قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۱,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۲,۰۰۰
نیم سکه
۶۹۱,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۷,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۸,۰۰۰

آخرین اخبار

نرخ روزانه ارز

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۱
پوند
۴,۶۸۵
درهم
۱,۰۳۵
دلار کانادا
۲,۸۹۹
دلار استرالیا
۲,۸۹۸
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۴۰
کرون سوئد
۴۱۸
رینگیت مالزی
۸۹۳
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۹
فرانک سوییس
۳,۸۴۴
کد خبر: 287869
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۰:۳۰
دسته: صفحه نخست
پرینت
ایمیل

احیای بافت فرسوده شهر قم با مشارکت شهروندان

مدیرعامل سازمان بهسازی، نوسازی و زیباسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) گفت: به دنبال الگویی در بافت فرسوده شهر قم هستیم که با مشارکت شهروندان و یا با مشارکت سرمایه گذار محلی ، بافت قدیمی شهر قم احیا گردد.به گزارش قم پرس؛ علیرضا خاکی با اشاره به ضرورت باقی ماندن ساکنین بافت فرسوده، اظهار کرد: نخستین هدف ما در بافت فرسوده شهر قم، نگه داشتن ساکنین بومی این بافت است که بهترین و مناسب ترین روش برای آن ایجاد دفاتر تسهیل گری است، تجربه نشان داده که مداخله مستقیم که محدوده ای از بافت فرسوده را بخریم و پس از تخریب منازل، ساخت و ساز جدید کنیم، موجب مهاجرت مردم خواهد شد.
مدیرعامل سازمان بهسازی، نوسازی و زیباسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) ادامه داد: به دنبال الگویی در بافت فرسوده شهر قم هستیم که خود اهالی با هم یا با مشارکت سرمایه گذار محلی، ساخت و ساز انجام بدهند، اگر هم پروژه ای را در بافت فرسوده شهر قم تعریف کردیم، هدف باقی ماندن اهالی بود، پروژه‌هایی همچون تملک یک یا دو هکتار در بافت فرسوده و احداث 200 واحد مسکونی معمولا جوابگو و توجیهه مناسبی نیست.
خاکی افزود: راه دسترسی و مسائل ایمنی جزو مهم ترین مشکلات بافت فرسوده در شهر قم است، در این راستا اگر امکان ورود خودروهای آتش نشانی وجود نداشته باشد، باید شیرهای آب آتش نشانی را به داخل بافت فرسوده شهر قم برده تا درصدی از احتمال خطر را کاهش بدهیم.
وی با اشاره به دلایل مهاجرت ساکنین بافت فرسوده شهر قم، اظهار کرد: فرسودگی تاسیسات و نبود فضای سبز از جمله مشکلات ساکنین این بافت است که موجب مهاجرت شهروندان از بافت فرسوده می‌شود، باید فضایی را ایجاد کنیم که مالکین این بافت ها شروع به نوسازی منازل مسکونی کنند.
مدیرعامل سازمان بهسازی، نوسازی و زیباسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س)ادامه داد: تغییر رویکرد بازآفرینی شهری، یک رویکرد درست است، احیای بافت فرسوده در نقاط مختلف کشور یک کلید واحد ندارد و مشکلات هر کدام از محلات و شهرها را در این زمینه باید به شیوه ای دقیق حل کرد.
خاکی افزود: پروژه‌های احیای بافت فرسوده در شهر قم پیوست فرهنگی دارند، البته تهیه این پیوست‌ها راحت است، اما انطباق آن‌ها با واقعیت کار پیچیده ای است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: بهترین روش برای احیای بافت فرسوده، اجرای پروژه‌های افزایش کیفیت محله ای است که منافاتی با نیازهای محله ندارد و رغبت ساکنین محلات را برای ماندگاری در بافت فرسوده افزایش می‌دهد، از جمله این پروژه‌ها افزایش راه‌های دسترسی و فضاهای سبز است که یک کار فرهنگی متفاوت هم به شمار می‌رود.


 
اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم
39

قم پرس : منتظر دریافت پیام های شما شهروندان عزیز هستیم

سفارش آنلاین انواع آگهی ها+ 0
مخالفم - 1

بازدید:

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید
Scroll to Top