آخرین اخبار

کد خبر: 287312
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۰۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۹:۳۰
دسته: اخبار قم
پرینت
ایمیل

بازارهای هدف در قاره آفریقا برای صادرات کالاهای تولید داخل شناسایی شود

استاندار قم:

بازارهای هدف در قاره آفریقا برای صادرات کالاهای تولید داخل شناسایی شود

استاندار قم با بیان اینکه قاره ی آفریقا بازار خوبی برای کالاهای تولید ایران است اظهار داشت: بازارهای هدف در این قاره بایستی شناسایی شوند.
به گزارش قم پرس سید مهدی صادقی پیش از ظهر امروز در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان قم که در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به فعالیت خوشه کفش در استان قم اظهار داشت: باید برای توسعه این صنعت و نیز ساماندهی واحدهایی که به صورت غیر مجاز در این بخش فعالیت می کنند اقدام عملی صورت پذیرد.
استاندار قم با با بیان اینکه شاهد توسعه بیش از پیش استان در بخش صادرات بایستی در دستور کار دولت و بخش خصوصی باشد، افزود: مباحث قابل طرح در حوزه صادرات، باید قبل از ارجاع به جلسات رسمی، توسط کمیته های فرعی و کارشناسان به صورت دقیق مورد ارزیابی قرار گیرد.
صادقی توجه به موضوع صادرات را برای افزایش اشتغال بسیار با اهمیت دانست و گفت: مسئولان کشور از مشکلات این بخش اطلاع دارند و می دانیم روابط سیاسی کشورهای مختلف دنیا با جمهوری اسلامی نیز در این حوزه تاثیر گذار است.
نماینده عالی دولت در استان گفت: با وجود شرایط سیاست خارجی، باید بازارهای هدف صادراتی کالاهای تولید شده در استان به خوبی شناخته شود و بحث ماندگاری در آن ها را با ایجاد انتفاع مشترک با کشور مورد نظر، دنبال کنیم.
وی با بیان اینکه بخش خصوصی به تنهایی در زمینه ی صادرات نمی تواند توفیق مورد انتظار را حاصل نماید افزود: همه سازمان های دولتی موظف به ارائه حمایت های مورد نیاز صادرکنندگان هستند.
صادقی کشورهای آفریقایی را هدف صادراتی خوبی برای کالاهای تولید شده در قم دانست و تصریح کرد: باید در این زمینه اقدامات کارشناسی و عملیاتی لازم توسط دستگاه های متولی صورت گیرد.
دومین جلسه توسعه صادرات استان قم در سال جاری به ریاست استاندار و حضور مدیران دستگاه های اجرایی و نمایندگان بخش خصوصی برگزار شد.


قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

سفارش آنلاین انواع آگهی ها+ 3
مخالفم - 0

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top