو کانال رادیو تلگرامی #آوای_قم شوید : https://t.me/avayeqom+ 1
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top